Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

Nuala

Moulin Rouge má vše, co k muzikálu patří (krásná taneční vystoupení, zpěvné písničky, zamilovaný pár zápolící s nepřízní osudu) a ještě něco navíc (dokonale využitou kýčovitost, pestrou škálu postav, sentiment, nadsázku - to vše v dokonalé kombinaci). Navíc co se hereckých (a pěveckých) výkonů týče, smekám. Nicole Kidman i Ewan McGregor se ukázali možná v trochu netypických rolích, ale myslím, že výsledek je skvělý. Hudbě ani písním se nedá nic vytknout a především Tango de Roxane mě naprosto dostalo... Od srdce doporučuji! ()

/Pablo

Moulin Rouge je věčný příběh o lásce poněkud netradičně pojatý a ztvárněný na rozhraní několika žánrů: romantického filmu, komedie, muzikálu a tragédie. Samozřejmě snímku dominuje jako vždy okouzlující Nicole. Zvláštní pozornost si zasluhují kostýmy a výprava, které jsou naprosto excelentní. Na druhou stranu bych této vizuální podívané vytknul někdy až příliš hektický střih. Pro mě zatím jediný muzikál, který mě zaujal. ()

lekr

Tenhle film na mě zezačátku působil jako kýčovitá blbost, to ale jen do scény, než spisovatel vyznal Satine lásku během jedné noci. Od té doby to byla smršř efektů, skvělé hudby a velkolepého, avšak vlastně zcela obyčejného. Já jsem s tím byl maximálně spokojen a písničky, ačkoliv ne všechny byly napsány pro ten film mě dostaly!! A hlavně film má skvělý a vypjatý konec, který doslova do písmene si hraje s lidskými emocemi! Moulin Rouge je druhá nejlepší lovestory hned po Titanicu!!! ()

(mOnkey)

Jakožto obrovský fanda muzikálů musím vyjádřit zklamání nejhrubšího kalibru. Moulin Rouge je sice optimisticky veselým snímkem, ale zároveň i snímkem děsivě rozvleklým a hlavně obludně nezábavným. Taneční čísla jsou opravdu rozmáchlá co do počtu lidí na place, jenže choreograficky daleko zaostávají za klasikami žánru jako Singin' in the Rain nebo My Fair Lady. Takže i přes přehršel barviček působí Moulin Rouge až nepatřičně odtažitě a díky karikovaným vedlejším postavám, které ale nejsou vtipné, směšně. No a k tomu soundtracku se raději ani nebudu vyjadřovat - humus dekády! ()

SallyZen

Ano, muzikál můj odvěký nepřítel. Opravdu jsem čekal, že zde se to změní, že si ten muzikál užiju nebo si k němu najdu cestu. Bohužel. Sice mě některé pasáže pobavily či nadchly, ale bylo jich pomálu. K tomu opravdu nesympatické obsazení. Kidmanka ani Obiwan Kenobi mi tu vůbec neseděli, a proto taky asi jsem se nebavil, jak bych měl. 35% ()

Martin741

Uprimne, ruku na prdel ... pardon, na sulinka ... zase pardon, na srdce. Prilis gycovity, aj ked pekne farebny muzikal, pricom ho reziroval mne neznamy Baz Luhrmann. Co sa tyka muzikalov, najviac ma zatial dostali len Formanove Vlasy a My fair Lady s genialnou Audrey /Hepburn, aby bolo jasne/. Za zmienku stoja aj Minnelliho muzikaly - po reziserskej stranke kvalita. 21 % ()

M.i.k.e

tohle zraje jako víno.poprvé jsem viděl před cca 10 lety a nenadchlo mě to.Teď po Gatsbym jsem si zopakoval a dostalo mě to...90% ()

Lischai

Zápletka z Dámy s kaméliemi + zremixované pop šlágry + komické figurky francouzských bohémů. Nepobral jsem, co je na tom na Oskara. Je to kýč jak bič natočený před greenscreenem, který slouží k tomu, abychom před každou scénou mohli proletět pod lopatkou větrného mlýna. ()

Figu

Ovšem, že ani mě v životě neminula láska a zamilovanost, která se k Moulin Rouge tolik váže. Film je lahůdkou pro všechny po uši zamilovaný lidi na téhle planetě! Souznění a splynutí hlavního dua Kidmanové a McGregora je fantastický! Slušivej páreček v doprovodu krásné muziky a různých předělávek v jednom z nejslavnějších muzikálů! Nadchla mě především scénka při písni Elthona Johna - Your song a samozřejmě vygradovaná Queenovka - The Show must go on! Už mi tam jen chyběla hitovka "Milujem se čím dál víc" od Peti Kotvalda a pátou bych tam flákl! 80% ()

Vyhy

Dneska viděno podruhé a buď to je to tím, že stárnu, nebo jsem se na poprvé pořádně nesoustředil, ale já ten film žeru. Líbí se mi písničky, příběh, herci, kulisy a vše dohromady mě to neskutečně baví. Má to nápad, má to šmrnc, dojme vás to, rozesměje...jednoduše to obsahuje směsici žánrů, které mě baví. Geniální! Rád si MR zopakuju zas a znovu a udělám si z toho rád tradici. ()

vydumnica

Moulin Rouge! Som si istá, že keby som mala to šťastie vidieť Moulin Rouge v kine, pridala by som aj piatu hviezdičku. Zendaya a Timothée by si mali brať príklad, pretože takto má vo filme vyzerať osudová láska!!! Som rada, že Nicole Kidman sa ušiel aspoň ten Golden Globe, rola Satine "Sparkling Diamond" jej bola ušitá na mieru a spieva tiež obstojne. Ewan McGregor bol tiež skvelý. K tomu veľmi fajn hudba, i keď originál pesničky by som asi ocenila viac, najviac potešilo The Sound of Music. Vizuál veľmi nápaditý a veľmi pekný. Paríž tu vyzerá kúzelne. Čo sa mi ale zo všetkého páčilo najviac je samotný príbeh. Príbeh jednej veľkej lásky, veď ako povedal náš mladý hrdina Christian, láska je najdôležitejšia. Vďaka hudbe, strihu a hereckým výkonom ako aj muzikálovým číslam, pôsobí Moulin Rouge veľmi dynamicky, no zároveň vie, kedy spomaliť tempo. Baz Luhrmann má talent vyrozprávať príbeh, snáď u každého jeho filmu mám pocit, že jedno zhliadnutie mi nestačí. Aj u Moulin Rouge jednoducho parádne fungujú storytelling a vizuál ako celok, pre mňa zážitok!!! Zidler: "Use your talent to save him! Hurt him, Satine. Hurt him to save him. There is no other way. The show must go on." 80%. ()

marcek

Rozhodně můj nejkrásnější muzikálový zážitek. Ewan a Nicole mají nádherný hlas a krásně hrajou. Je nádhera se na takové souznění dívat. Tenhle film má prostě srdce ()

shyster

Nejsem muzikálový typ. Nesnášim, když lidi na plátně tancují a do toho ještě zpívají. Ale tohle je zlatá výjimka potvrzující pravidlo. ()

Nautila

Něco mi tam chybělo. Nicole je krásná, veškeré kulisy, kostýmy a vizuál je bezvadný, úžasný, herci fajn, ale asi jsem čekala mnohem víc. Nevím, jestli víc tanců či písniček (hlavně lepších). Pěkný kýč, ale druhý den jsem už na to vše zapomněla. ()

Caym

Bylo to úchylné, kýčovité, zavánělo to videoklipy, hrálo si to s odkazy na hudbu i filmy, bylo tam kus Busbyho a jeho kaleidoskopických choreografií a perfektně zapracovaná Nirvana, nad kterou by musel plesat i Kurt. Bylo v tom absolutní nadšení, vybroušený styl a až perverzně komiksová stylizace. Brilantní Ewanův výkon (a ty oči!) a úžasné barevné kostýmy a masky a hudba, kterou by si člověk mohl broukat, kdyby jeho televize netrpěla neustálým bonusovým šumem. Je to prapodivné, ale chci to vidět znova - kankánová hra barev, světel a klaunovského smíchu a slz nakreslených na tvářích, co se tváří i přes veškerou umělost tak opravdově, jak to jen jde. (nebreč, Nicole doopravdy neumřela... - vážně ne?) ()

WoWoW

Na začátku jsem málem dostal epileptický záchvad a na konci mozkovou mrtvici. To ale nevěstí nic špatného bylo to jen trochu barevné, částečně šílené a ujeté ale i přesto skvělé, zábavné, okouzlující a srdcervoucí. O hudbě se tu zmiňije snad každý a já nebudu vyjjímka, opravdu je nápaditá a skvěle vybraná. A herecký ansábl v čele s Nicol a Ewanem je přesně takový, jaký má být. Jediné co mi to všechno tak nějak kazí, je představa, že kdybych měl epilepsii, tak je koukání na Moulin Rouge pokusem o sebevraždu. :-) ()

Streeper

Moulin Rouge patřil vždy k mým oblíbeným muzikálům, akorát jsem na něj nějak zapomněla, ale jsem ráda, že díky filmové výzvě jsem si ho opět mohla znovu připomenout. Začátek je krásně bláznivý, energický, moderní a skvěle střižený. Příběh je plný romantiky a taky kýčovitý, ale to mi nevadí, naopak moc se mi to líbí. Nicole a Ewan jsou skvělá dvojice a ráda bych je společně viděla v nějakém dalším filmu, hodně se mi k sobě hodí a samozřejmě konec jsem celý probrečela, ale to už k Moulin Rouge prostě patří. ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)