Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

Makky

Zvodné, pôvabné, energické, citlivé a krásne ako Nicole celá. Žiarlivosť strieda neoblomnosť a gýč nesmrteľnú lásku. Očarujúci začiatok s Lady Marmalade, krásne vzplanutie lásky v Your Song, nádherné Elephant Love Medley, dychberúce El Tango de Roxanne a dojímavý koniec. Knockout na druhú alebo jasných 5 hviezd. Genialita sama. Neskutočný zážitok... "Story about love. A love that will live forever. The end" ()

SarumanKo

Filmovému mágovi Bazovi Luhrmannovi sa podarilo totálny gýč, so všetkým čo k tomu patrí, povýšiť na muzikálové umelecké dielo najvyšších kvalít, i keď tá hranica je niekedy veľmi úzka a mnohým nemusí Moulin Rouge sadnúť. Otvorene priznávam, že nemám rád muzikály, a možno práve preto mi konkrétne tento svojou veľkou "diváckosťou" ulahodil. Šialené, drzé, staromódne i postmoderné, v emocionálnej rovine boľavé i úsmevné. Hoci Baz mixuje a lepí jedno cez druhé, hýri dekadentnými kostýmami, maskami a výpravou, ale zároveň doslova uchvacuje ohromnými choreografiami, hudbou a spevom. Pojašený Can Can a zimomriavkové El Tango de Roxanne patria medzi úplné skvosty na poli muzikálových kreácii. (8/10) ()

contrastic

Je to radost, když člověk nečeká nic moc a dostane všechno :) Jen mě mrzí, že jsem to neviděl v kině . Na velkým plátně to musí být paráda !!!! ()

blackrain

Nevím, proč jsem se filmu tak dlouho vyhýbala. Po prvním shlédnutí jsem mu rozhodně na chuť nepřišla a nechápala jsem, co na něm všichni okolo mě mají. Připadala jsem si jako tupoun. Po druhém shlédnutí přišla radikální změna, která mi konečně otevřela oči. Film se mi zažral pod kůži a já jsem se jím nechala jednoduše odzbrojit. Takže to byla taková láska na druhý pohled a to doslova. Baz Luhrmann dokonale vystihl atmosféru Paříže 19. století s jejími kabarety. Předvedl velkolepou show. Netušila jsem, že Ewan McGregor umí také zpívat. O Nicole Kidman jsem to věděla, protože nazpívala duet s Robiem Williamsem. Choreografie byla úžasná. U El tango de Roxanne mě mrazilo v zádech. Takové tango jsem ještě nikdy neviděla. Skutečně nezapomenutelný zážitek. ()

ABLABLABLA

Něco tak ztřeštěného a přitom koukatelného jsem delší dobu neviděla (naposled asi Lemony Snicket). Tempo to teda bylo vražedné, tvůrci nás nenechali se ani pořádně nadechnout a všechno zpracovat. Pokud by někdo hledal neskutečný kýč a nevkus, tohle je ten pravý film, ale i přesto všechno si nemůžu pomoct a musím dát 4*, protože to prostě na mě udělalo dojem. ()

René.girl

Film jsem viděla poprvé včera a mrzí mě,že jsem si ho nepustila už dříve, protože odteď patří k mým oblíbeným - ÚŽASNÉÉÉÉ!!!! ()

Remedy

Baz Luhrmann disponuje úžasnou schopností, díky které dokázal z Moulin Rouge udělat až nezvykle intenzivní, emotivní, „originálně“ (ne)kýčovitou podívanou, které je jen velmi těžké nepodlehnout. A strašně se mi líbilo, s jakou grácií se Moulin Rouge pohupuje na hraně mezi totálním kýčem a strhující emotivní podívanou. Ta choreografie, ty kulisy, ty kostýmy, ta hudba, ta dravost a invence v režii, tak strašně nádherná Nicole Kidman… Prostě a jednoduše prototyp filmu, který dokáže poskytnout intenzivní emocionální prožitek od začátku až do konce. O rok dříve Lars von Trier zpracoval „po svém“ taky jeden rádoby muzikál, který jsem shodou okolností taky ohodnotil za plný počet. Rozdíl je v tom, že mi po Tanci v temnotách bylo ještě pár dní docela ouvej a dodnes nemám chuť si dát druhou projekci. U tohohle filmu vím, že si ho budu chtít velmi brzy dát znovu a rozhodně mi ouvej v "trierovském" slova smyslu nebude :-) ()

movieband

"Come what may..." Audiovizuální orgasmus. Tak by se dal definovat Moulin Rouge. Skvěle zahraný, výborně zazpívaný a perfektně natočený. Luhrmannova režie byla pro snímek obrovským přínosem, protože si s obrazem tak vyhrál, že zpěv povýšil spolu s dějstvím na novou úroveň. Zamiloval jsem se do Nicole Kidman a McGregorovi jsem držel celou dobu palce. Film je provázen vtipnými scénami - první konfrontace Satine a Christiana při jejich večerní poezii nebo Christianovo snažení se o pozornost Satine. Your Song, Come what may, El Tango de Roxanne.. První tři písně, na které si vzpomenu, když se řekne Moulin Rouge. Díky panu Luhrmannovi, paní Kidmanové a panu McGregorovi za tenhle zážitek. A díky mé milované, protože bez ní, bych se k Moulin Rouge a Luhrmannově filmografii, která mě dozajista čeká, určitě nedostal. 90% ()

YURAyura

Dalsi zpivana nuda - sice lepsi nez Chickago, ale stejne spatne - ja tu Nicole nemam rad a zbytek ansamblu to bohuzel nezachrani.... ()

Raketka29

Barvy, diamanty, nestoudnost, erotika, korzety, třpitky, pírka, krajky, svůdnost Paříže roku 1900 s hudbou Nirvany, Madonny atd. a do toho příběh lásky o kterém se jednou bude povídat jako o Romeovi a Julii. Krása u které člověka zamrazí. ()

Aiax

Pro mne neuvěřitelný filmový zážitek, zvláště poté, co jsem k němu přistupoval s pořádným despektem (Američani točí film o francouzkém kabaretu a má to být "neotřelé" a "hodně barevné"). Ke všemu se ještě přidal hodně pomalý rozjezd (než si člověk zvykl na styl), takže při prvním koukání jsem to asi po pěti minutách prostě zastavil. Samozřejmě mi to po nějakém čase nedalo (proč na tom CSFD tolik chválí?) a sednul k tomu znovu a... paráda. Že Nicole Kidman je v současnosti asi nejlepší obecně známá herečka (a taky nejkrásnější), to ani takové překvapení nebylo. Mé obočí ale letělo k nebesům nad výkony Ewana "Obiwana" McGregora (dlouho jsem nevěřil, že to zpívá "vlastnoručně") a hlavně geniálního Jima Broadbenta (jeho interpretaci Madoniny "Like a Virgin" je prostě nezapomenutelná a člověku vždycky spraví náladu). Největší šok pak pro mě znamenal rukopis režiséra Luhrmanna, který dohromady vlastně nic nenatočil a vůbec jsem ho neznal. Už to, že něco takového dokázal protlačit přes hollywoodskou mašinérii, je obdivuhodný výkon. Zkrátka řečeno, nelze popsat, musí se vidět, a jednoznačně jeden ze tří nejlepších muzikálů všech dob. ()

FilmFan24

Muzikál, který se vám dostane pod kůži...Omračující vizuál, nápadité aranžmá starých dobrých hitů a především křehce nádherná Nicole Kidman! Nó a Ewan McGregor, samozřejmě! ()

Hamaradža

AKO?!?! Ako môže byť taká gýčová farebná klišoidná fantazmagória tak kúzelná, tak pôsobivá, dychberúca či dokonca krásna? Luhrmann je mimozemšťan, inak to nevidím. A Teen spirit potešil :) ()

runner85

Pôvodne som dal za 5* ale musel som to znížiť na 4*. Predsa len hudobne i príbehovo nie je zas tak kvalitné ako Fantom opery. A ten ma zasiahol priamo do srdca. Inak nemám čo vytknúť, je to pekný príbeh zakázanej lásky v ktorej vám stojí okrem bohatého chuja aj zdravie... No a ja idem odhrnúť sneh ... ()

salalala

Naprosto fenomenální muzikál, který se zákonitě musí líbit i těm, kteří tento žánr jinak nevyhledávají. Luhrmann tady kongeniálně spojil svět filmu a divadla, když si pomáhá šílenými střihy, svižným tempem, zrychlenými obrazy, fantastickou kamerou a hodně barevným vizuálem a z divadelního světa nechává opulentní kostýmy, bohatou výpravu, jevištní vystoupení s fenomenální choreografií a záměrně viditelné kulisy, které filmu dodávají velice specifickou atmosféru, která je úžasně dobová. Každá (ale opravdu každá) hudební scéna v sobě má tolik emocí, což se často nevidí, navíc je brilantně kombinuje, takže smích následuje smutek a melancholie a obráceně. K naprostým vrcholům patří tango na Roxanne, z něhož běhá mráz po zádech. Hudební složka pak stojí za samostatnou zmínku, protože zkombinovat songy tak rozdílných interpretů, jakými jsou Elton John, Madonna, Queen, U2, Nirvana, Sting nebo Beatles, aby to fungovalo, je nesmírně náročné a skoro nemožné, Luhrmann to ale dokázal a songy v uzpůsobených verzích dodávají filmu zcela nový rozměr a takový milostný duet, v němž v jedné dlouhé písni zazní úryvky ze songů jako All You Need Is Love, I Will Always Love You nebo Heroes, je naprostá lahůdka. Nicole Kidman i Ewan McGregor jsou fantastičtí, funguje mezi nimi potřebná chemie a navíc skoro dokonale zpívají (McGregorův hlas je naprosto úžasný), takže není problém s nimi soucítit a fandit jim. O moc pozadu ale nezůstávají ani záměrně přehrávající Jim Broadbent a Richard Roxburgh, kteří naopak zastupují onu divadelní část a vyžívají se v kostýmech a možnosti přehánět emoce, i John Leguizamo jako Toulouse-Lautrec je naprosto dokonalý. I po sedmnácti letech má Moulin Rouge obrovskou sílu a ve své postmoderní podobě plné odkazů a netradičních úprav proslulých hitů zůstal nepřekonaný. Moderní klasika. 100 % ()

kajas

A jéje, to mi zase budou všichni nadávat. Já totiž pět hvězdiček nedám a nedám ani čtyři, i když jsem o nich dlouho uvažovala. Prvních deset minut mi totiž film dost znechutilo a celou dobu mě dost deptali Ewanovi kamarádíčci. Asi jsem si představovala něco komornějšího a ne tak bláznivého. A teď ta slova chvály. Nicole je zde krásná jako nikde jinde a zpívá velmi dobře. Celý soundtrack je opravdu výborný. Naprostým vrcholem je ale božský Ewan, jehož profesionální zpěv mi bude dlouho znít v hlavě. Chci, aby mi jednou někdo zazpíval "Your Song"... ()

Dont

Vizuálně i hudebně velmi působivé představení, ze začátku jsem se k tomu stavěl chladněji, jak se ale film „rozjel“, pohltilo mě to a druhá polovina byla strhující. Kromě známých hitů se mi hodně líbila i píseň Come What May. Z herců jednoznačně kralovala krásná Nicole Kidman, která byla skutečnou hvězdou přesně v duchu své filmové postavy, Ewan McGregor zpíval až překvapivě velmi dobře. Nejsem extra muzikálový fanoušek, ale tohle neobyčejné ztvárnění „obyčejné“ lovestory se mi dost líbilo, se vší tou romantikou, patetičností, teatralitou i dojemnými vyznáními. Pro mě jednoznačně nejlepší muzikál, co jsem zatím viděl. Výborně namíchaný koktejl tance a hudby, staré Paříže a moderních hitů, vtipných i smutných scén. ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)