Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

Madlenka26

Co se týče muzikálu je todle podle mě jeden z nejlepších. ''současné'' hity hozené do nového kabátu, to je prostě bomba.Úžasná choreografie , která Vás nutí vstát ze sedačky a tančit s nimi.Krásný Ewan s krásným hlasem, při kterém Vám skáče srdce a okouzlující Nicol, která je jen třeštičkou na dortu.A konečná scéna mě fakt rozplakala. ()

MJMilan

Nápad je jako u mnohých dalších amerických filmů skvělý, ale to zpracování je opravdu velice kýčovité a i když to tak asi má být a atmosféra Moulin Rouge asi jiná být nemůže, chvílemi, kdy se dalo spíše na uměleckou stránku věci, byl pro mě tento snímek utrpením. Pokud se ovšem oprostíme od těchto kýčovitých scének, tak film má i velice poetický děj a dá se na něj ve výsledku dívat, i když nějaká ta pauza na kafe neuškodí. ()

vesper001

Během sledování filmu jsem vystřídala celou škálu psychických i fyzických stavů. Chvílemi jsem se smála, chvílemi plakala, jen co mi přeběhl mráz po zádech, už mě zahřálo u srdce. A oči mi celou dobu přecházely. A proč píšu o pocitech, když mám psát o filmu? Protože Moulin Rouge je jako láska: nedá se popsat, musíte ji zažít. ()

tomeek

Ewan pěje jak zkušený pěvec, Kidmanka mi nevadila a má to spád, songy jsou dost dobré a bavilo mě to. U "Come What May" mám husinu až na prdeli. ()

Mylouch

Kousek, který má svůj půvab, založený na ♫ pestré, bohaté a kultivované orchestraci hudební složky, na střízlivém patosu a na celkovém pojetí souhry všech složek. Paradoxně dávám stejné hodnocení (tzn. jen 3 a 1/2 místo 4 a 1/2 *), jako kdyby byl muzikál očištěn od spousty nedostatků, které cítím - zpomalených záběrů, zbytečné urputnosti střihů, nadpozemského charakteru rolí, a ještě navíc by mohl být omezen na operní stylizaci zpěvu. ()

SoolenJV

Jestli se mě někdo zeptá, jaký bych mu dal příklad postmoderního filmu, asi by to bylo tohle. Z mojí strany na poprvé těžce nedoceněný film, na podruhé zásah přímo na komoru (srdeční). Chaos noční Paříže, na začátku až otravná bláznivost, přeplácanost, absintová psychologie se nakonec mění ve film, kde emoce skutečně fungují. A ač je to celé kýč jak bič - díkybohu záměrný (což mi jaksi před lety nedošlo...), málokterý film skutečně působí tak intezivně ((C) uživatel Ilicka). A ještě ke všemu je to neuvěřitelná jízda, která v sobě obsáhne sedmdesát let fimového a divadelního muzikalu a minimálně posledních padesát let z dějin populární hudby. ()

Courtemanche odpad!

S Moulin Rouge (r.1900) má asi tolik společného jako slepice a NASA. Celý film je jen jeden velký bordel, navíc úvodní mix šaškování o ničem.. -ještě i já jsem styděl za to. 0/5 ()

URBAN

Dostal jsem to co jsem chtěl a zároven ne. Dostal jsem celkové hodně odlišný film od těch ostatních, ale v jiné podobě než jsem očekával. První polovina byla skvělá, ale ta druhá to trochu zazdila a trochu jsem nerozuměl tomu příběhu. ( 27.2.16/MAC ) ()

andrii

Má růž, naplněnou žárem. V srdci nemalou kuráž, kuš. Na síly zlé. Klapající, vě(t)rný, motýlí maják Montmartru. V trupu ohňostroj Babylónie. Křiklavé, temné kategorie magie, strategie alegorie. Místo s citovým beuajolais, i bol slz slavičího žalozpěvu. ()

Decker

Krasnej muzikal. Nicole Kidman je absolutne okouzlujici a Ewan McGregor hraje velice dobre. Cely film je ponoren do zvlastni atmosfery, kterou vam vrele dopurucuju okusit. ()

Idego

Nejpompéznější, nejfamóznější, nejvelkolepější, nejfenomenálnější ...(řada superlativů)... zpracování nejkýčovitějšího příběhu o lásce :) Ta hudba! Ty tance! Ty barvy!... Hravé, podmanivé a nezapomenutelné... ()

Laerry

Byla jsem na MR v kině. Koupila si kazetu, kterou jsem viděla nejmíň stokrát. Objednala si sběratelskou edici O.S.T. A nakonec si koupila i DVD. Jediný film, do kterého jsem investovala tolik peněz, které za to rozhodně stály.... ()

chelseaman22

Víc, než jsem očekával. Velký kýč, který je zároveň vkusný. Režie a kostýmy vskutku "nad očekávání". Děj a herecké obsazení prostě za 1. Jsem ohromen, hudba výborná! 88% ()

dan.pacino

Na začátku velký nádech, na konci výdech. Krásné, barevné, skvělá hudba, úžasní herci, o kameře ani nemluvím..to je Moulin Rouge. ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)