IQ Tiqe

Možná sem tam pár věcí bylo zrecyklování z jedničky, ale i tak jsem se dobře bavil. Nové postavy přinášejí nové situace a Danny DeVito je skvělej. Jen mi tam něco chybělo. Něco, co nedokážu popsat. Možná ten moment překvapení z jedničky, kdy jsem neměl žádné očekávání. ()

Kudly4

O dost slabší zábava. Ale pokud bude někdy další pokračování, tak doufám, že s touto partou, jelikož tohle složení je bez chybičky. Karen Gillan je bohyně !! (Edit 30.12. 23 - Jumanji 4 - Final level,  coming soon) ()

Tsuki

Ani druhý díl nového Jumanji se nemá za co stydět. Stále je to humorné a nápadité, čehož si jako divák moc cením, protože sami víme, jak to často dopadá s druhými díly... Přidat do filmu postavy "dědečků" (jakkoli hloupě to může znít) nakonec fungovalo jako výborné oživení nového dobrodružství. A troufám si říct, že i pro herce bylo zábavné se "vtělit" zase do jiných nových postav... Nová generace Jumanji je pro mě zkrátka taková vtipná hříčka, dobrodružná pohádka pro pobavení. Pokud vás bavila už jednička, lze téměř s jistotou říct, že u dvojky se budete bavit taky. Někdy člověk zkrátka ocení přesně takový druh filmu - nenáročnou oddychovku s dobře napsaným scénářem a jednoduchým ale kvalitním humorem. ~(4,1)~ ()

boshke

Jednička velice příjemně překvapila, dvojka logicky postrádá moment překvapení a obecně jsou dvojky téměř vždy horší. Toto však není důstojné pokračování á la "Víme, že lepší než jednička to nebude, ale dělali jsme, co jsme mohli". Ne. A objektivně to není dvojhvězdičkově špatné. Ale neskutečně mne dvojka Jumanji urážela absolutně nulovou snahou... o cokoli... Scénáristé prachsprostě vytáhli z šuplete svazek "Generické pokračování jakéhokoli filmu" s poznámkou autora "nulové nároky na intelekt, jen změňte jména postav" a voilá - další level je na světě. Ať chcípne Hollywood s takovýmito filmy... 40% ()

MikeCool

Zdálo se mi to o chlup lepší, než předešlý díl, ovšem stále je to lehce nadprůměrná komediální smršť akčních, dobrodružných scén pro dospělé. Velkým bonusem pro mě samotného bylo to, že jsem alespoň poprvé vyzkoušel VIP sál s polohovatelnými sedačkami na Chodově, v Praze. Parádní zážitek, doporučuji všem. ___ (Cinema City, Praha Chodov, VIP) ()

Kothy

Pokračování Jumanji se mi líbilo snad ještě víc jak minulý díl. Naši hrdinové se opět setkávají a vydávají se za dobrodružstvím do této videohry. Tentokrát je obohatí i dva dědové v podání Dannyho DeVita a Dannyho Glovera. Úkol je podobný, získat nějaký zázračný krystal a překonat všechny nástrahy, které číhají na cestě k jeho nalezení. Tím, že většina postav má jiné avatary, tak vznikají dost vtipné situace. Místy jsem se dost bavil. Nemůže to skončit jinak než velkolepou akční na závěr. Uvidíme, jestli bude ještě další díl. Vůbec bych nebyl proti. "Kdo je Ming?" :D ()

Geralt z Rivie

Chápu, že když remake vydělá skoro 1 miliardu dolarů, tak je nutné natočit další film, ale Další level není ani z poloviny tak zábavný jako první. Moment překvapení už je pryč a víc postav filmu spíš škodí. Navíc Barry Kripke když nekoktá, není vůbec vtipný. ()

Yoshitsune

Stejné jako předchozí díl ? Ale co vás nemá, pokračování je překvapivě horší, dobrých vtipů ubylo, potenciál tohohle dílu zůstal nevyužit a Skála tady nehrál s takovou lehkostí, tak jako v předchozím díle. A po té, co Král Paimon konečně získal lidské tělo a začlenil se do lidské společnosti, tak mu to začalo lézt na mozek a tak se vrací do Jumanji. V tomhle ohledu jevelká škoda, že z oné postavy tvůrci neudělali záporáka a kámoši ho nešli do Jumanji přivést k rozumu, ale jen ho zachránit. Ale že i v druhém díle, bude hlavní záporák nic neříkající zlo, které je třeba zastavit, to už zamrzelo více, obzvlášť když se vezme v potaz, že ho hraje Rory McCann, herec výbornej, ale postava o ničem. Nemluvě o tom, že tvůrci nedali do filmu žádné nové nápady (až na vodu, co prohazuje těla) a přitom by se dalo využít toho, že hra je rozbitá a Král Paimon ji zkoušel opravit, jo mluvím tady o chybách ve hře, takové Assassin's Creed: Unity, by mohlo vyprávět, naprosto šíleně promarněný potenciál. U některých vtipů sem se tedy i zasmál, Jack Black a Danny DeVito, si to tady docela dávají a akce s opicemi byla fajn, ale celkově je to hodně slabé. Takže víc jak dvě, tomu nemohu dát. ()

silentname

Som spokojný. Je fajn si sadnúť v kine a pozrieť si film, pri ktorom si poviete, že neľutujete svoj čas, ktorý ste mu venovali a pokojne by ste si ho niekedy pozreli znovu. "Jumanji: The Next Level" je presne tým typom filmu. Dobrý humor, dobré postavy, fascinujúce situácie a celú dobu som chcel vedieť kam sa dostaneme ďalej. Jumanji očividne po svojom zlikvidovaní a opätovnom opravení trošku upravili pár pravidiel. Plus som rád, že sa veci neopakujú, ale máme tu nové lokality, nového zloducha a podobne. Ale klamal by som keby som povedal, že sa všetko neopakuje. Sú tu situácie, ktoré vám chcú povedať - "Pamätáte si na predošlý film? Nebolo to super?" Hej bolo. Ale na druhú stranu nemôžem povedať, že by ma to vyslovene otravovalo. Ale bolo by fajn, keby sme mohli vidieť zase niečo trošku novšie. Je super, že naši herci musia počas filmu hrať niekoľko rôznych postáv. Najmä Jack Black si to užije. Takže jednanie niektorých postáv bude trošku iné, než sme mali naposledy. Ale popravde, vďaka tomu je film iný než sme tu mali naposledy. A má možnosti ponúknuť iné fóry. A prečo nie? Mimochodom, uhrančivý pohľad Dwayna Johnsona je proste veľmi vtipný.Čo je pre mňa super je aj malé cameo, ktoré sa vo filme objaví. A neustále som premýšľal, prečo mi to niečo pripomína. Až na konci mi to došlo. Že tá reštaurácia je teraz u Nory. Prečo nie? Akčné scénky sú dobré, atmosféra funguje, no čaro filmu už nie je tak silné ako to bolo v prvom filme. Stojí za to to vidieť? Podľa mňa áno. Ak ste pripravený na návrat do sveta Jumanji, tak toto je podľa mňa dobrá cesta. Čeknite si film a užite si ho. Hodnotenie: B+ ()

Ratemus

Není to tak dobré jako předchozí díl, tady jde až moc vidět, že se to dělá jen z nutnosti, aby Teda jak bylo nějaké pokračování. . Ovšem co bych vypíchl je hraní starých osobností Hartem a Johnsonem. To bylo dobré, ale to je fakt asi vše... Jako jo. Nebylo to úplně hrozné, méně je někdy více. ()

Arsenal83

O trochu slabšie ako jednotka, hoci nápad s výmenou postáv sa mi veľmi páčil. Ale predsa len sa tu vsadilo skôr na efekt a akciu, ako na ten vtip. Oddychová zábava bola dodržaná, ale humor som trochu postrádal. Tiež asi nie je najlepšou vizitkou filmu, že väčšina ľudí spomína na neho v súvislosti s tým, že si tam zahral Ohař. ()

Chrustyn

Nové postavy, nový příběh a bohužel i stejné vtipy. Ani první díl mě nijak výrazně nechytl, ale dvojka už je pouze nastavenou kaší. Nenáročná a bohužel i nevtipná rodinná "zábava", která je překvapivě, neuvěřitelně úspěšná. ()

Marze

Jde o další díl videohry , která účastníky přenese do jiných světů. Vnukovi furiantsky radí v milostných zmatcích Danny DeVito. S chutí, jiskřivě, rošťácky; člověk v jeho přítomnosti vyloženě pookřívá a těší se na každý výstup. Většinu času si dědečka po jeho proměně rezervoval Dwayne Johnson, nejlépe placený hollywoodský aktér, který však hrát stále neumí – a ve srovnání s DeVitem to bije do očí. Díky DeVitovi konečná známka přece jen doplazí lehce nad průměr. Film nikam nespěchá, do značné míry se odehrává v dialozích, kdy hrdinové upřeně hledí směrem k trikovému plátnu a zpravidla své tlachání uzavřou větou, kterou při její desáté repríze přestane divák už počítat: „Padáme odsud!“ Dvouhodinový prostor by potřeboval větší dávku originální dobrodružné akce; nejlépe žánr naplňují scény se zvířaty, ať už parta prchá před pštrosy, domlouvá se s velbloudy nebo na visutých mostech bojuje s tlupou mandrilů. Na rozdíl od předešlého filmu zasazeného do džungle se tentokrát putuje přes písečné duny do vysokohorské pevnosti zlosynů, kteří mají povšechný vzhled zarostlých barbarů mávajících sekerkami. Pohříchu pohledné ledové finále už je příliš mechanicky digitální, nemluvě o všeobecném vyznávání, smiřování, loučení a dojímání. Na druhé straně musí být člověk rád, že hráčů Jumanji není víc a že každý může být „zabit“ nanejvýš třikrát; jinak by se snímek určený čistě pro kratochvíli neskutečně vlekl. ()

marhoul

Zbytečně překombinované, uječené, scénář slabý, předchozí díl jsem si solidně užila a baví mě dosud, tady vypíchnu asi jen parádní scénu mandrilí, jinak nic moc. Věděla jsem do čeho jdu, takže více láteřit nemá význam. ()

Stanislaus

Druhé Jumanji sází na prvky, které fungovaly u jedničky, a přidává navíc duo sklerotických staříků nad hrobem a množství nových lokací a postav ze světa Jumanji. I když se téměř celý film odehrával v herním světě, v němž je prakticky vše možné, přišlo mi, že to bylo celé dost předvídatelné. Gerontosauří narážky a chování Johnsona a Harta vcelku fungovaly a vesměs se jim podařilo věrně zachytit své generačně starší protějšky. Film má poněkud pomalejší rozjezd, místy se v něm až moc mluví a na konci hráli tvůrci možná až příliš okatě na city, přesto však nelituji návštěvy kina, protože i tak je druhé Jumanji svižně natočeným pokračováním s množstvím akce a nejednou humornou scénou. ()

Flego

Keď je Vitajte v džungli priemerný film, Ďalší level je určite pod týmto priemerom. Ničím výnimočný, zbytočný, dokonca neťaží ani z nápadu. ()

BMW12

Pokračování to mají vždy těžké a i tohle bylo o malinko horší než jednička. Ovšem tohle se řadí k těm lepším pokračováním, jelikož je to pořád parádní rodinná, dobrodružná zábava! Tvůrci to navíc opepřili tím, že nám naservírovali herecké legendy Dannyho DeVita a Dannyho Glovera, díky kterým Jumanji dostala další grády. I tak jsem byl ale rád, když se jednotliví členové vrátili do svých původních charakterů. :D Jinak opět musím zmínit, že film má parádní herecké obsazení, jak v roli herních postav, tak v rolí skutečných lidí. ()

rikitiki

Hodnotím kladně precizní naplnění zadání: bezduchá zábava s výbuchy, bitkami a efekty. Snímek nepředstírá děj, jde jen o klasickou počítačovou hru, kdy se postupuje do dalších úrovní. Úkoly nejsou nijak rafinované a vtip vcelku nenajdeš, pokud za něj nebudeme považovat, že si Dwayne Johnoson dělá legraci ze svého neherectví. SHRNUTÍ: Počítačová hra, kterou si nemůžeš zahrát. Jen ji můžeš sledovat. ()

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům