Velký

Big

• slovenský

Veľký

Komedie / Rodinný / Fantasy / Romantický

USA, 1988, 104 min (SE: 130 min)

Hanksov vstup do prvej ligy vo veľkom štýle, kde potvrdil svoj herecký multitalent. Nie je núdza o humor, dramatický nádych, rozprávkovosť, decentnú romantiku a konzumentský záver. Jednoducho pohodová klasika. 85%.(19.11.2013)

Veľmi dobrý príklad "rodinnej komédie s poučením" osemdesiatych rokov. Za vďačnú rolu "chlapca uvazneného v mužskom tele" takmer oscarový (a v tomto desaťročí prevažne komediálny) Tom Hanks, príjemná rola pre Roberta Loggiau, povinné Zlo, zopár nezabudnuteľných scén (hudobná pasáž) a skvelá atmosféra. Nehovoriac o vďačnom konci. Čo chcieť viac?(4.2.2007)

Zajímavý nápad na film o dítěti v lidském těle je evidentně ze škatulky "pro celou rodinu" a tedy by se u něj měli bavit jak malé děti tak i dospělí - já jsem někde mezi tím a bavil jsem se jen u pár scén, zbytek je buď nudný a nebo vyloženě dětský.(14.6.2007)

Cumel Tom Hanks :-) 70%(21.11.2011)

Povedený průlom Toma Hankse mezi filmové hvězdy. Bezva námět je zpracovaný opravdu dobře a využívá asi všech možností, které z něj vyplývají. Tom Hanks je ve své roli velmi působivý.(23.7.2002)

• - Roku 2008 dosazen Americkým filmovým institutem v žebříčku 10. Nejlepších filmů v kategorii Fantasy na 10. místo. (HellFire)

• - Tam, kde ve filmu stál automat na předpovědi, je v současnosti automat na Pepsi Colu. (Ruuzha)

• - Muzikál Big měl premiéru v divadle Shubert, 28. dubna 1996 a proběhlo 193 repríz. (HellFire)