Velký

Big

• slovenský

Veľký

Komedie / Rodinný / Fantasy / Romantický

USA, 1988, 104 min (SE: 130 min)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(18.3.2009)

Malý velký Tom Hanks v plné komediální síle, The Big platí za to nejlepší, co v jeho rané filmografii vzniklo. Byl dítětem, chtěl to změnit. Byl dospělý, náhle svobodný, brzy bohatý a ještě k tomu mohl zůstat prostřednictvím firmy specializující se na hračky stále malým chlapcem. Do toho nenávist kolegů, odcizení se s kamarádem z dětství a zájem pohledné spolupracovnice. No, snadné to mít Hanks v laskavé komedii Penny Marshall nebude – v pokladnách kin to ale překvapivě snadné měl a díky tržbám se stal velkým komerčním překvapením roku. Zaslouženě..(6.8.2016)

Prvni velky film Toma Hankse diky kteremu jsem mu odpustil jeho tragicky vykon v taskarici Muz s cervenou botou. Nadmiru povedena komedie.(1.8.2002)

Při sledování se mi toho tolik vybavovalo, i když jsem to viděl před více jak deseti lety. Přesně ty scény a přesně jsem věděl co bude následovat. Záběr na Zoltara s tajemně krásnou melodií ve mě vyvolalo i po tolika letech husí kůži.(15.2.2012)

Chcete, aby vám bylo tak trapně, že se budete chtít někam schovat i přesto, že vedle vás vůbec nikdo není? Tak tento pitomoučký film je celkem dobrá volba.(28.6.2008)