Velký

Big

• slovenský

Veľký

Komedie / Rodinný / Fantasy / Romantický

USA, 1988, 104 min (SE: 130 min)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $114,968,774Tržby Celosvetovo $151,668,774/85%/(18.5.2005)

Milý film, který dokáže zaujmout a pobavit děti i rodiče - viz má rodina (více jak deset let náš "rodinný film" a stále funguje !). První film s Tomem Hanksem který jsem viděl (tenkrát pouze v originále) a od tohoto filmu patřím k jeho bezmezným obdivovatelům :-)(4.2.2003)

To nevyspělé dítě se zárodky naivity, dětinskosti a dobrotivosti bylo v Tomu Hanksovi již tenkrát:) Již když byl "Velký" jsme v něm mohli spatřit rýsující se prvky legendární postavy, kterou ztvární o léta později a jež mu i onomu filmu zajistí masovou popularitu a stane se dle všemožných žebříčků jedním z nejlepších a nejoblíbenějších filmů historie. A jehož sláva a obdiv trvá stále. This "Big one" je vtipný a příjemný film, jeden z těch, kdy se díváme na Toma Hankse ještě jako na neznámého herce a ne jako na "Hollywoodskou hvězdu."(14.2.2012)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(18.3.2009)

Z tech Hanksovo ranejch komedii je tahle asi moje nejoblibenejsi, ale precejen film drobet zestarnul a kdyz jsem ho ted po case videl, uz jsem se zas tak moc nebavil. Nejvetsi problem je totiz v delce, minimalne o takovejch 20 minut by sel zkratit, hlavne protahovanej konec. Jinak pribeh je zajimavej, je to fakt film pro celou rodinu, Hanks hraje perfektne a ze to je dospele vypadajici kluk mu clovek veri celou dobu. Obcas je film dojemnej, obcas je to naopak slusna sranda, ale nikdy to nezklouzne do nejaky trapnosti. Slusny 4*.(21.8.2008)

• - Auto Susan je Subaru XT6 z roku 1988. (HellFire)

• - V přípravě na roli navštívil Tom Hanks Davida Moscowa a nechal si přehrát všechny pásky, na kterých se David objevoval, aby viděl, jak se chová a jak mluví. (HellFire)

• - Roku 2008 dosazen Americkým filmovým institutem v žebříčku 10. Nejlepších filmů v kategorii Fantasy na 10. místo. (HellFire)