Velký

Big

• slovenský

Veľký

Komedie / Rodinný / Fantasy / Romantický

USA, 1988, 104 min (SE: 130 min)

Tom Hanks patří mezi mé nejoblíbenější herce, hlavně v posledních letech dostává jedny z nejlepších rolí. Ale ani na začátku jeho kariéry to nebylo špatné. "Velký" je podle mě jedna z nejlepších komedií na téma dětského snu být velký. Už jako malá jsem tenhle film hltala, dnes už spíše nostalgicky vzpomínám, ale pořád jsou ty vzpomínky moc pěkné.(12.7.2004)

Asi takto by mal vyzerať kvalitný film pre celú rodinu. Zaručený zážitok pre malých i veľkých.(4.5.2003)

První film s Tomem Hanksem, který jsem kdy viděl, a pamatuji si jen to, že jsem byl opravdu malý a něčeho jsem se děsně bál. Při opakovaném zhlédnutí si nedokážu vybavit, co to bylo :D(25.11.2004)

Velice prijemny a nakonec i dojemny film.(28.12.2007)

Veľmi dobrý príklad "rodinnej komédie s poučením" osemdesiatych rokov. Za vďačnú rolu "chlapca uvazneného v mužskom tele" takmer oscarový (a v tomto desaťročí prevažne komediálny) Tom Hanks, príjemná rola pre Roberta Loggiau, povinné Zlo, zopár nezabudnuteľných scén (hudobná pasáž) a skvelá atmosféra. Nehovoriac o vďačnom konci. Čo chcieť viac?(4.2.2007)