• CaptainNor
  ****

  Dávám čestné pionýrské, že o Hrušínského replice ve vodě ani nemuknu!! Přece to není jediná kvalita filmu?! Jsou tam i jedinečné herecké výkony, živá, pohlcující atmosféra a Menzelova nesmírná odvaha, posílená loňským Oskarem, pokusit se převést Vančurův komplikovaný jazyk do filmové řeči a ještě si stříhnout nelehkou roli kouzelníka Arnošta. Co dodat? – Tento způsob zfilmování Vančurovy předlohy, ukázal se býti velice šťastným! (nikdy jsem nebyl pionýr :-)(25.7.2008)

 • Houdini
  ***

  Křišťálový glóbus(15.5.2007)

 • Roman.Ticka
  *****

  Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným. Nezapomenutelná hláška v podání charismatického pana herce Hrušínského. Způsob jeho podání, hraní a jistě i vlastního života, v dnešní rovině již téměř nepředstavitelný.(13.9.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Pro Františka Řeháka byl jeho abbé první filmovou rolí. Režisér ho proto neustále chválil, aby mu dodal sebevědomí. Jiří Menzel na herce používal i jiné praktiky - pány Hrušínského a Brodského například jednou pozval na oběd ke své mamince na švestkové knedlíky. (Cucina_Rc)

 • - Roli, kterou ve filmu ztvárnil František Řehák, měl původně hrát Josef Somr. (Rugero)

 • - Kameraman Jaromír Šofr sa počas nakrúcania exteriérov do reportáže Mladého sveta vyjadril: "Režisér má osobitnú metódu, ktorou pracuje rekreačného rozptýlenia. Tá všetkým prospieva, ale kameramana ničí." (Zdroj: instinkt.tyden.cz) (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace