Věta, kterou tady cituje Anglie, je opravdu skoro kultovní a taky dědeček Záhorský je opravdu úžasný. :) Za pět hvězd to nedám jen proto, že se mi zdá onen skoro básnický jazyk, jímž spolu promlouvají hlavní postavy (včetně zmiňované jedinečné věty) pro film snad až nevhodným, čímž nechci říct že je ten způsob mluvy špatný, ale v knize zkrátka má své nezaměnitelné kouzlo, kdežto ve filmu trochu méně vyniká. Škoda, přesto jde o výbornou podívanou a díky za ni.(22.8.2003)

Klasické, prostě tak odlehčené a nádherně poetické.(31.7.2009)

Už jen přítomnost takových hereckých velikánů jakými byli Rudolf Hrušínský či Vlastimil Brodský, činí toto nestárnoucí dílo doslova nesmrtelným. V nabité filmografii pana Menzela mi Rozmarné léto připadá poněkud nedoceněné...(6.7.2016)

Chvílemi mi přišlo, že tenhle jazyk se do filmové řeči ani moc nehodí. To ostatní je ale kutivovaná zábava. Viděl bych to tak na 70%.(9.5.2003)

• gouryella

Samotny film nema chybu - to jak se mu povedlo prenest atmosferu knizni predlohy na filmove platno je az neuveritelne - ale bohuzel kniha me naprosto nudila a film na tom nic nezmenil.(25.7.2002)