Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Andy dostane k narozeninám úžasnou hračku, která překračuje všechny představy a fantazie. Nejnovější výkřik technologií, funkcemi a možnostmi nabušená panenka, která umí cokoliv. Už to není jenom hračka, je to ten nejlepší kamarád. Je roztomilá jako obrázek a dětem přináší jenom nadšení a štěstí. Andymu a jeho mamince ale přinese jeho nová panenka ještě něco navíc... hrůzu, děs a strach o život. Nikdo totiž netuší, že tahle panenka je zlá jako všechna pekla světa, že dokáže zabíjet, že vraždí moc ráda a navíc s vynalézavostí těch největších psychopatů. Andy i jeho máma Chuckyho opravdovou podstatu brzy poznají, pomoci se ale nedočkají. Takovéhle pravdě totiž nikdo nevěří. A pokud uvěří, tak nepřežije, aby ji mohl potvrdit. Jako třeba soused, jehož záhadně přejela vlastní sekačka na trávu... Dobrou noc, Andy. (Bontonfilm)

dr.horrible

Ja som predovšetkým strašne rád, že vďaka Stranger Things a It sa teda už asi oficiálne do kín vracajú detské klany a bandy. V reboote Detskej hry tiež jedna je a kludne by som si s ňou pozrel sequel. A prekvapivo, dospelé postavy sú tiež ok; obe hlavné (Plaza a Henry) hrajú moji obľúbenci. Ten film má pozitív viac a to najväčšie je zároveň jeho najväčšou slabinou. Pri novej Detskej hre sa nebavíme o nejakých 80.kových poctách, ale v podstate regulérnom 80’s filme. Stačí si odmyslieť moderné technológie (aj keď na nich stojí príbeh), spracovaním ide o temnú hororovú komédiu, aké sa od 80.tych rokov snaď netočia. Nie týmto štýlom. Finále s hračkarskou apokalypsou v supermarkete (!). Dôraz na gore, humor, atmosféru, vynaliezavé úmrtia. Bohužiaľ si to zároveň berie niektoré staré neduhy a na tých to u mňa trochu stroskotalo. Asi tak, že prvú polhodinu nadšenia, príchodom prvej (ľudskej) vraždy a nonsensov, čo jej nasledovali, vystriedalo sklamanie, nakoľko takéto veci nie sú už tak 30 rokov akceptovateľné. Prechod z komédie do crazy komédie. A záver je zase cool, tak to asi nechám uležať. Seriózne 3, guilty pleasure 4*. ()

Psychor odpad!

Jakožto zdejší hororový expert se domnívám, že Lars Klevberg neměl sebemenší ponětí o tom, co vlastně točí. Režisér očividně tvoří bez jasného autorského záměru, kdy pouze zmatečně přeskakuje mezi jednotlivými filmovými žánry, abychom ve výsledku dostali zcela nefunkční slepenec. Obdobným způsobem bylo patrně naloženo i se scénářem, který je spíše skládankou různých kousků vzájemně k sobě sešitých bez jakékoliv vnitřní koherence. Každý opravdový fanoušek hororu bude u Child's Play pouze ztrácet čas a já tak snímku uděluji naprosto zasloužený odpad. ()

silentname

"Child's Play" sa konečne dostalo do kín a bábika Chuckyho sa opätovne dostane von, aby pozabíja pár ľudí. Prečo? Aby mal z toho jeho najlepší kamarát Andy radosť. Okey, na úvod chvíľka úprimnosti... mal som obavy z toho, ako reálne tento film dopadne. Originál z roku 1988 je podľa mňa celkom okey hororová komédia s pár dobrými a efektnými vraždami a okrem toho bábika Chuckyho mala veľmi dobrý dizajn. A keď som videl tohto elektornického Chuckyho, tak som bol z neho jemne zhrozený. Uvažoval som, kto by dobrovoľne chcel túto hračku mať doma a nepôsobila by na neho strašidelne? To je trošku jeden problém s filmom. No potom prídu aj ostatné veci. Málokto v tomto filme má nejakú reálnu osobnosť. Sú to len postavy, ktoré viac posúvajú dej, alebo tu majú nejakú rolu, než by mali nejaké skutočne charakteristiky a osobnostné prvky. A tým pádom nie sú dostatočne zaujímavé na to, aby nám na ich osude záležalo. Film je podľa mňa však dobrý v určitých aspektoch. Jednotlivé vraždy sú spravené poriadne krvavo a vie to dotvoriť atmosféru. Rozhodne to vie v tomto zapôsobiť a gore v tomto filme je dosť dobre spracovaný. Vzťah medzi Andym a jeho mamou je podľa mňa dobre zachytený. Vzťah medzi detektívom a jeho mamou je podľa mňa dobre zachytený. Mark Hamill je podľa mňa dobrý herec, ktorý tu dabuje Chuckyho. A dáva do toho všetko. V druhej polke filmu sa veci konečne začnú trošku posúvať a budeme tu mať pár zaujímavých momentiek a efektných útokov. Alebo teda väčšinou. Jedna vec, ktorej nerozumiem je, prečo by niekto chcel oblečené bábiky Buddi 2 ako medveďov? Hm? A keď sa pustia do útoku, tak je mi jasné, prečo ich do tých kostýmov dali. Všetko to dá zmysel. Tiež mi to trošku miestami až vadilo, keď vidíme Chuckyho s jeho zdvihnutým svietiacim prstom a pripomína mi E.T.-ho. Sú tu dobré časti, sú tu nie moc dobré časti, no niekedy som mal aj problém si film užiť kvôli divákom v kine vedľa mňa, ktorí neustále museli pozerať do mobilov, esemeskovať so zapnutými zvoneniami a počas filmu stále o niečom kecať. To ma dosť dokázalo otráviť. Čo viac dodať ešte nakoniec, než "This is for Tupac!". Kto videl film, pochopí. Hodnotenie: C+ ()

rollman1

O vzhled Chucka jsem mě celkem obavy, ale není to nic zlého. Samozřejmě starý Chucky byl děsivější, ale tenhle je příjemně creepy. Hlas Marka Hamilla sice nenahradí Dourifa, ale Luke Skywalker je dostatečně silná náhrada. Bodycount jsem čekal malinko vyšší, ale dočkal jsem se pár zajímavých mordů. Oproti remaku je tento víc utrženější ze řetězu, ale nečekejte nějaké gore orgie. Hlavně finále má obrovský potenciál, který je rychle utlumen. Takže podtrženo sečteno, nová verze Dětské hry není vůbec zbytečný kousek a rozhodně nedělá ostudu staršímu bratrovi. Plusové body dostává hlavně ve chvílích kdy má svojí tvář a naopak zaostává na okatém odkazování. Ono totiž, kdyby tenhle Chucky vystupoval jako samostatný film s jinou panenkou jménem Harry, fungoval by možná i lépe. Souboj panenek tak letos vyhrává rozhodně Chuck oproti nudné a sterilní Annabelle. ()

Anderton

Vzhľadom na rozdielny východiskový bod celého filmu oproti originálnej sérii neviem, prečo sa to nevolá napríklad Detský plastový Terminátor alebo Vraždiaca A.I. Ale máme tu zase Chuckyho a Andyho, avšak nie Charlesa s hlasom Brada Dourifa. Vyznenie je ale, aj napriek technológiám, značne retro, takže povedzme že je to teda aký taký obhájiteľný remake. Ako samostatný komediálny horor Detská hra funguje veľmi slušne, len ma napadá, že oproti Manciniho Detským hrám nakrúteným v tomto storočí, ktoré išli hneď do domácich kín, táto moderná novinka nevyzerá o nič viac stvorená pre kiná. ()

• Keď na začiatku filmu pracovník v továrni na hračky sabotuje jeden kus (Chucky) a úmyselne ho poškodí, v pozadí na oblohe udierajú rovnaké blesky, ako v prvom filme Detská hra z roku 1988, keď sa snažil Charles Lee Ray prevteliť do bábiky od Good Guys. (tXtX)
  • Film mal rozpočet iba 10 miliónov dolárov. V kinách po celom svete zarobil počas otváracieho víkendu až 45 miliónov dolárov. (tXtX)