Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Série(13) / Epizody(74)

DonQ

Odpouštím pár slabších epizod v prospěch velké spousty těch legendárních. Výborné hlášky, Výborný A,J.R. i další. Správně poťouchlé, ale zároveň inteligentní a pro znalce scifi ještě o to pikantnější. ()

KoRner

Nič svetoborné, ani ultravtipné. Ale párkrát som sa usmial a má to takmer nulový dej, takže sa to dá pozerať po večeroch pred spaním. 1.Séria - 65%; 2.Séria 75%; ()

comicsMax

Jestli máte rádi Sci-Fi (Star Wars, Star trek) a kvalitní humor měla by být toto vaše první volba. Naprosto úžasný seriál který vás rozesměje i když si na něj jen vzpomenete. A u který vás do sebe tak vtáhne že ztratíte pojem o čase ( což je dobré znamení). Naprosto ztřeštěná posádka důlní lodi putující vesmírem bude bavit lidi (a možná i jiné formy života) ve vesmíru po generace, pokud se dožijeme roku 2029 a nezničí nás Terminátoři. ()

iXtr3m3

Britská sitcomová legenda, ktorú som kedysi doslova zbožňoval, ale v súčasnosti by som sa k nej už nedokázal vrátiť. Napriek tomu kvôli starým časom ponechávam aspoň štyri hviezdy. ()

Chmur

Skvělý seriál. Myslím ale, že to ani není tak úžasným scénářem, jako spíše dokonalým výběrem herců. ()

Billie777

Vzhledem k tomu, že nemám příliš v oblibě sci-fi a tomuto žánru se tedy snažím vyhýbat, tento seriál jsem se dlouho snažila ignorovat. Naštěstí se nepodařilo. Nejde tu totiž vůbec o sci-fi ale o pořádnou dávku skvělého anglického humoru! Příjemná zábava pro dobrou náladu se sympatickým postavami, samozřejmě u mě vede Rimmer v podání geniálního Chrise Barrieho, který má tak zabijácký charakter, až ho prostě nejde nemilovat! :-) ()

black_adder

Všechny díly jsem viděl nejmíň dvakrát, ale pořád téhle šílené posádky z Trpaslíka nemám dost. Superdlouhý Rimmerův pozdrav, zpívající topinkovač, Listerova maxipinzeta na chloupky v nose...člověka, kterej má tohle všechno na svědomí, by měli okamžitě deportovat do nejbližšího blázince:-) ()

Fary

Po dlouhe dobe jsem si nedavno zase pustil prvni tri serie a musim rict, ze uz to neni to, co to byvalo... ()

Theraphosa

"Už mě nebaví hrát volejbal s nafouknutým kondomem přes natažený jégrofky" ,"víte co se stane, když dinosaurus sežere krávu na kari a ktomu dvatisíce pět set tabulek čokolády a 450 krabic s ovocnými nanuky a všechno to spláchne sedmi tisíci litry své oblíbené kokakoly? Říhne, a jak panečku!" ,"a víte co se stane s těmi nebohými lidmi, kteří mají tu smůlu, že stojí ve směru říhnutí? Řeknou fůůůj?? Jednu jednotku to zvedlo a odhodilo na zeď" ,"doufám že tak nepatrný incident nenaruší náš čistý záznam o výkonu trestu"... Fandím ti Rimráku! 99% ()

showxman

K tomuhle se nedá snad nic napsat. Ty postavy se vryly do paměti snad každému, kdo se byť jen chvilku díval. Nepomenutelná smršť hlášek a kultovní humor, který se traduje. Každoroční srazy fanoušků jsou důkazem, že trpaslík žije:) ()

1860

Nejlepší seriál, co znám, můžu se na něj dívat po dvacátý a stejně se u toho pořád směju, nezapomenutelný humor, který jdu skouknout po jednadvacáte..:-) ()

Sgt.Pepper

Originální a kultovní seriál plný britského humoru od dvojice tvůrců Grant & Naylor vypráví v 52 epizodách příběhy posádky vesmírné lodi Červený trpaslík. Barvité postavy mají jediný problém - těžko si vyberete svou nejoblíbenější..Lister se svou hrou na kytaru a s fleky od kari po celém těle, Rimmer se svou sbírkou fotek telegrafních sloupů 20. století a s propadáváním u důstojnických zkoušek, Kocour se svým smyslem pro oblékání a posedlostí sexem, Kryton se svou kondomovou hlavou a s očima 509 s automatickou rohovkou, ohnisková vzdálenost 15, Holy s obličejem milovníka, který operuje za veliké tmy, Kochanská a její hláška s přístavem Lüderick. Epizody jsou buď postaveny na hláškách ( Já na druhou, Kryton, Trosečníci ), na zajímavé zápletce ( Lepší než život, Díky za tu vzpomínku, Fotostroj času ), nebo na sci-fi úkazu ( Legie, Inkvizitor, Psychoteror ). Seriálů, které si drží kvalitu ve všech sériích a které neomrzí ani po x zhlídnutích, mnoho nenajdete. ()

wosho

Červený trpaslík je mé všechno, má láska. Kdykoliv jsem v háji, kdykoliv si se mnou osud hraje ping pong tak tahle anglická záležitost mě vždy pomůže a pobaví. A to je zatraceně dobře ()

lukasch

Tomuhle opravdu nemam co vytknout. Muj neoblibenejsi serial, zvedac nalady. Humor naprosto odzbrojujici. Ani po nekolikanasobnem zhlednuti vsech dilu se neprestavat bavit. Jedine co bych vytknul je par slabsich (ale i tak dobrych) dilu v 7. serii. Kochanska nedokazala Rimmera ani trosicku nahradit.. JEste ve me svita nadeje, ze se jednou natoci i ten film, ale herci uz pomalu starnou. KRYTON: Jmenuje se Gándhí, pane. Mahátma Gándhí. RIMMER: Tak mu svleč tu plínu a do uniformy s ním! Ty nemáš žádnou hrdost!?! Nechceš vyhrát tuhle válku?! Nevejrej na mě, Gándhí!!! K zemi a padesát kliků. Hned!!! ()

NeosinneR

Červený trpaslík rozhodne patrí na špičku britcomov, ba až do sekcie kultov a to oprávnene. Čo diel, to kopa skvelých hlášok, skvelý herci, skvelý britský humor, skvelé prostredie (moja srdcovka sci-fi), proste skvelé skvelé skvelé... a predsa to má chybu; skončilo to. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019