Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Série(13) / Epizody(74)

Maynard.

Je vůbec možné milovat tento "kryptofašistický" sitcom? Jééééé! Od té doby, co šli Simpsnovi do kytek, tak se jedná o můj jednoznačně nejoblíbenější seriál, který mě vždy rozesměje. Je to něco jak pan profesůrek, kterej se sám sebe ptá: "dáme kafé?" a pak si i sám odpoví: "dáme, chce to mladej" :o). Tato čtyřčlená partička předvádí snad nejosobitější styl humoru co znám (podotýkám, že např.Monty Python není zrovna můj šálek kávy). Kdo má doma kočku nebo kocoura, tak se baví dvojnásob. Chápu, že trpaslík není určen pro každého konzumenta, ale pro mě je to ušité přesně na míru. Kdybych měl zvolit nejoblíbenější postavu, tak je to Kryťák. Cituji : " Opravdu skvělý nápad pane, má ale dva nedostatky...1) Nemáme laserová děla a za 2) Laserová děla nemáme :o) " ()

mohamedsfinger

Představte si, jaké by to bylo milovat se se ženou s šesti prsama. Tak takový je RD. Pro ty méně šťastné: Představte si, jaké to je milovat se se ženou... ()

Zombik.

Moje seriálová modla, všechny díly znám pomalu nazpaměť a pořád jsou vtipné. Kombinace sci-fi s britským humorem prostě funguje dokonale. "Komise pro Legalizaci Integrace Teroristických Organizmů a jejich Rehabilitaci ve Společnosti" ()

Babous

Britský humor nějak nevyhledávám. V tomhle je pár vtípků, ale postavy mi nejsou vůbec sympatické a nejhorší je Kocour! Některé nápady jsou ale geniální - planeta, kde jde život pozpátku. ()

tempus

Očekávání: především se bude jednat o parodii na Star Trek>Po 1. dílu: seriál bude hlavně sitcom. Nenávidím Kocoura (proč tam vůbec je?), hodně mi pil krev. Názor po 11. dílu: pokud jste Kocoura nenáviděli, stejně jako já, tak mám VAROVÁNÍ, po 3. dílu už je vámi stejně oblíben, jako Lister a Rimmer, ale stejně nejlepší jsou robůtci. Velkým plusem je, jak velký je prostor dán nejen sitcomu, ale i sci-fi. Po 18. dílu: třetí série je celkem slabá (především tím, že je tu zatím nejslabší díl-trosečníci. 13. díl mě naštaval. A) Vůbec není vysvětleno, proč je Kryton na palubě, když v 7. díle, opustil Červeného trpaslíka na vznášedlo-motorce. B) změna pohlaví Hollyho, jako žena mezi oblíbené postavičky nepatří. Po 10 serii: nejoblíbenější je postava Rimmer. Od 3 série se tam začali dít příběhové zmatky (jako třeba byl nástup Krytona), které přehlédnu, protože na tom ten seriál nestojí. ()

Melios

Minúť tento unikátny suchý vesmírny sitcom je ako ísť na dovolenku s Nemcami. Z toho ,čo som doteraz videl sa nebojím nazvať Červeného Trpaslíka za najlepší Britský seriál a zároveň za najvtipnejší seriál ,čo som mal tu možnosť vidieť - zasmial som sa na všetkých epizódach ,a to aj na tých z 9. sezóny (tam kvalita už išla ale dole). Inak seriál nestráca kvalitu ,ani to nejak nekolísa....teda až na Back to the Earth, ktorý bol pre mňa hotovým peklom. Seriál tak unikátny, až je životný štýl ho pozerať. Naozaj jeden z mála seriálov, ktorí prešiel niekoľkými dekádami a pritom nie je príliš dlhý, aby vás začal nudiť no ani príliš krátky, aby ste ľutovali že vám došli epizódy. A ten český dabing je naozaj na nezaplatenie. Žiadny Nerd by nemal obísť túto záležitosť bez povšimnutia inak je Mg.....Mag......Maaa.....Gooor!..... ()

Kanibal

Výborný sitcom britské školy - je ve vesmíru a dělá si z něj legraci, dělá si legraci ze sci-fi, z historie, současnosti i budoucnosti. Je to parodie, je to crazy, je to super! ()

Raevan

Klasika!!! Výborný, ujetý "sci-fi" seriál, se spoustou nových a nových hlášek. Jsou lepší seriály.... ale ty by se daly na prstech jedné ruky spočítat, a to ještě možná ruky pracovníka u cirgulárky....dlouhodobého pracovníka.GR8 ()

Lavi

Geniální seriál, který se nestaví jen do role trapně reprodukující parodické hlášky. Seriál, který tedy přerostl z pouhého sitcomu parodujícího všechny ty sci-fi kultovní hovadiny a stál se sám kultem s vlastní atmosférou. Každý díl má do puntíku promyšlený příběh, navíc různě propletený i mezi díly skrz všechny série, vynikající humor, hlášky a "herecké výkony". Prostě zábava - a ačkoli to tak na první pohled možná nevypadá, tak poměrně inteligentní. ()

Roby

Nejlepší a nejgeniálnější sitcom všech dob, míra závislosti je u tohoto seriálu opravdu vysoká a když přidáme vynikající postavy a hlášky máme tu neopakovatelnou záležitost která nestárne.10 z 10 ()

Kracken

Nejoblíbenější britskej sitcom kterej znám skoro nazpaměť a přesto si ho pořád pouštím dokola a pořád se u něho řežu smíchy. Anglickej hůmor je něco co nemá ve světě obdoby. Posádka Červeného trpaslíka je ohromná, poslední žijící člověk ve vesmíru Dave Lister, Karižrout, hráč na kytaru, nejlépe hrající ve skafandru a mimo loď a skoročlověk který má mozek jako vycpaný leguán :))) Arnold Jidáš Rimmer, hologram Listerova zesnulého člena posádky kterému skonal otec ve spánku, v džípu a také člověk který je tak hloupý že má námitky i proti svému obhájci :))) Kocour, tvor který se z kocoura jménem Frankenstein vyvinul za 3 000 000 let v tvora podobnému člověku, jenom má šest bradavek, má rád kornflejky a nejradši by po smrti svý tělo věnoval Louvru :))) Kryton, robot který byl stvořen pro mytí záchodů, je naprogramovaný aby sloužil lidem a plnil i ty nejzvrácenější Rimmerovy rozkazy, má hlavu ve tvaru kostky ledu a jeho čip normality byl poškozen :))) Holly, lodní počítač s IQ 6000, což je stejně jako má šest tisíc učitelů tělocviku, všechny informace z astrologie, fenomenologie a fyziky má z dětské ilustrované encyklopedie ale přesto je téměř bezchybnatý a je s ním sranda :))) Tak to je velmi stručná charakteristika posádky Červeného trpaslíka. ()

uzzi

--->Tohle je kult! Hlavním tahounem je skvělé obsazení a tady nejde nezmínit i super české nadabování. Vtipně a někdy až geniálně vypointované dialogy a děje. Poslední dvě série už jsou o dost slabší a suchý humor vystřídalo převážně laciné trapčení a vaření z vody (tedy až na uplně poslední díl, ten je dokonalý), ale i tak jsou serie 7+8 tak za 3*. Celkově se i tak jedná o seriál který se vždy rád "sjedu" znovu a znovu v ročních cyklech. btw: Rimmsák je snad jednou z nej seriálových postav co znám. ()

MARTIN*I

Nejvtipnější, nejlepší, nejkouzelnější a nejoriginálnější seriál, co kdy vznikl!!! Takový druhý nenajdete!! Tenhle seriál naprosto žeru!! Kdo o něm řekne, že je to blbost tak buď nemá smysl pro humor nebo to nemá v hlavě v pořádku!!! Dá se na to koukat pořád a neomrzí!! O tomhle seriálu by se dalo dlouho povídat, moh bych zmínit mnohé vtipné scény, ale zkazil bych překvapení pro ty, co ještě to neviděli... To se prostě musí vidět!!!! Dodatek: "Polévka Gaspacho!" ()

NICOX

Jeden díl nestačí, musíte jich vidět pár, abyste se to toho dostali. Mě to ze začátku moc vtipný nepřišlo, ale po pár dílech, mě to začalo neuvěřitelně bavit. Některý díly jsou fakt geniální (Karanténa, Queeg, Polymorf, Kassandra, Jiná dimenze, Emocuc - Polymorf 2..). Vynikající dabing!!! Do kosmu, bude někdy ten film?!! 90 % ()

matolas

Fenomenalita pre obľúbencov Britského humoru. Postavy, ktoré navždy zostanú zapísané hlboko v análoch tých najkultovejších postáv. Je až neuveriteľné, aký počet gagov nájdete v jednej epizóde. A CZ dabing je úplne geniálny. JENOM SYMPAŤÁCI UMÍRAJÍ MLADÍ!! ()

Devadesát Dva

-Dává to asi takový smysl jako manuál k japonskému videu. Nevěřím, že kdy v životě narazím na seriál, který smísí humor a inteligenci v tak krystalicky čisté formě. Ne, že by byl RD dokonalý, on má tolik děr, ale přitom právě ty chyby a díry v kombinaci s humorem vyústili v kultovní záležitost. Ze všech světových sitcomů si totiž právě RD drží i po letech takovou stabilitu, stále aktuální druh humoru, jaký by mu mohl závidět kterýkoliv jiný seriál na Světě (i věci jako Futurama padají na hubu!), ale hlavně nekonvenci a nevtíravost (oproti ostatním seriálům, stojícím na jedné myšlence a postavách, které si máte oblíbít - takhle fungují všechny, ne tak RD, ten je chaoticky nepředvídatelný, každou postavu musíte bezpodmínečně milovat a humoru v něm neuniknete). Legendární, originální, nezapomenutelné, zabíjející... smíchy - tenhle sitcom, ačkoliv by si jako drtivá většina ostatních zasloužil hvězdy čtyři (srovnám-li kvalitu jednotlivých dílů), tak v tomto případě jde o tak srdeční záležitost, že tu pátou zkrátka musím přihodit a věřím, že každý ví proč. Pokud vás RD chytne hned, už vás nikdy neomrzí a smíchy u něj budete padat k zemi pořád stejně. A Rimmer je určitě nejgeniálnější a nejlegračnější sitcomová postava filmové historie. Je mi líto lidí, kterým tohle nepadne do noty. Ale zase, každému dle jeho uvážení... mě zase absolutně minul humor Stopařova průvodce galaxií a to je prakticky to samé. -Ten ubožák to musel naškrábat ve smrtelné křeči směsí vlastní krve s obsahem svých vlastních střev. -Kdo by tohle udělal? -Někdo, kdo potřeboval pero. ()

askina

Naprosto nedostižný britský sitcom, nepřekonatelné herecké výkony Ch. Barrieho, C. Charlese, D. John-Julese, R. Llewellyna a N. Lowetta (Ch. Annett jako Kochanská už je podstatně slabší, stejně jako 4 díly bez postavy Rimmera). Dokonalá ukázka typického britského humoru a naprosto skvěle vystižené některé povahové rysy jednotlivých národů (dovolená s partou Němců, narážka na francouzskou kuchyni, československý policista mimo službu, průhledné jako bulharská striptérka, atd.). Pro mě nejlepší zahraniční seriál, který se dá vidět stále a vždycky pobaví. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019