Herkules

• USA Hercules: The Legendary Journeys (více)
USA / Nový Zéland, (1995–1999), 81 h 24 min (Minutáž: 44 min)

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall (více)

Série(6) / Epizody(111)

Toto je příběh z dávných časů. Z času mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se jim dokázal postavit. Herkules! Herkules vládl magickou silou, jakou do té doby svět neviděl. Ta mohla být překonána pouze silou jeho srdce. Cestoval zemí všude tam, kde se objevili přisluhovači jeho všemocné nevlastní matky Héry. A kdekoliv se objevilo zlo, kdekoliv trpěli neviní, tam se objevil i... Herkules! (monolog)

Eisenmann

Vedle Xeny největší historická slátanina všech dob. Celé pojetí je bídné a laciné, souboje nevěrohodné atd... Je to obyčejná oddechovka s hrdinou s profláknutým jménem. ()

Abbysek

Klasika, ktorú som po škole chcel hneď vidieť. Na taký seriál sa nezabúda, vtedy som to miloval. Teraz by som už to asi ani nepozeral :-). Kevin Sorbo - stále spravodlivý, stavia sa na stranu obyčajného ľudstva a jeho verný parťák Michael Hurst s náhrdeľníkom po otcovi, pekne som si zaspomínal. ()

Vercetti

Totální nostalgie. Ještě dnes cítím oheň a občas zaslechnu ozvěnu praskajících kostí. A proto svědomitě pomáhám lidem nejen u nás na vesnici bojovat proti krvežíznivým nestvůrám, krvelačným monstrům a krevsajícím... stvůrám. A když jsou stvůry, nestvůry a monstra pryč, tak v rámci tréninku běhám po zahradě s homemade mečem a sekám máminy tulipány, protože to jde tak lehce. ()

2sistem

Jeden ze seriálů, který vás ze začátku osloví a postupem dílů omrzí stále se opakujícími a podobnými příběhy. ()

Oldmanovka

Seriál mého dětství... Antickou mytologii jsem měla vždy ráda a do té doby se mi seriál moc líbil, ale ve chvíli, kdy to začlo být šíleně přiblblé, najednou se tam objevovali transvestiti apod., přestala jsem to sledovat... ()

Poga

Na základnej škole to pozeral každý. Aj ja. Herkules, Joláos, sem tam na hosťovačke aj Xena... Taká slušná zábava, pred písaním úloh mi to vždy dobre padlo. A ten kto tvrdí, že to nepozerával, ten to pozerá dodnes ! 45% ()

Yeonix

Překvapuje mě průměrné hodnocení tohoto seriálu, protože ve své době byl Herkules a jeho legendární výpravy špičkou mezi seriály. Na svou dobu má Herkules výborné triky, celý seriál doprovází vynikající hudba od Josepha LoDucy a herci hlavních rolí jsou sympatičtí. Kevina Sorba v roli Herkula jsem si oblíbil a snad ještě větším tahounem seriálu byl jeho druh Iolaus. Celý seriál doprovází povedený humor a nádherné záběry Nového Zélandu. Ale abych to vzal popořadě. Seriál navazuje na 5 Herkulových filmů z roku 1994 a seriál se točil přibližně od roku 1995 do roku 1999. Dočkal se 6 sérií a na seriálu je vidět, jak se postupem času téměř ve všem zlepšoval. 1. série: Skvělý start seriálu, ve kterém se nám Herkules představí takový jaký je, zastánce lidí a odpůrce své nevlastní matky Héry, která mu zabila rodinu. jednotlivé díly byly propracované a nebyl zde nějaký vyloženě špatný díl. Možná je to díky tomu že měla první sezóna jen 13 epizod, takže do ní mohli dát jen to nejlepší. Uděluji tedy 80%. 2. série byla trochu slabší právě kvůli tomu že zde bylo už 24 epizod a nebyly tedy všechny díly vyrovnané kvality. Druhá sezóna byla zkrátka směs všelijakých příběhů o Herkulovi a jeho bojích za lidi. Přesto uděluji 80% stejně jako u 1. série, protože se druhá série dočkala více epizod a také více humoru, jestli je to dobře nebo špatně sedí každému trochu jinak. Pak přišla 3.série, ve které už bylo patrné že Herkules nemůže být jen ten člověk, který zachraňuje lidi. Je zde mnohem více jeho negativních stránek povahy. Zvláště je to vidět v trilogii epizod o Zlaté Lani. Udělat tedy z geniálního Herkula člověka byl vynikající nápad. Co také seriálu prospělo bylo více epizod s Iolausem. Uděluji 87 %. U 4.série bych dal o symbolická 2% méně, tedy 85% z tohoto důvodu. 4. série se opět soustředila na jeho jednotlivá dobrodružství, ale bylo zde více provázaností mezi díly a bylo zde více Herkulova osudu. Ovšem nevýhoda 4.série je pár epizod, ve kterých je bud absolutní absence Herkula nebo absence Kevina Sorba. mám na mysli epizody kde Herkules vzpomínal na dobrodružství z mládí a Herkula tedy hrál někdo jiný , což by mi ani tolik nevadilo, jen ty epizody nebyli ani zdaleka tak zajímavé jako hlavní dějová linka. 5. série byla sérií na kterou vzpomínám nejvíc. Série se opravdu rozjela stylově hned prvním dílem The Faith, kterému bych bez problému dal 100 %. 5. série má výhod hned několik oproti předešlým sériím. Zaprvé celá série na sebe takřka navazuje do souvislého příběhu. Seriál nabyl mnohem více vážného tématu než předešlé série. Zatřetí herecké výkony se velmi zlepšily a přibyla výtečná hudba. Další věcí je, že v 5. sérii je absence Salmoneuse, obchodníka, Herkulova přítele, který mi sice jako postava nevadí, ale do celkového konceptu série se nehodil. Má tedy v sérii svou vlastní speciální epizodu společně s Autolykem, králem zlodějů. Zoufalý Herkules vyrovnávající se s velkou prohrou, hlavní záporák série , epizody se severskými bohy a další, to všechno tomuto seriálu dodalo mnohem více grády. Jedinou nevýhodou série je to že, od poloviny je viditelně o něco slabší a příběh není tak napínavý. Kvůli tomu místo 100 dávám 95%. 6. série už není full season a má jen 8 epizod na zakončení. Jsou to takové poslední Herkulovy příběhy, které měli ještě scénáristi v zásobě a Kevin Sorbo se tak mohl rozloučit se svou životní rolí Herkula. Série už nemá souvislý příběh, ale přesto na spoustu epizod z předešlých sérií navazuje. Tyto poslední díly byly všechny velmi propracované a proto jediný důvod, proč dávám této sérii nižší hodnocení a to 90 % je kvůli tomu, že je opravdu škoda že poslední série neměla více dílů. Na druhou stranu možná dobře, alespoň mohl Herkules odejít v nejlepším. Celkově tedy nemohu dát jinak než 5*, i když z hodnocení vyplývají spíše čtyři, tak tento seriál má v sobě něco co mi nedovolí dát méně. () (méně) (více)

KapitanKuraz

Tento seriál som mal ako školák naozaj rád a priznám sa že nedávno som ho sledoval na káblovke, fľaška vína, no a pocit nostalgie na seba nenechal dlho čakať. Čo sa týka seriálu, až na posledné série to bolo príjemné vyplnenie podvečeru po škole. PS. keď niekde hraje, tak si ako prvé vybavím Herkules, až potom Kevin Sorbo. ()

Gyl

Před dvaceti lety to byla řežba největší. Všichni jsme chtěli být jako Herkules a mít sex s Gabriellou, lesbickou kamarádkou princezny Xeny. Jojo, to byly časy. ()

Camel91

Můj nejoblíbenější hrdina z dětství, seriál jsem dlouho neviděl a věřím že v dnešní době by to kvalitou takový trhák nebyl, potom všem co se už natočilo, pro mě to je nostalgie. Kevin Sorbo pro mě navždy zůstane jediným Herkulem kinematografie, všechna čest Rockovi. ()

Kubasino

Někteří zkrátka nepobrali tu totální nadsázku a berou to příliš vážně. Musíte mít smutný život, když vám tohle nedojde. Prostinký seriál, který přesně naplňuje to, co si předsevzal - pobavit. Díval jsem se na to v rané pubertě a dnes, když je mi přes 30, tak se bavím stejně. Ne, že bych zamrzl v pubertě, ale pobavím se zase u jiných aspektů seriálu. Já na Herkula nedám dopustit. Ale 5 hvězdiček dát nemůžu, protože být ve stejných místech, jako třeba Red Dwarf si to zase nezaslouží. ()

3k7

Musím uznat jednu věc. Zkusil jsem po více než 20 letech se na to znovu podívat. Taky jsem se podíval na Xenu po tak dlouhé době a dospěl jsem k těmto závěrům: 1. Xena první série není těžký béčko, ale hodně těžký déčko, u kterého jsem si tak 6x položil otázku "tvl a na tohle jsme tenkrát fakt koukali a žrali to?" (ano, žrali, protože i americkej odpad byl lepší, než ta naše tehdejší postkomunistická tvorba, přiznejme si to, takže to tenkrát bylo něco novýho. Hromada 3D grafiky, troška bojování, ačkoliv dost déčkovitého, ale celkově když se na to podíváte očima devadesátek, tak to vlastně bylo hrozně moc cool na tehdejší dobu pro puberťáky a malý děcka). 2. Hodnocení Herkulesu zde je mnohem lepší, než Xeny. 3. Hercules se opírá o mystiku, zatímco xena nikoliv. 4. Hercules mi připadá méně béčkovitý a déčkovitý, než Xeny. 5. Hercules je napínavější. Jestli měli autoři tenkrát na mysli mít "xenu pro holky" (což nedává smysl, protože na takový poprsí a pěknou ženskou mohli stejně koukat jen borci), tak hercules měl být pro kluky, takže tomu dali trošku napínavější spád, možná trošku lehce nádech tajemna, když něco někde Hercules objeví, např. S03 E01. 6. Hercules i Xena, každej byl hustej, ovšem každej úplně jinak. 7. Hercules má obvykle nějaké nepřátelé v podobě mýtických tvorů a divných démonických stvoření, které jsou na pohled silnější než on sám. Zatímco Xena vždycky bojovala proti nějaké nespravedlnosti a putovala prakticky od ničeho k ničemu se snahou dovést mladého diváka k nějakému moudru. No a jinak je to prostě devadesátkový déčko. Tenkrát super (barevné a hýbe se to). Dneska? Kamery hrůza, střih příšernej, rozmazané záběry, kde 30% času boje vlastně nic nevidím, jen si domýšlím, co tím asi autoři mysleli. O logice se bavit nebudem, žádnou to nemá a nikdy nemělo. Logika postav je level automatická pračka....rozbitá. Každý díl je dělán přes stejnou šablonu. Hrdina je postaven před problém, prvně dostane na budku, pak se změní situace, nebo ho něco napadne, co s tím dělat, pak si s tím poradí, vyřeší problém/přepere nepřítele...No a pak pochválíme, pár vtípků na konec k zakončení a závěrečné titulky. Takhle snadno šlo prodat v devadesátých letech divákovi zábavu, což mě nepřestane fascinuovat. U xeny se jímá často souboj naivity a hlouposti, zatímco u herculese se objevuje spíš prvky "jsme společně v průseru" a "jak se z toho dostaneme", "hurá, dostali jsme se z toho". Trošku oslava maskulinity. V dnešní době by takový seriál neměl šanci projít kvůli různým hnutím meetoo a BLM apod... Kolik jste v seriálu napočítali černochů a asiatů? ...A kolik v některých dílech ženských? Tak vidíte. Ale možná proto je mi ten seriál sympatičtější, než některá dnešní tvorba. Což je i jeden z důvodů, proč na ty devadesátky koukám a doslova studuji, jak propastně odlišná amerika to tenkrát ve srovnání s dneškem byla.A víte co je nejhorší? To něco pěknýho skončilo v těch devadesátkách. Byla to strašně moc odlišná doba od té dnešní a možná v pozitivním slova smyslu. 8. U herculese se mi tak často nestávalo, že bych si řekl "a na takovej odpad jsme tenkrát koukali?" Spíš jsem si u toho říkal "Hm? Čekal jsem, že to bude horší, tohle mě spíš mile překvapilo po těch letech.". 9. Občas tam lítá nějaké to maso z nějaké zrůdy, občas tam tu zrůdu ukážou. 10. Celkově, ať počítám, jak počítám, Hercules je lepší než Xena. Ale jestli se vám líbí Lucy Lawlessová, já vám na tu xenu plivat nebudu, pěkná baba to je, o tom žádná. 11. A nakonec mi to došlo. Tím, že xena má mnohem jednodušší a primitivnější obsah, míří na mnohem mladšího diváka, než hercules. Odhad věkové kategorie xeny 6 - 12 let. Odhad věkové kategorie herculese tak 8 - 15 let. 12. To jak často je hercules jen s tím divným rozepnutým trikem a jde mu vidět poprsí...Je to divný, působí to až sexisticky, jako by se snažili dát tehdy příklad všem, že "takto má vypadat typický muž", tedy svalnatý, vypracovaný. Jen u nás jsme všichni pupkáči a i tehdy jsem nepamatoval někoho, kdo by měl atletickou postavu. Nejsmutnější zjištění po více než 20 letech je, že Hercules má zhruba stejně velké poprsí, jako xena... :-/ Sice jinak tvarované, ale objemem, no je to smutný. A teď se dostáváme k tomu důležitému. Komu doporučit? Malejm děckám? Ok. Pokud jste tenkrát devadesátky zažily, tak na osvěžení paměti, jak to tenkrát bylo strašně moc hustý. Takovej mozkovej výplach, kdy se chcete nad něčím zasmát, jak špatný ty devadesátky vlastně byly, ale nám to stačilo na to, abychom z toho byli odvaření. Popravdě, furt lepší než twilight nebo ordinace v růžový zahradě, proto dávám asi nejdůstojnější hodnocení a to jsou Nejhůř 2 hvězdy, nejlépe 3. 4 hvězdy dá asi tak možná skalní fanoušek, který má vytetovaný podpis Kevina Sorba na levé půlce a nosí se strašně hrdým výrazem dlouhé vlasy vpředu ostříhaný, kolem hrnce z devadesátek, dodnes. Tohle je přesně ten seriál, kterej bych koukal, až bych měl ÚPLNĚ VŠECHNO shlédnutý, už by fakt nebylo co koukat a vy jste věděli, že chcete, aby ten čas nějak utekl a nechce se vám nad ničím přemýšlet, zkrátka chcete ODDECH, tak je přesně to mentální vypnutí, u kterého nemusíte vůbec nad ničím přemýšlet, jen bezmyšlenkovitě zíráte, občas protočíte panenkami, jak to byl špatný boj/špatný střih/celej díl stál za nic/ze záporáka se vyklubal jeho nejlepší kámoš s (facepalm) atd.... Přestože byste do sebe otočili 6 piv, stále budete rozumět, co se tam děje. Shlédnuto v původním znění, co dodat? Původní znění má asi trošku lepší atmosféru a nemáte u toho takový pocit ztrácení času, protože si to obhajujete "tréningem angličtiny", oproti české verzi téhož, která musím uznat pochází z devadesátek a ve druhé polovině devadesátých let byl podle mě z devadesátek asi nejlepší dabing v devadesátých letech, takže chybu též vyloženě neuděláte. Vtipné to nebylo, ničemu jsem se tam nijak moc nesmál, je to strojená hraná pohádka s občasnou příšerou, kterou úžasný, schopný a dokonalý hercules nakope do koulí a pošle zpátky do pekla. Pak ho všichni, koho měl v zadku až po kotníky, pochválí a všechno je zase fajn. Divák má hřejivý pocit uspokojení z toho, že nějakej dost maskuliní chlápek nakopal nějakou gumovou/3D potvoru tam, kam byste ji nenakopali ani vy sami a to je to mentální uspokojení z devadesátkového odpadu. () (méně) (více)

RoyBatty444

Nie všetky diely stoja za niečo, ale väčšinou riešia správne rozhodovanie a morálne otázky. Nakoľko ide o najväčšieho hrdinu. Kto prekusne jednoduché spracovanie a preskočí pubertálne diely, dozvie sa o niektorých zásadných ľudských vlastnostiach a správnom kódexe správania. Herecky to odpovedá seriálovej tvorbe toho obdobia tak ako výprava, ktorá je latexo-papierová. Vsádza sa na polonahé pohľadné dievčiny a občasné re-cyklovanie záberov. Príroda je krásna nakoľko bolo natáčané na Novom Zélande. Na TV filmoch a seriály sa podieľal aj producentsky Sam Raimi (nar. 1959, USA). Jeho vplyv je určite vidno, aj keď bol len výkonný producent. ()

soukyd33

Zábavný a zajímavý seriál. Občas super scény a hlášky. 😄 Asi každý to jako malý sledoval, a pak chodil do posilovny. 😄 Herecké obsazení nebylo vůbec špatné, a hlavní hrdina byl sympatický. Příběhy nejsou nudné, a divák se celkem baví. Některé jsou až absurdní. Poznámka: Podobný je seriál Xena. Tady se také setká právě s Herkulem. Poznámka: Viděl jsem jen 1. Sérii. Ostatní nejsou zatím s českým dabingem k dispozici. Tedy, není je kde shlédnout. Hvězdiček 3 ()

Jiesaj

3* za to, že v dětství jsem tento seriál přímo hltala. Jinak fantasy je můj nejoblíbenější knižní žánr. Myslím, že ve své době měl Herkules spousty fanoušků. ()

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Další fantasy geroj chystá návrat

Další fantasy geroj chystá návrat

24.11.2009

Údajně povedený /233940/>Solomon Kane si pořád ještě nenašel amerického (a světového) distributora, nového Conana začne Marcus Nispel natáčet až na jaře v Bulharsku, ale už jsou tu plány na… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)