Xena

USA / Nový Zéland, (1995–2001), 98 h 9 min (Minutáž: 42–45 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick, Karl Urban, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Márton Csókás, Danielle Cormack (více)

Série(6) / Epizody(134)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Její odvaha změní svět. (oficiální text distributora)

burg

Jako fantasy bez historických kořenů to nebylo až tak zlé. Jako kluk jsem se vždycky těšil na neděli podvečer, ale víc na Gabrielu, než na samotnou Xenu. Gabriela = ňami, ňami:) ()

sako44

Jak já jsem ji měl rád. Daleko lepší než Hercules. Xena a její přítělkyně Gabriela bojuje proti veškerému nepráví páchané na svobodných občanech. ()

YvLeZa

Náhodou mě se Xena líbí. Je to zajímaví kousek, ano sice někdy je to přehnané, ale dívá se na ní dobře. Dobré kaskadérské kousky a zajímavé boje, při nichž Xena využije čehokoli, jen aby porazila protivníka. Takže má ode mě čtyři hvězdy, protože je to prostě Xena. ()

Shadowrat

Pamatuju si, že jsem tento seriál, stejně jako Herkula v dětství měl hodně rád, ale jako z mnoha věcí jsem z něho vyrostl. ()

gomecz odpad!

nerad hodnotim filmy a uz vubec ne serialy ktere jsem nevydel alespon z 50%, ale tohle je takova sila, ze si to troufnu, ze vzorku asi dvou dilu a nekolika nahodnych sekvenci ktere mi utkveli v pameti kdyz jsem prepinal. snad nejhorsi co jsem z toho mala videl byla scena kdy feminizovana bojovnice prisla se svoji blondatou podrztaskou na neco jako starovekou diskoteku s zivou hudbou a stroboskopickou laserovou show. jinak mi serial pripada jako mnohokrat rozemleta a prezvykana kase kterou nas krmi hollywoodsky prumysl. at uz je to serial Gay Bitch Night, Knight Rider a dalsi perly. scenare jsou stale stejne, jen se prohazi jejich poradi, nekdy hreci, ale predevsim se meni kulisy... tim je mozne zaujmout ruznou cilovou skupinu, jednou jsou to zasnene ukriknute teenky co by chtely byt emancipovane, podruhe jsou to nadrzeni teeni co se radi podivaji na bujne popredi a nebo jsou to teenageri kteri maji radi silna a mluvici auta... ani jedne skupine ale asi nejde o pribeh, protoze ten je vsude stejne slaby. ()

HectorHagman

ano byla to nehorázná blbost ale na prvnim stupni zakladky u nás na sídláku také povinnost!!!!!!!!:-) a retardovanej Mixér Raimi ve svojí životní roli:-D ()

Gloina

Musel jsme zmírnit své původní hodnocení z Odpadu alespoň na 2 hvězdičky. Je to nostalgie a Joxer mi prostě připomína Aleše Hámu. Miluju je oba. Ušáci. :-) ()

minielisa

Tohle je ovšem kuriozita. Xena byla mým dětským vzorem, ale teď nechápu, jak mě na to rodiče mohli nechat koukat. Každopádně, s odstupem času se tomu víc a víc směju. Autoři si výborně hrají s mýtem a fikcí. Oni dobře vědí, jak to ve skutečnosti bylo a dělají si z toho patřičnou srandu, za což mají ode mě plus (zejména za Vergilia!) Lucy Lawless je prostě... Ideální pro tuhle roli. Krom toho, že umí spoustu zajímavých věcí (jako hrát, bojovat, svádět, zpívat..) umí si ze sebe udělat i srandu. Ještě bych chtěla zmínit soundtrack (naposlouchanou mám tedy jen první sérii), ale nadchl mě originálním pojetím. ()

Bambulka89

Tento seriál ma zastihol ako skutočne maličkú a s kamarátmi sme sa hrali na bitky, baby proti chalanom :) všetko samozrejme inšpirované Xenou a Herkulesom... ale mala som možnosť vidieť tento seriál znovu v terajšom veku a skvele som sa zabávala, takpovediac sama na sebe... v tomto seriály určite nikomu nešlo o historickú presnosť, autori chceli sexy baby v koži, ktoré sa mlátia s inými ženami, barbarmi a obludami. Keď si vezmem aké umelecké diela sa však natáčajú teraz "upírska romantika 100 000-krát a stále poprvé"... vedecké objasňovanie vraždy s supermega-premakanými počítačmi... no povedzme, že v tomto seriály som našla detský jednoduchý a trochu trápny humor, ktorý neurazí, a možno ak máte za sebou ťažký deň a chcete vypnúť, predsa len pobaví. ()

Profík

Kvalita epizod je samozřejmě kolísavá, některé na ty čtyři hvězdy nedosáhnou ani náhodou, ale je zase spousta těch, kterým bych dal bez váhání za pět. Je to ulítlé, zábavné, má to dvě sexy kočky v hlavních rolích a novozélandskou přírodu.Je zábavné po letech zkoumat, kdo pak hrál třeba v Pánovi prstenů nebo ve Spartakovi. ()

Aerilynn

Moje dětství, kdo se na to nedíval? Na Hercula na Xenu a kdo jim nefandil? Klasika na kterou se člověk i tak po letech podívá, když na to narazí při přepínání programů ()

killer1992

Dávám hvězdu navíc za ty rajcovní lesbičky v hlavních rolích, kultovní jekot, salta, čakram a úvodní titulky se znělkou...Jak jen že to bylo ? Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů...... ()

Sylviiik

Tenhle seriál jsem milovala. O víkendu hned po pokemonech a rychlé rotě dávali xenu a já seděla přikovaná u televize a prožívala každé její dobrodružství. O pár let později jsem si v novinových stáncích kupovala každý čtvrtek DVD a sleduju to dodnes. Ráda si jednou za pár let pustím všechny díly. Parádně se u toho odreaguju. Zlaté časy! ()

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

03.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)