O knize jsem vždycky slyšel jenom samou chválu a nedávno mi to zase jeden člověk doporučoval se slovy, že prej to je "něco jako Švejk". Zjistil jsem, že existuje i tenhle film, takže jsem moc dlouho neváhal a s velkym očekávánim jsem se na to podíval. Moje dojmy po skončení filmu jsou dost rozporuplný. Na jednu stranu jsou tady geniální vtipný scénky, na druhou stranu je to od samýho začátku totální zmatek, kdy se přeskakuje z reality do nějakejch snů a halucinací, aniž by mi to dávalo smysl. Navíc ve druhý polovině začne ubejvat humoru a naopak se to začne brát celý dost vážně a to už mě moc nebavilo. Celkově to neni špatný, ale už jsem viděl i lepší filmy na téma absurdnost války. A že bych teď měl chuť začít shánět knihu, tak to už vůbec ne. 55%(14.8.2013)

Vzhledem k tomu, že znám a mám moc rád knižní předlohu, nemůžu film hodnotit plným počtem hvězdiček, jelikož je tam z knihy asi pětina. Přesto musím uznat, že se Mike Nichols s obtížně zfilmovatelnou předlohou popral skvěle. Casting je také výborný! Alan Arkin v roli Yosariana hraje možná životní roli.(21.10.2007)

Takhle si představuju ironický i krutý antimilitaristický film. Kam se hrabe MASH. Film.(4.12.2008)

Skveli reziser a skveli predstavitel hlavni role.(27.2.2007)

Přišlo mi, že filmová Hlava 22 se snaží bavit stejným typem humoru jako kniha, což mi moc nesedělo.. přeci jen tu absurditu si dokážu víc vychutnat na papíře než v televizi. Slabší 4*.(22.12.2004)