Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň... (oficiální text distributora)

Prochy38

Tento mysterioźní asi horor jsem viděl už několikrát a vždy jsme byl totálně nadšen. J. Nicholson podává tradiční 100% výkon. K tomu krásná M. Pfeiffer a je zaděláno na velmi kvalitní snímek. Protože mě tato tématika zajímá, neostýchám se dát 90% ()

unagi

Film Vlk je výborne spracovaný film, kde efekty mi prišli presne také aké majú byť. Premeny človeka na vlkolaka mi prišli vhodné a ani trošku nie násliné a nijak prehnane americké. To by bolo ako jedno obrovské plus hororovej drámy a druhé plus je určite a bez pochyby Jack Nicholson, ktorý zase svoju hlavnú úlohu odviedol bez chyby. Herec svojim výzorom a gestikulovaný či pohybom sa presne hodí na takéto filmy, kde prezentuje akého si blázna, vraha či vlkolaka. ()

PetkaW.

Vlka bych nezařadila do kolonky "horor", i když tu pár bojavých a lekacích scén je. Spíš tak trochu psycho thriller. Každopádně velmi kvalitně natočený, se skvělou tajuplnou atmosférou. A i když nejde o nic originálního ani nového a příběhů o vlkodlacích je dost a dost, tenhle se prostě vyvedl. Film má plynulou gradaci, krásně se stupňuje, nic není nějak násilné a ukvapené, všechno má svou příčinu a následek. Jen ten bojovný konec byl takový trochu... nevím, jak to správně vystihnout... roztřesený, chaotický? Možná... Každopádně Jack Nicholson vypadá démonicky i sám o sobě natož jako vlk. Michelle Pfeiffer zahraje snad cokoli, takže žádné překvapení, že i tady je dokonalá a Jamesi Spaderovi taky role úlisného zvrhlého podrazáka sedla jako "nočník na pr***". Vzhledem k roku vzniku nemůžu jinak než dát ****. ()

Ixbalanke

Kdyby to hral kdokoliv jiny, stalo by to za prd. Ale takhle je to výborná podívaná. Hlavně: souboj ve stáji, grrrrrrrrr! :) ()

Yoss

Kto iný by si mal zahrat vlkodlaka, ak nie Nicholson. Aj preto, ze je to prave Jack, je tento filmik konzumovatelnejsi a stravitelnejsi :-). Cele to vsak postradalo ovela ponurejsiu atmosferu a zaujimavejsie osudy hlavnych hrdinov. Scéna ku konci : "Are you crazy? No. I'm just marking my territory," je jedna z chutnych scen, ktora mi urcite ostane v pamäti, ked si na Wolfa spomeniem. ()

Cement73

Nicolson. ktorého úplne nemusím ma takmer presvedčil o svojej zvieracej povahe. Celkom slušné masky a slušne urobený polohorror. ()

Zombi

Moc hororové to není, ale Nicholson je při nabývání zvířecích smyslů dokonalej, Spader jako záporák slušnej a Pfeifferové to sekne :o) ()

Charon11

Jack Nicholson v roli, která mu prostě sedí. Vypouští ven svého "démona" (jako třeba v shining) ten kombinovaný s krásou Michelle Pfeiffer (nádherná oběť) je úchvatný. Musím ale říci, že dokud bylo vše v náznacích, skryté tmou bylo to zábavnější než závěrečné boje monster (škoda toho konce). I tak 90%. ()

Chřástal

Občas je nutné stát se vlkem... Jakkoli je začátek (při záběru na Willa za volantem auta projíždějícího zasněženým Vermontem jsem měl dojem něčeho až starosvětského a skoro jsem za jeho hlavou čekal zadní projekci) i konec Vlka působivý sám o sobě, bez Nicholsona by to asi za moc nestálo. Jeho postava je zajímavá i před tím, než se v ní začne něco dít, a proměnu z unaveného chlápka za zenitem v šelmu si člověk užívá s ním. Ale stejně jako od šéfredaktora nakladatelství nečekáte, že se vám vymočí na boty, nečekal jsem od filmu plného velkých jmen závany béčkové estetiky typu nefunkčně zpomalených záběrů, protivlčího amuletu, nebo „veverčích skoků“ a la Stmívání (což mi trochu znesnadňuje chápat zde vlkodlačí téma coby „podobenství“, ze kterého jsem tvůrce podezíral). U finálního souboje nepomáhá ani brát to s nadhledem, ale Spaderovi, který herecky Nicholsonovi zdatně sekunduje, jsem v jeho snažení skoro fandil (zřejmě proto, že postava Pfeifferové mi byla skoro lhostejná). ()

Garch

Jack Nicholson a Michelle Pfeiffer v dost složitém vztahu ;-) Nedovedu si pro "Vlka" představit lepší herce. ()

mira007

Fajnový hororový film, který se trochu vleče a kterému se předpokládal solidní komerční úspěch, jenže v době premiéry O.J.Simpson měl svůj proces a Američani zůstali doma a do kina na tenhle lehce hororový film nešli. ()

filipvrbik

Horor to není ani jako Stmívání, ale je to docela fajn- Jack Nicholson exeluje, Michelle Pfeiffer je na něj možná přimladá,ale jinak tvoří skvělý pár...to jak získává zbystřené smysly mi prostě připomělo Bellu a Breaking Dawn :-)......70% ()

Magika82

Ti z nás, kdož jsou "staršího data narození", mají možnost plně posoudit hodnotovou stránku co do hereckého podání, možností trikových efektů, mnohdy zbytečné brutality ve filmech na úkor děje, a zvláště pak stylizování a zpracování celé dějové linie opírající se o lidské emoce. A to napříč časem, kdy tyto snímky vznikaly. Dokonce i taková mnohými do nebe vynášena značně povrchní a nepříliš zdařilá filmová záležitost, jakou je Vlkodlak v New Yorku, od mnohých dostávala a stále dostává lepší kritické hodnocení, než-li právě právě tento snímek, vedený rukou režiséra M. Nicholsona (nikoli Jacka Nicholsona). Pánové, ale i dámy, co vaše profesní a životní ambice? Co neustálé poměřování testosteronu, "chlapáctví", teritoriality a obrazného značkování toho, co je "vaše"? Dámy, co naše rivalita, ambice, touha být obdivována mladšími muži či rádoby "alfa-samci", pokud jde o moc, zaopatření, bezpečí a jistotu pro naše potomky i nás samotné? Jsou to vnitřní a velmi staré instinkty, jenž sahají k dobám, kdy byste původ lidstva vysledovali zpět na stromy. Na podvědomé úrovni, pakliže nejsou ovládány charakterem, výchovou a námi samotnými, velmi rychle probublají na povrch. A právě o nich tento snímek vypráví. Přidejme k tomu špetku mystycismu, dodejme střípek hororového nádechu a rázem všechno zapadne do sebe jako dílky jedné skládánky. Samotné herecké výkony ostřílených a právem oceňovaných hereckých hvězd, pouze podtrhují celou hodnotu tohoto filmového díla.  Pro koho jde o rozvláčné téma s malým zastoupením akce a proudy stříkající krve či vytržených orgánů, nechť se spokojí se snímky, jako je Howling a jim podobným. Za mne však tento snímek má po právu plné hodnocení. Tedy 100%. ()

hacho

Film je dle meho thriler, ktery dal nastesti Nicholsonovi dostatek prostoru pro to, aby z nej udelal nadprumer. ()

CamperCz

Výborné výkony J.Nicholsona a M. Pfeiffer x za vlasy přitažené zpomalované scény, otřesná vlčí zubní protéza v Nicholsonově puse, na Morriconeho neslaná nemastná hudba. Za 3* ()

icedalaman

Film od ktrerého jsem rozhodně očekával víc, ale ze kterého se nakonec vyklubala nepovedená komedie o chlápkovi, který se nechá pokousat vlkem, na vlka se začne měnit a ještě k tomu pokouše i pár dalších lidí, kteří se začnou měnit k jeho obrazu. Docela neoriginální námět, zato vynikající výkon Jacka Nicholsona. Jen kvůli Jackovi ta třetí hvězdička. ()