Česká bláznivá komedie připomínající pohádku o hloupém Honzovi, který všechny zlé přechytračil a získal všechno, co takovým hrdinům přináleží.  Honza se tu ovšem jmenuje Vít Dolejší, všeobecně přezdívaný Vitoušek. V podzemí Národního divadla hlídá stav spodních vod a když dostane padáka, protože divadlo připadne jeptiškám, nezbývá hrdinovi než zdědit po dědečkovi z Ameriky karlovarský hotel Richmond a pět milionů dolarů, vázaných na jeho rychlou rekonstrukci. V tom okamžiku se ovšem hrdina ocitá v síti intrik zbohatlého veksláka zvaného Boss, ředitele hotelu a bývalého estébáka Křiváčka a vychytralého advokáta Wágnera. Ve hře jsou však nejen velké peníze, ale také půvab notorické hráčky Alice, do níž se Vitoušek zamiluje a pak všem ukáže, že vůbec není takový blbec jak si všichni mysleli. (oficiální text distributora)

vinducha

Perfektně to popsal Drom. Jinak je film spíš pro pamětníky let 90. , která  byla plná takřka neomezených možností, bavil sem se. ()

futislav

Téměř všechny recenze se předhánějí v tom, kdo na film nakydá více špíny. Já jsem ale devadesátky na rozdíl od mnoha zdejších kritiků zažil jako dospělý a troufám si říct, že film zase až tak moc nepřehání. Ano, herecké výkony jsou mnohdy slabé, ale je tam pár opravdu povedených hlášek a situačního humoru. Dvě hvězdy si to určitě zaslouží. ()

Miroslav.Zac

Ten film byl odsouzený k nezdaru už jen kvůli (ne)hereckému obsazení (čest výjimkám Přeučil, Töpfer), jehož marnost přebil snad jen naprosto tupý příběh s hroznými dialogy. ()

ricous odpad!

Tak tohle sledovat celé může snad jen ještě větší blbec, než ti, co to natočili... Jediné štěstí, že se nemůže bodovat do mínusu - 0% ()

Ctx odpad!

Jediná hezká hláška, která mi utkvěla v paměti, je: "Proč jedete v jednosměrce v protisměru?" "Protože nás to baví!" A i ta je po letech hodně slabá. Inu, je to tak... ()

djsaly

Tento film na DVD nosiči by som si veru nekúpil iba ak by bol ako bonus pribalený k inému titulu. Avšak úprimne podotýkam, že v televízii som ho vzhliadol už niekoľko krát a pozrel by som si aspoň časť určite znovu, ak by v tom istom čase nebolo na výber niečo pozoruhodnejšie či práve nebola reklama cez ktorú vždy aktívne využívam diaľkové ovládanie. ()

JerryPilsen

Tak přitroublý to zas neni,ale kdyby to nerežíroval Olmer,tak by to asi bylo lepší.Za každou cenu tam cpe Chytrovou,která je strašná.Ostatní herci jsou standartní,ale nikdo to nezvedá.Celkově lepší,než jsme čekali(podle těch resakcí). ()

redme odpad!

A já na to byl ku.va v kině !!! Nevím co mě to napadlo a ještě dnes mi běhá mráz po zádech z toho diváckého ,,zážitku". Větší kokotinu by člověk těžko pohledal. Ale kdyby se moc snažil ...... :-) ()

JARDAHONDA odpad!

Podprůměrná komedie vrávorajícího Víta Olmera. Luděk Sobota ztvárnil roli blbce, kterou nemusel ani moc předstírat.. Ztráta času, nudné, strohé, protivné, zkrátka oničem !! Film působil místy depresivně a ne, jako komedie.. ()

pavlamax odpad!

Au,au,au to to bolí. Jeden z nejtrapnějších filmů, které znám. Tento film je prostě důkaz, jak se to nemá dělat. Sobotovi retardi mě nikdy nebavily, přitom dokáže být i hercem. Film je trapný a ubohý. ()

bratr_jezek odpad!

Luděk Sobota už má své nejlepší role už dávno za sebou. Spolu s chatrným a trapným scénářem je zaděláno na jeden z nejhorších filmů. Případnou hvězdu maže výkon ostaních herců. Jedině Přeučil a jeho sekretářka s jménem Kostohryzová by mohli vyhrát cenu za nejodpornější a zároveň nejtrapnější sexuální scénu českého filmu. ()

frantisekly odpad!

Rozmýšľam, či má zmysel komentovať diela trashovej trojky. Lenže, dostať český film do latríny za nejakých sedem rokov od roku 1990 po 1997, potrebuje okomentovať. Rôznych debilných policajtov, ešte debilnejších mafiánov a štetky z ktorých je na grcanie. Pri tomto Olmerovom ,,majsterštyku" naplno vidieť akým komikom je Luděk Sobota. Žiadnym. Je to pitvoriaci sa klaun. Bez partie skutočných umelcov ako Šimek, Svěrák a Smoljak je navyše klaunom veľmi trápnym. Dej? Mníšky odkúpia Národné divadlo. Neskutočne originálne a vtipné. V uvodzovkách. A tak je to so všetkými scénami a gagmi. Strih filmu taký, že ma hlava bolela od nechápavého krútenia. Dosť už. Stačí. Zabudnúť čím skôr. ()

bizon.99 odpad!

Říká se,že čas ukáže a tak jsem po 21 letech neváhal a stáhnul si tuhle naprosto debilní komedii s impotentním scénářem a s naprosto nesvépráným režisérem,snad trochu s pocitem,že bude se čemu zasmát.Vždyť pokud se nepletu,byl to nejnavštěvovanější film měsíce června léta páně roku 1994.A jaký že převládal pocit.....trapné chvilky se střídají s pocitem hnusu.To jak Přeučil jebe na recepci Kostohryzovou je hnusně nesexy a trapárna na asi desátou,jediné plus je Simona Chytrová.....moc pěkná ženská..........suma sumárum celých a zasloužených 0 %. ()

-marti-

Víte, co je nejsmutnější? Že zdejší stará hodnocení, posuzující tohle dílko jako odpad, jsou neovlivněna následným tristním upadáním české komedie do hlubšího a hlubšího bahna. Ó sladká nevědomosti! Ve srovnání s následnými troškovinami je toto i téměř vtipná, byť poněkud prvoplánová záležitost. Je mi smutno. ()

Hrnek

Ak je toto nudné, trápne a zlé, čo potom povedať na komédie z posledných rokov. Neprávom odmietaný film, pretože Sobota a Skamene to zvládli a ani námet nie je špatný. Trochu to pripomína Dedictví. ()