Krátce po sametové revoluci se z kdekoho stává podnikatel. Obory podnikání se různí. Ať už jsou to legální formy, nebo naopak organizovaný zločin. Mladá studentka Nancy přijíždí do Prahy na stáž. Má české kořeny, a proto si zvolila Prahu. Společně s novinářem Egonem a bývalým policistou, nyní soukromým detektivem Poldou, pátrají po unesené šestnáctileté dívce. Její otec je zoufalý, ani policie mu nedokáže pomoci. Jejich pátrání je zavede k romskému gangu obchodníků s prostitucí a pornografií, kteří se neštítí ničeho. Pokud dívka dobrovolně nespolupracuje, přinutí ji násilím. Naše trojice se vydala do velmi nebezpečného prostředí, kde mnohdy ani policie netrvá na striktním dodržování zákonů. Ať již ze strachu, nebo kvůli tomu, že se nechala uplatit. Egon s Poldou sami mnoho nezmohou, a tak požádají o pomoc neonacisty. Cílem bylo, aby neonacisté odlákali pozornost Romů a oni mohli pátrat po zmizelé dívce. Dochází však doslova k pouličnímu boji mezi Romy a neonacisty, kteří ač původně požádáni pouze o vyvolání zmatku, využijí této příležitosti k tomu, aby vyvolali přímou konfrontaci s Romy. Je jasné, že takto dívku nenajdou. Je tedy potřeba zvolit jiný způsob. Polda díky své minulosti policisty zná některé osoby z podsvětí a pomocí informací, jež získají, se dostanou až k bossům, kteří obchodují s pornografií a jsou v kontaktu s romským gangem. Nemohou se však stále dostat ke zmizelé dívce, a tak vyvolají konflikt mezi Romy a českými obchodníky s pornografií. Když dojde k přestřelce, využijí příležitosti k tomu, aby dívku zachránili. Ona však nemá zájem. Hodlá odcestovat do Německa s jedním ze svých zákazníků. Boj mezi gangy má mnoho obětí. Polda zachrání alespoň malou romskou dívenku... Nancy odlétá zpět do Ameriky, ale slibuje, že se brzy vrátí. (TV Prima)

P/\/EL

potencionální aspirant na český kultovní akční béčko (beru to jako trochuparodii na ty americký 80.ky, ....ty jo, italský akční béčka...ono je toho víc, tak nějak to zreflektovat chtělo...né, tak už Troška měl ve Sluce seno a pár facek ty akční fantazie..), až tak známý neni, jo, začátek 90. tejch let byl opravdu divokej, sametová revoluce je podle mě opravdu dost zidealizovanej kus naší historie, potom naslédovalo prostě uvolnění, který ale spousta lidí si jaksi vyložila po svém a dalo by se mluvit i o jistý anarchii, zločinnost fakt stoupla a lidi si začli hnusnější věci (pro peníze) než kdykoliv dříve, z vexláků byli najednou opravdoví gangsteři a brutální vrazi (Bony a Klid je kultovka.....nej film Olmera, ikdyž teda někdy se divim, jak může Olmer učit na Famu, když si vezmu tohle a spoustu jeho dalšího z 90. let - no, učí tam i Marek, né, já beru víc názorů, pohledů, ale stejně...jasně, ty ranný 90ky pojal vážnějc v Playgirls, ale taky žádná sláva, na Bony a Klid to nemá...nechápu moc, co lidi štve, na našem filmu mi hodně vadí, jak neni schopnej reflektovat naší dobu, jo, bohužel i tohle neni moc dobrej způsob, nikdo to nebude brát vážně, neuvěří, že ty 90ky byly de..lní, nj, dneska zase Jak olovit miliardáře...ehm.. ), dobře, o to tady úplně nejde....Vaculík hraje správně slízkýho podnikatelíčka 90. roků, Krampol jako akční hrdina :) :), pokaždý se objeví, když potřeba, bizarním trapnozpůsobem nakopne a odhodí 3metry daleko pár Romů a jede se dál...___hudba je totální peklo, fakt hroznáá, já se divim, že SOukup..ale..tak...jasně...ale nuda to neni....PS: Jak ulovit miliardáře, to je teda větší peklo, Olmerova režie, no, tak něteří herci docela hrají, ROmové to nehrají zle, Američnka - brr, to se nedá...Krampol, brr, v Jak ulovit miliardáře, taky pekelný neherci a herci a.......... ()

lojzik

Nejvíc se mi líbilo, jak ty černý tlamy dostaly od skinů pořádnou čočku, i když skini byli v početní nevýhodě, o to víc je obdivuji. Jo zlatý devadesátý, kdy jsme tu verbež cikánskou řezali jako žito, protože to jediný na ně platilo. Dneska se křivě jen podíváte na cikána a vyfasujete málem doživotí, ale věřím, že přijde čas, kdy s nimi se všemi zúčtujeme i s těmi zkurvenými buzerantskými politiky, co je pořád chrání a kradou. SMRDI !! A pro NinonL: No pořád lepší než taková hurá sračka jako korektní trilogie Kamenák od Trošky. Tomu zase já říkám Odpad ! Tento film zobrazuje nepřikrášlenou realitu dneška a to mnohé lidi přirozeně dráždí. ()

benji66

Opominu to, co dělá film filmem,jako je příběh,scénář, režie, herecké výkony... to všechno je v tomhle případě nepodstatné. Moc bych si přál, aby dnes někdo dokázal natočit takhle pravdivý snímek bez zničující "politické korektnosti". Filmařsky je to tak na dvě hvězdy, ale vzhledem k výše řečemému zavřu oči, omluvím se mnoha po řemeslné stránce svělým filmům a kliknu na čtyři. Za tohle vyjímečnost si je zaslouží. ()

trojnasobka

Krásně vykreslená atmosféra začátku devadesátých let v Čechách. A nezapomenutelné vedlejší role, např. M.Táborský. Anebo FUKO :-) ()

jerzy1976

Film mě bavil už v době, kdy se hrál v kinech a přišel mě i dost napínavý. Tehdy se tomu ani nechtělo věřit - cikánské gangy, prostituce, bojácný šéfredaktor..., ale dnes je zřejmé, že film tehdejší dobu vykreslil úplně dokonale. Bohužel pro nás... ()

djpatrick

Tak jestli to má být parodie na americké akční filmy, tak se to povedlo, ale jelikož to bylo myšleno vážně, tak to fakt ne. Herecké výkony utrpení, akční scény utrpení a hudba? Ještě teď je mi zle. Hlavně, že se tam objeví ten velkopodnikatelský vrah Jonák. ()

StarFsh

Tak toto sa vôbec nepodarilo. Akčné scény pôsobia hlúpo a trápne. Príbeh je tuctový a plný logických kopancov. ()

Serafina

Tyhle filmy začnou být nejlepší ve chvíli, kdy přestanou být filmem a stanou se dokumentem. Jako akčňák je Nahota samozřejmě úplně mimo, ale jako dokument divoké polistopadové doby, kdy se smělo dělat (a natáčet) úplně všechno, je úžasný. Nerozkostičkované porno, Romové vykreslení bez výjimky jako spodina a kriminálníci, škodovky, ulepené bufáče, hranatá saka, zázemí hospody s typickými dlaždičkami... Zlaté 21. století. Dnešní politickou korektní připosranost taky nemám ráda, ale je to lepší než špinavá minulost. ()

Pupon

Nazíráno optikou doby - bomba. Hodnotím ale podle vzpomínek jak na mě film působil když jsem ho viděl poprvé, na n-té kopii VHS v přehrávači značky Orion. Dnes bych hodnotil asi jinak... ale nechci si tu nostalgickou vzpomínku kazit. ()

marhi

Uznávám že je to nablblé, ovšem na druhou stranu a na dobu vzniku dost slušný pokus. Navíc herectví Jirky Krampola mě prostě baví. A co je úsměvné že Jonák je už zasej venku. To to letí. Ten film mě bavil ve čtrnácti i šestatřiceti. I za cenu toho že je to vlastně odpad. Ale když miluješ.... ()

DarthArt

ZPRÁVA EVROPSKÉ KOMISE PRO FILMOVOU, TELEVIZNÍ A MEDIÁLNÍ KULTURU - ze dne 10. 4. 2015, Centrum pro genderová, multikulturní a imigrační studia, Rue d´Abruti, Strassbourg. VĚC: UVALENÍ EMBARGA NA UMĚLECKÉ DÍLO „NAHOTA NA PRODEJ“, číslo licence C1993-M102 OSA-CZ. VYŘIZUJE: Jean-Claude Borné, ředitel úseku EKFTM pro členské země EU od roku 2004. ZÁVĚRY DŮVODOVÉ ZPRÁVY Z 10. 4. 2015: Dle šetření EK pro filmovou, televizní a mediální kulturu řešený objekt Nahota na prodej (dále filmové dílo NNP) porušuje tato nařízení Evropského zákona o rovném přístupu, svobodě náboženského, kulturního a sociálního přesvědčení a ochraně osobnosti ze dne 15. 5. 2007: 1) Filmové dílo NNP obsahuje 78 replik, porušujících nařízení o rovné prezentaci sociálních, etnických a náboženských minorit na území EU. 2) Sociální, etnické a náboženské minority ve filmovém díle NNP mohou být prezenovány v neodůvodněném spojení se sociálně-patologickými jevy. 3) Ve filmovém díle NNP je prezentováno sexualizované násilí a před veřejnou prezentací nemusí být chráněny osoby mladší 18 let. 4) Základním tématem filmového díla NNP je lidská sexualita, jejíž veřejné prezentování může urážet náboženské, kulturní a sociální cítění některých občanů a příslušníků EU. 5) Ve filmovém díle NNP jsou užívány vulgární výrazy, neodpovídající etickému kodexu EK pro filmovou, televizní a mediální kulturu. Od prezentace díla nemusí být ochráněny osoby mladší 18 let a může být tedy škodlivá pro jejich náboženský, kulturní a sociální vývoj. 6) Ve filmovém díle NNP není dodržován etický kodex EK pro filmovou, televizní a mediální kulturu, sjednocující způsob prezentace základních ideí EU a po přístupu ČR do EU v r. 2004 nebylo filmové dílo NNP přepracováno dle zákona o sjednocené prezentaci uměleckých děl nových států EU dle směrnice z 25. 5. 2003 (tzv. Berlínská inciativa). 7) Filmové dílo NNP nezdůrazňuje rovnost náboženských, etnických a sociálních kultur v členských zemích EU. 8) Filmové dílo NNP neprezentuje odmítnutí nedemokratických ideí, prezentovaných ve státech přistoupivších k EU v r. 2004 a neinformuje o Kodexu EU o demokracii jako závazné předloze pro výše zmíněné státy. 9) Filmové dílo NNP nedodržuje Kodex EU o genderové vyrovnanosti, poměr mužských a ženských charakterů prezentovaných v díle nedosahuje předepsaného poměru 1:1. 10) Filmové dílo NNP nedodržuje Kodex EU o vyrovnaném poměru náboženských, etnických a sociálních kultur a neprezentuje v dějové linii vyrovnaným způsobem všechny náboženské, etnické a sociální kultury občanů a příslušníků EU. 11) Filmové dílo NNP prezentuje 1547 uměleckých děl (architektura, oděvní kultura, literatura), aniž by s jejich prezentací souhlasili držitelé autorských práv ke zmíněným dílům. O nedodržení tohoto nařízení komisi informovali držitelé autorských práv k uměleckému dílu Karlův most v Praze, které je ve filmovém díle NNP prezentováno. 12) Filmové dílo NNP nedodržuje Kodex EU pro rovnoměrnou prezentaci členských zemí EU a její hudební složka (tzv. soundtrack) není autorským dílem zástupců Komisí pro jednotnou hudební kulturu členských států EU v rovném poměru. 13) Filmové dílo NNP resp. jeho hudební složka (tzv. soundtrack) je tvořena pouze umělci z České republiky, kteří nepřistoupili do Komise pro jednotnou hudební kulturu členských států EU. ----- NÁVRH NA VÝKONNÉ OPATŘENÍ PŘI PORUŠENÍ V ČLENSKÉ ZEMI EU – ČESKÁ REPUBLIKA: 1) Zkrácení dotací udělovaných Evropskou komisi pro podporu kultury v členských zemích EU po r. 2004. 2) Zřízení výkonné komise EU/Česká republika pro prezentaci filmových a uměleckých děl autorů z České republiky na území členských států EU. 3) Uvalení embarga na umělecké produkty z České republiky pro jiné země EU. 4) Zákaz používat výraz „guláš“ pro guláš. () (méně) (více)