Detektiv John McClane má potíže se svou dcerou Lucy, a když ji vytáhne v noci z přítelova auta, jejich vztah se tím rozhodně nezlepší. Hned nato je John vyzván nadřízeným, aby vyzvedl hackera Matta Farrella a dopravil ho do Whasingtonu na oddělení počítačové bezpečnosti FBI. John najde Matta doma, ale než stačí byt opustit, jsou napadeni ozbrojenými muži a dojde k přestřelce... Matt je počítačový génius, ale ze střelby je vyděšený. Navíc mu nedochází, že se někdo snaží zabít jeho. McClane mu to vysvětlí a dopraví ho na FBI do střediska počítačové bezpečnosti. Z médií se zatím hrnou zprávy o problémech s počítačovým systémem a padá jedno odvětví za druhým. Matt zjistil, že se jedná o takzvaný kybernetický výprodej. Velitel bezpečnostního oddělení Bowman Matta umlčí, ale McClane je zvědavý, a tak mu Matt po cestě do jiného střediska FBI vysvětluje, oč jde. Jejich auto je však cestou napadeno a řidič zabit. McClane začíná být hodně naštvaný, ale nechápe, co všechno se děje... Mattovi už je jasné, že se někdo naboural do systému – ne jen do jednoho odvětví, ale do všech –, aby mohl určovat pravidla hry. Kromě vyřazení počítačové sítě jako takové je už vyřazena celá dopravní infrastruktura i komunikační sítě. Podle Matta bude teď na řadě ovládnutí východního uzlu, který zajišťuje dodávky elektřiny... (TV Prima)

P.J.2

Návrat Johna McClanea jak ho známe a milujeme, ke svému staršímu věku se trošku odnaučil mluvit sprostě a kouřit, což je sice víceméně charakteristické ale ne nezbytné nutné a rozhodně to nesnižuje kvalitu filmu. Len Wiseman má vše pod svým dohledem a jako režisér mě velice překvapil, po dlouhé době jsem viděl kameru, která je efektivní a přesto se netřese, což je super a udrží to napětí po celou dobu a navíc se na to velmi dobře kouká. Prostě pecka ()

Hopkins

Na efekty paráda herecké obsazení dobré Long jako "poseroutka" bráno s nadsázkou prosím, se k Willisovi hodí a Willis zase ve velkém stylu zachraňuje svět. První past a tato 4 patří k mým oblíbeným , kde vystupuje postava Johna McClana. Nutno podotknout že všechno vybuchuje všechno hoří nikde nezůstane kámen na kameni všechno co se dá zdemolovat a zničit bude zdemolováno a zničeno :) návrat ke klasickým hollywood přitaženým střílečkám kdy desítky kulek minou hlavního hrdinu. ()

MickeyStuma

A máme ho tu zas. John McClane v dech beroucí akci, jakou ještě nezažil. Tentokrát má proti sobě protivníky vskutku netradiční. Teroristický počítačový útok je něco, s čím se ještě nesetkal. Snímek se odvíjí ve zběsilém tempu, kde jedna akce okamžitě střídá druhou. Čtvrté pokračování zkrátka šlo z dobou a tak to podle toho vše náležitě vypadá. Scéna odstřelování kamiónu řídícího McClanem vojenskou stíhačkou je jen vyvrcholením efektových akčních scén, jaké tato série ještě neměla. Příběh je velmi jednoduchý, ale na dvouhodinovou stopáž to zcela vystačilo. Pravdou je, že je nadobro ztracena původní koncepce 'Smrtonosné pasti', ale ta už byla změněna v předchozím snímku a to bylo jedině dobře. Série se tak vyvarovala stereotypu a sebe vykrádání. Návrat Bruce Willise ke své dosud nejslavnější roli, se kterou také v Hollywoodu prorazil, byl tedy velkolepý a s plnou parádou. ()

GOREGASM

Full Throttle aneb pedál až na podlahu. I takový podtitul by mohla mít čtvrtá Smrtonoska, protože všechno je zde bez diskuse "top notch". Akce za hranicí zdravého rozumu, ale brilantně natočená a extrémně zábavná, Bruce Willis s nulovým pudem sebezáchovy a kulometnou palbou vtipných hlášek a kyberneticky bezchybný Len Wiseman s režisérskou taktovkou. Moderní kabátek téhle sérii mimořádně sluší, stejně jako pro obě pohlaví sexy casting, odvázaný nadhled režiséra a nečekané a mnohdy neviděné za každým druhým rohem. Bombastické. 100% ()

Nerd4Dreaming

Ve srovnání s pětkou už je to svým způsobem nostalgie. Tady měla série skončit, poměrně důstojně. :) Střet poldy ze starý školy a IT šílenců funguje nádherně, ať máte technologie jaký chcete, když je tenhle chlápek ve špatnou chvíli na špatným místě, stejně to pro Vás dopadne špatně. Celkovej zážitek tedy ok, ale škoda, že většina lidí si bude z celýho filmu pamatovat jenom eskapády se stíhačkou. Neuškodilo by ubrat akčních scén a vůbec scén celkově. Vzpomeňte si na první "komorní" díl, stačil jeden mrakodrap a jedna noc. Tady se lítá mezi státy a různejma fabrikama, serverovejma zařízeníma, letištěma a bůh ví čím ještě. Viděl jsem to 2x, naposledy včera večer, a už teď si ani nepamatuju kde všude McClane řádil.. škoda. :) ()

Ydrosten

Už jsem se nemohl dočkat, až zase uvidím starého, ostříleného Johna McClana v akci. Bruce Willis je zpátky ve své nejslavnější roli a daří se mu jako za mladých let. Už to není jako v prvních dílech, ale i přesto nejsem zklamaný. Doba je jiná a režisér se musel přizpůsobit. Zločincům se dal moderní kabát a místo pistolí používají (počítače). Speciální efekty už jsou na jiném bodě. Akce je mnohem více a McClane, se musí potýkat z většími a až skoro nereálnými problémy. Hlava mi šla z toho kolem, co všechno ve filmu zlikviduje a přežije. Jako třeba bojovou stíhačku. No jo! Doba je taková a já s tím souhlasím. Bruce, neměl žádnou chybu. Byl ve skvělé formě a rozdával jednou hlášku za druhou- prostě paráda! I původní hudba neunikla. Styl natáčení a efekty mi nevím proč, připomínaly Terminátora 3. Skvěle odvedená práce, která fanouška musí potěšit. Na kultovní první díl to nemá, ale i tak mám ze Smrtonosné pasti 4.0 velikou radost. ()

BeranSon

Nebudu tady chodit okolo horké kaše, ale už to není jako za starých časů. Především hlavní postava už mi u 4.0 nepřišla tak zábavná jako u předchozích třech dílů. McClane je plešatý, nemluví tak pohotově a už lidi nestírá tak dobře jako mu to šlo, dokonce už se krotí se sprostými výrazy, ale co si budu nalhávat k akčnímu filmu prostě vulgarita patří, protože kde jinde padne tolik sprostých slov a nadávek jako na bojišti? Akce je na velice pěkné vizuální úrovni a některé pasáže, jako třeba sejmutí vrtulníku, prostě zahřejí u srdce a pohladí na duši. Je to čtvrtý díl nesmrtelné akční série, která je tak nabouchaná, že se ještě divím, že tvůrci jsou natolik nápadití aby vymysleli originální momenty, takže jsem šťastný že to vypadá takto a neměnil bych to. - 7/10 - ()

Xatrix

John McClane je zpet! A svete div se, neni to zadny pastvil vytvoreny pouze pro penize. O Willisovi jsem opravdu nepochyboval, avsak jmeno Lena Wisemana ve mne vzbuzovalo velke rozpaky. To vse doplneno o nizkou vekovou hranici pristupnosti, ktera zamavala snad s kazdym fanouskem DH. Nastesti zadna z techto obav se nanplnila. Wiseman drzi film pekne pohromade, zvlast akcni sceny maji pod jeho taktovkou dynamiku a fakt, ze film je PG-13 si sice budete uvedomovat porad, ale pramalo vam to bude vadit (uz ted se tesim na DVD verzi). John totiz hlaskuje kde se da, mlati lidi (zvlast souboj s Maggie Q je povedeny) a film prijemne plyne. Abych ale jenom nechvalil, film obcas jakoby ztrati tempo a nejvic mi vadila od druhe poloviny az "bondovsky akcni sceny" (boj s helikopterou a stihackou?? Proc, nemohl by Jonh radeji postrilet 50 teroristu? Urcite by to producenty prislo na min peneze..). Secteno a podtrzeno 8/10. Ale prosimte, Johne, paty dil uz redeji ne.. ()

asentra

Tak na jedničku to samozřejmě nemá, ale je to prostě božský Bruce. I když je poněkud starší, má o něco míň vlasů, má trochu tvrdohlavou dcera, která je mimochodem celý tatínek, je to pořád ten John McClane, trochu cynik s neodolatelnými hláškami. ()

Hovado

Dlouho jsem se rozmejšlel jak mám Smrtonosnou past 4 ohodnotit. Jak už tu bylo psáno, pi dením odstupu musím konstatovat, že jsem se u v kině bavil. Hlášky super, Willis je furt hustej a akce je perfektní. Děj je zajímavý a celé je to dobře natočené. Řekl bych, že letos z filmů co jsem viděl mi Die Hrad 4.0 utkví zatím nejvíce v paměti! ()

illy.cz

proste super...dokonala explozivni podivana ktera ukoncuje zcela jiste nejlepsi akcni serii ktera kdy vznikla...Willis je jako McClane bez vlasu opet skvely a Justin Long se kupodivu taky neztratil...Jenom to mozna chtelo trochu lepsiho zaporaka...Olyphant sice neni spatny ale urcite slo vybrat lip..a taky by filmu sluselo trochu vic krve...tou se hodne setrilo stejne jako sprostymi slovy...plné hodnocení musím dát už jenom z principu, protože Wisemanovi skoro nikdo nevěřil a on všem ukázal, že se na poli vysokorozpočtových akčních trháků pohybuje naprosto sebevědomně a s přehledem. ()

Skleni

Skvelý návrat ku koreňom. Koreňom kde základ bolo biele dotrhané tričko krvavé jak po zabíjačke. rozbombardované mesto. niekto a niečo na pokraji smrti či zbankrotovania ( na tretiu časť tento titul bohužiaľ nemá!!!). no a v strede tohoto všetkého je John McCLane, ako bojovník vždy v zlom mieste, v zlom čase. Film má dávku reality a povráva o dosť aktuálnom probléme - hackovaní. Ďalej sa vo filme vyskytujú formy sarkazmu, humoru a trochu aj riešení danej situácie, čo je pri akčnom náreze ako je tento nezvyklé. koniec je priemerný. Začiatok objasňujúci a stred... no akčný. A presne to som aj chcel. A i napriek pár pasážam ako vrtuľník, je tento film i dosť reálny. som spokojný. 83% ()

LANSA

Jinak než za 5* to nevidím.Willis je tady zase ve starý formě, plní jeden černej pytel za druhým a do toho pořád hlásí,co víc si můžeme přát?:-) Je pravda,že je tu pár scének asi "maličko" moc (stíhačka, či rande s výtahovou šachtou), ale to mi nemůže zkazit radost. ()

piotro

Mohlo by to byť u mňa lepšie, keby tvorcovia neprekračovali tak výrazne hranicu, pokiaľ sú ich vymyslené fyzikálne zákony aspoň trocha uveriťeľné. Dobrý film by sa mal podľa mňa tohto vyvarovať. Viem že u predchodzých dielov to tiež nemalo s fyzikou moc spoločné, ale to sa dalo v tichosti tolerovať a užiť si to. 65% ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

26.09.2012

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)