Detektiv John McClane má potíže se svou dcerou Lucy, a když ji vytáhne v noci z přítelova auta, jejich vztah se tím rozhodně nezlepší. Hned nato je John vyzván nadřízeným, aby vyzvedl hackera Matta Farrella a dopravil ho do Whasingtonu na oddělení počítačové bezpečnosti FBI. John najde Matta doma, ale než stačí byt opustit, jsou napadeni ozbrojenými muži a dojde k přestřelce... Matt je počítačový génius, ale ze střelby je vyděšený. Navíc mu nedochází, že se někdo snaží zabít jeho. McClane mu to vysvětlí a dopraví ho na FBI do střediska počítačové bezpečnosti. Z médií se zatím hrnou zprávy o problémech s počítačovým systémem a padá jedno odvětví za druhým. Matt zjistil, že se jedná o takzvaný kybernetický výprodej. Velitel bezpečnostního oddělení Bowman Matta umlčí, ale McClane je zvědavý, a tak mu Matt po cestě do jiného střediska FBI vysvětluje, oč jde. Jejich auto je však cestou napadeno a řidič zabit. McClane začíná být hodně naštvaný, ale nechápe, co všechno se děje... Mattovi už je jasné, že se někdo naboural do systému – ne jen do jednoho odvětví, ale do všech –, aby mohl určovat pravidla hry. Kromě vyřazení počítačové sítě jako takové je už vyřazena celá dopravní infrastruktura i komunikační sítě. Podle Matta bude teď na řadě ovládnutí východního uzlu, který zajišťuje dodávky elektřiny... (TV Prima)

turbou

"Jupijajej parchante...." tak tahle hlaska je prote nej!!! Stejne tak Bruce, kterej predvadi ze i v 52 letech je ve vynikajici forme. SP4 je slozena z velmi kvalitnich kousku, ktere do sebe az moc dobre zapadaji...a vysledek??? Nejlepsi akci film za hodne dlouho dobu (s prehledem sfoukne i Cruisovu MI3)!!! ()

Chauncey

Ano, ty filtry mne také prudily. Byly i jiné mouchy, nicméně pozitiva vrchovatě převažují. Bruce Willis je po delší době bezchybný. Koncept různých forem akčního filmu v jednom je velmi chytrý v interakci s postavou McClanea. McClaneovské vtípky nechybějí. Nonstop akční jízda. Velká spokojenost! ()

lickerman

John McClane je zpátky. A že se skutečně vrátil ve velkém stylu! Slyšel jsem hodně názorů, že to bude zase jen další zbytečné pokračování, které celé sérii "Die Hard" takříkajíc zlomí vaz. Ačkoliv jsem si to částečně myslel i já, nestalo se tak. Bruce Willis jednu ze svých nejslavnějších rolí prostě nezapomněl - stále je to ten McClane typický svým humorem, povahou i zkrvaveným zevnějškem. Jen už ti teroristé nejsou to co bývali - stačí jim pár počítačů, zkušených hackerů a Amerika se rázem otřásá v základech. Naštěstí je tu právě McClane, aby je zastavil. Skvělá akční řežba, která s klidem konkuruje svým starším sestřičkám, ba co víc - možná, že je v některých směrech i překonává. ()

Lenka0064

Když filmu odpustíme neuvěřitelné, přehané scény, které k němu tak nějak patří (a jsou poslední dobou hodně v módě), musím hodnotit kladně. Bruce Willis prostě dokázál, že je pořád bourák a nandal to všem pěkně po staru ;-) ()

Gardenboy

Perfektne nakrútené akčné scény, s výbornou kamerou a strihom, popreplietané príliž nepravdepodobnými až logicky nezmyselnými situáciami a na dnešok nepresvedčivými efektami. Výborný herci na čele s Bruceom Willisom a hlavným "padouchom" hrajúci scenár plný logickýh dier a nezymslov. Hutnou akciou nabitý nezmysel. Príliž veľa protikladov. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Tri hviezdičky a dajte mi s tým už viac pokoj! ()

LordMysti

Tři a půl, zaokrouhleno na čtyři jen kvůli tradici. Zručně odvedený akčňák, ovšem nezbavili jsme se amerického patosu. Jinak velká nuda to nebyla, vcelku svižný děj, ovšem námět byl až moc neuvěřitelný a naivní pro někoho kdo se trochu pohybuje v oboru. Ovšem jako imaginární ukázku co by nás jednou mohlo čekat to nebylo špatné. ()

ninho

Nejslabší díl série. To ale vůbec neznamená,že špatný. Super hlášky, ikdyž jich od 3.dílu ubylo. Kamera a všechny akční sekvence jsou výborné. Herci, Willisem počínaje a Olyphantem konče, taky ok... 2 hodiny pohodové nenáročné akční zábavy,kde je dobré se nad realičností některých (akčních) scén nepozastavovat. ()

E lan

Velmi povedené pokračování s několika sice nemožnými ale zato skvěle natočenými scénami. Tohle stojí za vidění. Je jen škoda, že hlavní záporák je jasně nejslabší z celé série, jinak snad nelze nic moc vytknout. Směle po bok klasiky! ()

Louie

Čekal jsem mnohé a dostal lepší průměr, který jsem od Wisemana vůbec nečekal. John se změnil... Tak, aby na něj přišlo víc lidí. A to je asi tak vše. Bohužel chybí vnitřní síla předchozích filmů - o tom žádná. Ale jakl¨mile zazní Yipee ki yey, tak je všechno prominuto... motherfuckers :-) ()

Panacek

He! Hehe! Hehehehe...ehehe...Willis je milej a scenář neskutečně invenční, jak je ostatně vidět i z tady otištěného obalu. ()

BačaXXX

Líbilo se mi to víc, něž trojka, samozřejmě, že dokonalou jedničku tenhle film nepřekoná ale stejně se jedná o podařené pokračování, což je vzácné. ()

cyright

John McClane jest stárnoucí, nicméně stále řácky drsný frajer. I když je už po záruce, je houževnatý, nerozbitný a nesmrtelný. Kdyby vypukla atomová válka a svět zamořila radiace, přežili by pouze švábi a John McClane. Hádky o tom, jestli by batman přepral spidermana nebo supermana jsou bezpředmětné, protože starý pardál John by jim to natřel všem. Problém Die Hard 4 je, že film jde v duchu novodobých akčňáků, které musí za každou cenu přinášet rádoby kulervoucí a cool akční scény, bez ohledu na jejich absurdnost až očividnou pitomost. Ale co, hlavně že se na to dobře kouká... Ne, nekouká. Jedna taková scéna za film se dá pochopit a akceptovat. Tady jich bylo požehnaně a tudíž můj vkus to nechápe ani neakceptuje. Dejme si to dohromady s ratingem pro děti a výsledkem je poněkud slaboduchá akce s přepjatými akčními scénami. Nebýt trademarku prvních dvou dílů a bruce Willise, který má postavu morouse Johna v krvi, nebylo ani příliš o co stát. ()

Wencek

Bruce Willis jako John McClane se vrátil a stojí to zato. Starý nezničitelný vtipálek v nové digitální době. Spousta akce, hodně černého humoru v nové Smrtonosné pasti. Funguje to dobře. ()

Respex

Poprvé v životě jsem v kině usnul. Je mi líto, ale 3*. Jinak Bruce je můj oblíbený herec a není to nic osobního. ()

artuš

Už to nemá to co měly první tři díly této série. Ale pořád má něco do sebe. Sic jsou zde hluché scény, jako ta kdy vyžene kluka své dcery z jejího auta. Ale pořád se dá na to dívat. ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

26.09.2012

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)