Detektiv John McClane má potíže se svou dcerou Lucy, a když ji vytáhne v noci z přítelova auta, jejich vztah se tím rozhodně nezlepší. Hned nato je John vyzván nadřízeným, aby vyzvedl hackera Matta Farrella a dopravil ho do Whasingtonu na oddělení počítačové bezpečnosti FBI. John najde Matta doma, ale než stačí byt opustit, jsou napadeni ozbrojenými muži a dojde k přestřelce... Matt je počítačový génius, ale ze střelby je vyděšený. Navíc mu nedochází, že se někdo snaží zabít jeho. McClane mu to vysvětlí a dopraví ho na FBI do střediska počítačové bezpečnosti. Z médií se zatím hrnou zprávy o problémech s počítačovým systémem a padá jedno odvětví za druhým. Matt zjistil, že se jedná o takzvaný kybernetický výprodej. Velitel bezpečnostního oddělení Bowman Matta umlčí, ale McClane je zvědavý, a tak mu Matt po cestě do jiného střediska FBI vysvětluje, oč jde. Jejich auto je však cestou napadeno a řidič zabit. McClane začíná být hodně naštvaný, ale nechápe, co všechno se děje... Mattovi už je jasné, že se někdo naboural do systému – ne jen do jednoho odvětví, ale do všech –, aby mohl určovat pravidla hry. Kromě vyřazení počítačové sítě jako takové je už vyřazena celá dopravní infrastruktura i komunikační sítě. Podle Matta bude teď na řadě ovládnutí východního uzlu, který zajišťuje dodávky elektřiny... (TV Prima)

lomikarus

Nemastné, neslané, příliš korektní. PG-13 Pasti rozhodně ublížil. Hloupý příběh a vyumělková akce, McCane tentokrát zklamal. ()

LilDevil

Na to ze uz je to 4cast, mozem povedat ze je to dost vydarene.. akcia ako sa patri, sem tam tie jeho hlasky... dala by som 5 ale dost ma nahnevala scena s tou stihackou.. co sa naopak mojmu priatelovi velmi pacilo.. ()

hiro14

Film sa mi velmi pacil, a to pri tom nepatrim medzi fanusikov tejto serie, Akcne sceny tu boli pefekne, Najme scena znicenia helikopteri autom.Najlepsi akcny film tohto roku. ()

mijano

McClane už stárne a tým pádom sa z neho stáva aj dosť citlivý muž a to jeho povesti aj dosť škodí. Ale aj napriek tomu, že už nie je z neho ten pravý drsňák a je miestami až veľká citlivka, ma tento film dosť prekvapil. Aj napriek tomu že bol sám a vedeli ste asi ako to pôjde ďalej, tak som sa veľmi tešil na to, že všetkých padúchov postriela.:-) ()

gu-staff

Až bude ve Smrtonosné pasti 12.5 84-letý McClane padat ze 30 metrů, znova vstávat, rozdávat rány, sám sebe prostřelovat, a dělat podobný skopičiny, tak to bude opravdu vrchol všech frašek. Ale v tomhle díle mu to ještě tak nějak uvěřim. Sice občas připomíná spíš terminátora typ T-1000, protože toho taky nešlo zničit, ale v rámci škatulky, kterou si tahle serie vytvořila zcela specifickou a samu pro sebe se to dá zkousnout. Jednu hvězdu ubírám za občas opravdu nereálné akce (auto ve vrtulníku, letící auto v tunelu, akce se stíhačkou, šachta a "nesmrtelná teta" Maggie), tyhle nesmysly mně nebavěj, ale pořád jsou to slušný 4*. ()

Gwilwen

John McClain se vrátil. 12 let se zašíval v posilovně, aby vtrhnul do boje v lepší formě než ve trojce. I když popravdě řečeno virtuální terorismus je protivník poněkud nehmotný, ale i tak silný. Akční podívaná viditelně nehapruje, nejefektnější zůstává skvělá (ikdyž neproveditelná) sekvence v tunelu zakončená sejmutím vrtulníku autem. Willisovi prostě role akčních hrdinů sedí jako ulité a ani tentokrát nezklamal. ()

Akyno

Akčný biják pred ktorým si vyberiete mozog z hlavy, hodíte ho na vedľajšie sedadlo (ak bude voľné) a užijete si túto jazdu presne tak ako sa patrí. Johnom McClane je späť. ()

petan416

John McClane je zpět počtvrté a opět mi nezbývá nic jiného než dát plný počet bodů. Akční nářez situovaný do dnešní doby počítačů je velmi zajímavý a to nejen z důvodu co dokáže pár pitomých hackerů. Místy trochu nerealistické, ale jinak skvělý akční film dle mého gusta. Bruce Willis je doopravdy jedním z nejlepších herců na celém světě. A že je trochu starší? A komu to vadí? ()

Cicuch

Bruce Willis zase predviedol skvelý výkon, užasnú akciu a super hlášky :). Bola som nadšená. Scéna v tunely bola super len koniec bol troška prehnaný keď Willis "skákal" na stíhačku. ()

Apeirox

Přes svou nenáročnost převyšuje tento svižný a zábavný kousek velkou část filmů svého žánru. Jindy bych asi hodnotil hůř, ale měl jsem chuť na chvíli vypnout mozek. ()

`barocco

Aj ked uz je to ine ako za starych casov, predsa len ma film na druhe pozretie strhol daleko viac ako pri prvom zhliadnuti a tak zvysujem hodnotenie na 4 hviezdy. Hlavny problem pri tomto snimku vidim ten ze davnejsie Die Hardovky pripomina len menom hlavnej postavy. Spirit skorsich snimkov sa podarilo tvorcom pripodobnit len polovicato. Tvorcovia dedicstvo hlavnej postavy dost trestuhodne odflakli a film z nedostatku plnokrvne John McClaneovskeho scenara doplacali nadmernou akciou ktora z filmu urobila aj ked nadpriemerny ale predsa len dalsi akcny film hollywoodskej produkcie. ()

Sentinel

Právě díky tomuto filmu se pro mě Bruce Willis stal jakýmsi symbolem všeho, co nesnáším na Americe. Přehnaný patriotismus, neustálé hláškování občas hraničící s trapností (byť ne všechny hlášky jsou nepovedené) a uprostřed všeho neporazitelný, nezničitelný, zkrátka nejlepší John McLain. Kdepak jsou ti skromní hrdinové, kteří nemají potřebu neustále vyřvávat do světa, jací jsou kingové? Když si odmyslíme Bruce Willise, tak je to naštěstí pořád zběsilá akce s dobrými triky. ()

Peťko

Die Hard je možno najlepší akčný film aký som kedy videl. Jeho tretie pokračovanie je však veľkým sklamaním na celej čiare. Willis sa snaží, ale bohužiaľ tu platí najdoležitejšie filmové pravidlo, o doležitosti kvalitného scenára pre výsledný produkt - dobrý film. Celá zápletka je proste smiešna a absolútne nerealizovateľná v reálnom svete. Pokiaľ však vypnete mozog, narazíte pri sledovaní na ďalšie momenty, ktorým proste nebudete rozumieť. Napríklad, ktorý blbec prišiel na nápad obsadiť do úlohy hlavného zločinca T. Olyphanta. Spolu s Justinom Longom sú to dve najotravnejšie postavy na plátne, ktorým ich pokus o presvedčivý herecký výkon jednoducho nevyšiel. Ale v záujme objektívnosti musím pochváliť scény s prvkami parkúru. Majú skutočne náboj a pokiaľ ich porovnám s predposledným Bondom sú možno trochu lepšie. ()

Alfonso198

stará klasika. sice míň sprostejch hlášek a vůbec celkově míň hlášek, akce pro mě až příliš naoko - zmiňovaná F22 byla už moc včetně celou tou akcí kolem ní... ale upřímě - docela sem se bavil. bohužel sem ale nebyl v úžasu jak u předchozích tří dílů, sorry brůci... ()

oSiSko

Tento film má všetko, čo potrebuje človek milujúci nesmrteľného Willisa a jeho hlášky a úškľabky. Často to bola viac komédia ako akčný film :). ()

superzurda

Když McClane nechlastá a nepije dokáže všechno. Dokonce i sestřelí autem helikoptéru či tančí na zmítající se stíhačce, aby z ní uskočil a proletěl se několik vteřin vzduchem s tlakovou vlnou v zádech. Někdy toho je až moc, ale pořád to je kvalitní akční podívaná. ()

rajot

"Když jsem tu tvojí asijskou čubku, co tak ráda kope, viděl naposled, ležela na dně výtahový šachty a z prdele jí trčel jeep." .... Jojo John McClane chrlí hlášky jak za starejch časů a jedinej, kdo mu v tomhle může konkurovat, je Joe Hallenbeck. Dobrý pokračování. ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

26.09.2012

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)