Hrdinou, řítícím se z jednoho neštěstí do druhého je bývalý účetní Řehoř Maršíček, který se po infarktu, ze strachu před smrtí, rozhodne žít klidným, střídmým životem a dodržovat zásady zdravé životosprávy. Nekouřit, nepít, cvičit a jíst zdravě. Nastoupí na místo revizora nemocných a doufá, že v novém zaměstnání bude mít klid. Místo toho prožívá jeden nervák za druhým. Postupně bere za své jedno dobré předsevzetí za druhým. Řehoř propadne nezdravému jídlu, alkoholu a ženám. Mimoto postupně přijde o většinu životních jistot včetně střechy nad hlavou. Výsledkem je druhý infarkt, po němž si hrdina znovu slibuje, že vše napraví a bude žít zdravě. (oficiální text distributora)

Pitryx

Mně se to líbilo, žádné složité kličkování, jednoduchý děj, legrace dosti, herci velmi dobří. Samé plusy do počtu že? No, přece jen to není film, na který bych se mohl dívat i vícekrát. ()

ostravak30

Tady spravedlivě řečeno musím jít s hodnocením níž. Není to rozhodně kvůli panu Husákovi, který se jednoznačně snaží dát do své role všechno své herecké umění. I další herci jsou oživením filmu, včetně paní Balzerové, Janžurové či Kemra. Nicméně příběh sám o sobě neutáhne celý dlouhý film. Komedií bych to nezval jen ve výjimečných chvílích. Většinou se ale momenty opakují a příběh spíše zobrazuje osamělého padesátníka, který má pocit, že mu život utíká mezi prsty. Stejně se ale na konec vrací k alkoholu a ženám. Pan Papoušek měl sice výborné komedie, ve kterých dokázal vytáhnout z minima maximum, například série o Homolkových, zvláště pak první dva díly, ale zde se mu stejný pokus ne úplně daří. Komediálních prvků je o mnoho méně. ()

pOne

Nejvíc na celém filmu mi pobavily situace kolem zdravé stravy a vegetariánství hlavního hrdiny. Na svou dobu musely být tyto názory velice progresivní a taky z nich plynula řada vtipných situací. "Žerete mrtvoly!" :) Výborný František Husák. ()

Kokutek

Majstrštyk Františka Husáka. Homolci hadra. "Člověk může prohrát, ale nesmí rezignovat". Nadčasový moudro. ()

Cibulka_C

Mně až třeba v půlce toho filmu došlo, co to má co společnýho s tím pyžamem heh. 🥲 Ten film má kompletně osmdesátkový vibes, ať už tou kamerou nebo jednání v situacích, kdy nebylo použito jediného vulgarismu. ✨ Každopádně tohle téma shledávám jako velmi zajímavý námět, ještě nikdy jsem neviděla v hlavní roli po celý film Františka Husáka, neviděla jsem holt nikdy Homolkovi no, sry. 🤌🏻 Jeho štěstí mě hrozně bavilo a ta žehlička mě dost naštvala, páč mu ten mini dům fakt slušel a mělo to úplně jinou atmosféru, než filmy, jež se odehrávají v bytech. 😁 Prostě jsem u toho filmu přemýšlela nad bizarnostma, ale co už. Snímek je to super, jsem ráda, že to remasterovali a my si mohli všichni užít skvělý filmový osmdesátkový zážitek. Už jen za kvalitní název filmu dávám 11/10. 🙌🏻👕 ()

ALchemik

František Husák umí dobře zahrát jak opilce, rádoby přísného kontrolora, tak i propagátora zdravé výživy. Ale to je vše, co mne na této komedii zaujalo. Teda ještě Petr Čepek pojídající žalem sklenici medu... ()

Janiska

Tenhle film v záplavě těsně předrevolučních komedií dost vybočoval nejen otevřeností s jakou byla ztvárněna neperspekviva obyčejného kontrolorského života., Jedna z mála hlavních rolí Františka Husáka, škoda ho. ()

Kontryhelka

Zvláštní a nijak nevýrazný film, kde kardiak chodí jako kontrol po nemocných. To není zrovna nejlepší zaměstnání pro lidi, co se nemají rozčilovat. Za mě nuda a trapný. ()

gizi

Celkem průměrná komedie, u které se člověk ani nenudí, ani zrovna moc nepobaví, jen se občas pousměje. 60%. ()

Sa.sa

Chudák nemá to jednoduchý :) Má ten infarkt nějakou pozitivní stránku? Má, že jste neumřel :))))) tak asi tak :P ()

Hombre8

Ostudné hodnocení jedné z nejlepších českých tragikomedií. Komedie hořká jako pelyněk, dojímavá a vrcholně lidská. Film je jednoznačně životním dílem režiséra Papouška a nejlepší rolí nešťastně šťastného Franty Husáka, vynikajícího herce, který tady tak trochu hraje i sám sebe. Excelentní dialogy. ()

Pignon

Emoce ze sbíječek, které se bez konce derou do nemocničního pokoje. Bolševická hnusorealita v ryzí podobě. ()