Hrdinou, řítícím se z jednoho neštěstí do druhého je bývalý účetní Řehoř Maršíček, který se po infarktu, ze strachu před smrtí, rozhodne žít klidným, střídmým životem a dodržovat zásady zdravé životosprávy. Nekouřit, nepít, cvičit a jíst zdravě. Nastoupí na místo revizora nemocných a doufá, že v novém zaměstnání bude mít klid. Místo toho prožívá jeden nervák za druhým. Postupně bere za své jedno dobré předsevzetí za druhým. Řehoř propadne nezdravému jídlu, alkoholu a ženám. Mimoto postupně přijde o většinu životních jistot včetně střechy nad hlavou. Výsledkem je druhý infarkt, po němž si hrdina znovu slibuje, že vše napraví a bude žít zdravě. (oficiální text distributora)

klukluka

Tuhle komedii natočili pro to, aby se František Husák netrápil představou, že chlastají jenom herci - Franto, kontroloři nemocných musí taky. Herci toho ale bohužel pro Frantu a pro nás- jeho diváky- vypijí ještě víc, takže Franta šel hrozně brzy. Ledacos ještě mohl stihnout a mě by to zajímalo, protože to, co tady po něm zůstalo, rozhodně stojí za pozornost. Platí to i o Všichni musí být v pyžamu. Je to taškařice, František Husák ji ale povýšil na rekonstrukci života účetního po infarktu. Ke mně ten film promlouval jako Řehořův deník. ()

wosho

Postava která Husákovi sedla z jeho filmových asi nejlépe. Film je to sice průměrný s občasným dobrým forem, ale Husákův výkon dělá film nadprůměrným a zvedá jej z temnoty zapomenutí. ()

Paity

Jedna z nejznámnějších rolí Františka Husáka, kterého ale stejně každý zná jako Ludánka z Homolkovců. Na to, že to byla komedie, tak té legrace tam je hodně poskrovnu. ()

arcticsky

Nadprůměrný film s výborným Františkem Husákem a Ivou Janžurovou. Hodnocení je zde nesmyslně nízké. Podle mne 75% je na místě. ()

MR007

Od Papouška jsem čekal mnohem víc. Špatně napsané, zrežírované i zahrané. Celkově trapný humor a minimum smysluplných scén. ()

no2

8/10 - Františka Husáka jsem měl dosud spojeného především s rodinou Homolkovic, kde ale pro mě byl vždy tím hlavním bavičem neherec Josef Šebánek coby jeho filmový táta. Ale tento zaprášený filmový skvost dokazuje, že Husák patřil k našim nejlepším hercům a je především jeho zásluhou, že z těchto tak trochu banálních historek ze života revizora nemocných vznikla jedna z těch lepších, zároveň však méně doceněných komedií 80. let. Mám skoro chuť dát plný počet, ale při vší úctě k těm nejlepším TOP 10 komediím, které tady před revolucí vznikly, to neudělám.  Každopádně je to tak dobré a vtipné, že se na to rád znovu podívám. PS: Ty různé scénky ze života Romů v tomto filmu - to je něco tak milého; o to je smutnější, že co prošlo za minulého režimu, by nyní už zřejmě bylo bez šance. ()

Heavyman

Husák válí od začátku do konce, scénky s Čepkem a Heřmánkem jsou parádní. Pan Kemr jako starej proutník co dostane poprvý kopačky a Janžurka co pořád nabízí buchty s tvarohem. Neprávem opomíjený film a místní nevalné hodnocení to potvrzuje, což moc nechápu. ()

MickeyStuma

Herecký koncert Františka Husáka v příběhu stavěném na myšlence, že ať se člověk snaží sebevíc v zájmu svého zdraví a života, vše je prostě a nemilosrdně marné. Ono se řekne žijte zdravě, dodržujte životosprávu, vyhýbejte se stresu. Ale copak to jde? Příběh na základě divadelní hry je ve své podstatě platný v každé době, včetně té současné? Že ne? Každý má možnost si to zkusit. Ale pozor, ať dotyčný nakonec nedopadne jako Řehoř Maršíček, hrdina tohoto příběhu. Snímek ne tak komediální jako úsměvný nad nástrahami života a lidí. Vzniklé situace jsou příkladné a naprosto uvěřitelné. Lidé jsou zkrátka různí. Na celovečerní film neobvykle krátká stopáž, avšak děj je postaven dobře. Nevzniká dojem umělého natahování a vyloženě hluchých míst. Vyprávění příběhu si pevně drží tempo a hlavně ucelenou úsměvnost nad danými situacemi, což je ohromné plus. Jsou tedy životní jistoty vždy jisté? Tento snímek napoví. ()

Schlierkamp

Československá tragikomedie o nespokojeném úředníkovi Řehořovi Maršíčkovi, který se v nemocnici po infarktu rozhodne pro radikální změnu životního stylu. F. Husák v jedné ze svých nejvýraznějších rolí se stane kontrolorem léčebného režimu práce neschopných pacientů v domnění, že půjde o psychicky nenáročnou práci, začne se zajímat o zdravou přírodní výživu, skoncuje s alkoholem a hlavně se ženskými. Pan Husák je ve své roli velmi přesvědčivý, dokonce mám dojem, že se inspiroval ve vlastním životě, avšak Papouškova komedie na mě působí až příliš hořce. Jako revizor nemocných na neschopence potkává pouze větší či menší exoty, přičemž ani jeden svoji léčebnou proceduru pochopitelně neplní, a postupně porušuje svá ctnostná předsevzetí, ztrácí životní jistoty a propadá se do stále větší beznaděje. Skutečně až přehnaně diametrální rozdíly mezi jeho psychickými stavy, čili euforií nastartovanou alkoholem a depresí, jež následovala a submisivním chováním neukazují na psychickou kontrolorovu odolnost. Blátivé prostředí a všudepřítomná šeď pozdního socialismu jako by symbolizovaly Husákovu utrápenou duši a neradostný pohled na svět. Ve vedlejších rolích zaujal především čilý Maršíček senior v podání pana J. Kemra, jenž v domově důchodců prohání každou sukni. Dále můžeme sledovat I. Janžurovou, stárnoucí ženu, jež nalezla v nesmělém panu Maršíčkovi zalíbení či sympatickou sestřičku v nemocničním oddělení D. Syslovou. V menších rolích neukázněných pacientů se představili podváděný P. Čepek, K. Heřmánek se zálibou ve sbírání nahotinek, verbálně nenapodobitelná M. Ježková v roli matky dohazovačky či nedosažitelná E. Balzerová. Zaujal též rozčilený cestující L. Křiváček. Závěrečné vystoupení bývalé Řehořovi ženy J. Obermaierové hodnotím jako absolutně nehorázné, dosud jsem nepochopil její drzost a přiznám se, že mi i zkazilo celkový dojem z filmu. Snímek, v němž ani jedna osoba nebyla v pyžamu, hodnotím jako průměrný, místo dobré nálady po zhlédnutí převažuje sklíčenost, svou kvalitu v podobě herectví pana Husáka však nesporně má. ()

Nocturno culto

bylo to vtipné,dobré role Kemra,Čepka ale i Heřmánka ...jedničkou je samozřejmě Franta Husák v zádech s Ivou Janžurovou...kde ale probůh vyštrachali to šílené jméno hlavního hrdiny-Řehoř Maršíček..to je fakt nářez :-))) ()

Inozuka

"Člověk může v životě prohrát, ale nesmí rezignovat. (...) Klid a mír v duši, to je ten největší poklad." - "Tak to vám svět nedovolí." Výborná existenciální hořká komedie o tom, že žít život po svém není úplně jednoduché pod neúměrným tlakem okolí. Hvězdné herecké obsazení, kterému kraluje František Husák jako kontrolor Řehoř Maršíček. Jako vždy nezklamal Petr Čepek v roli rapla a překvapivé bylo obsazení Josefa Kemra do role starého Don Juana. Nevšimnout si nešlo ani Joži Mrázka Hořického, známého již z Papouškova Nejkrásnějšího věku, kde "hrál" vitálního staříka. Zde zahrál neméně energického obyvatele domova důchodců. Bylo mu v té době 78 let a byla to jeho poslední role - zemřel 7.12.1984. ()

KdG

Příjemné překvapení, spousta známých herců pohromadě, ale místy to až tak vtipné není. Rozhodně je to ale zajímavej film. ()

Mykhaluu

Ach, krutý osude! Taková povedená v mých očích komedie s úžasným Františkem Husákem a tak nízké hodnocení v mnoha jiných... očích... :) No, tak děcka, neblbněte a podívejte se na filmeček! ;-) ()