Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

Jordan

vizuálne krásny rozprávkový horor pre deti s perfektnou atmosférou, hudbou, kostýmami a maskami a úplne bádhernou Violet, sympatickým Klausom a Sunny na zjedenie . . . no a kongeniálny evil Jim Carrey. ()

Socrates

Tenhle krásně vizuálně zpracovanej film s parádní hudbou, vtipným miminem a úžasnejma závěrečnejma titulkama dělá především Jim Carrey. Ve filmech, kde se tenhle mimozemšťan s gumovou hubou může takhle vyřádit (kor v několikaroli), se cítí jako ryba ve vodě a já bývám solidně uspokojen. ()

Anderton

Brad Silberling prejavuje prekvapivo veľký cit pre fantasy temnú atmosféru vo filme, ktorý sa tvári ako čisto rodinný, ale z ktorého môžu mať jeho diváci pekné nočné mory. Asi tu už padlo meno Tim Burton, takže túto tému rozpitvávať nebudem. Nechápem, prečo sa z takéhoto vydareného kostýmového filmu nestala výnosná séria, ja by som sa na ďalšie diely určite pozrel. A celkom rád by som v nich sledoval, ako nám Emily Browning vyrastá zo sexy Lolitky na zrelú ženu.Carey nie je našťastie svojimi grimasami tentokrát vôbec otravný. ()

francis

Tenhle film úplně zabila režie. Mohlo to bejt vtipný, kouzelně barevný a stylový herecký představení, ale místo toho vzniknul nesnesitelně jednotvárnej a předvídatelnej film, ve kterým mi všechny gagy připadaly úplně stejný a do kterýho jako by se ty barevný a pečlivě vyvedený kulisy ani nehodily. Odcházel jsem z kina hodně zklamanej. ()

Frajer42

Hororová komedie pro ty absolutně nejmenší děti. Velmi slušné obsazení a super burtonovská temná atmosféra v převelice blbém a nudném ději, který je určen skutečně pouze pro děti. Pořádně nechápu proč jsem se na film koukal. Avšak jsem přesvědčen, že tento film je rozhodně lepší volba, než jít do sálu číslo 2 na volovinku o veselém skřítkovi. Scénce s vláčkem jsem se pousmál, ale celkově film za nic nestojí. Nic v překrásném obalu je zase jenom nic. 1* ()

Dzeyna

Výborný snímek o rodině, dědictví, intrikách a dospívání. Vynikající kostýmy, hudba, efekty a celé prostředí, skvěle podtrhují celý děj. Jim Carey + 3 děcka podali slušné výkony. Je to taková super oddychovka. O dobrodružství a napětí není nouze, vše celé krásně odsýpá, že se člověk nenudí a pouze je zvědavý, jak to všechno dopadne. ()

Kothy

Příjemný nebo spíš nepříjemný Jim Carrey v této "pohádce". To je tak všechno... Děti s ním zažívají neuvěřitelné věci. ()

swamp

Něco takového tu snad opravdu ještě nebylo. Lemony Snicket a jeho "veselé" pohádky. :) Vůbec mě nepřekvapil výborný výkon Jima Carreyho (ten je totiž výborný vždy), ale milým překvapením mi byla charismatická Emily Browning. Lemony Snicket's A Series of unfortunate events je přesně ten film, u kterého "hladina" hodnocení není konstantní.. velice záleží, jak moc zrovna sedne vaší aktuální náladě. Určitě ale doporučuji..už jenom kvůli nádherným kostýmům. ()

Sašenka165

Tak jako u tohohle filmu jsem se už dlouho nepobavila. Je tu úžasná stylizace, která film vyzvedává ještě víš a herecký výkon "úchylného strýčka" Jima Carreyho taky není k zahození. To víte... dravé pijavice, to jsou teprve potvory! ()

meave

Deťom sa to páčilo. Bola to pre nich prijemne mrazivá rozprávočka. Ale do skutočne dobrému filmu chýbal dokonalejší príbeh, viac emočnosti a lepší záver. Prevedenie je ale nádherné. Škoda. ()

predators

Viděno už dávno, někdy před deseti lety a vím, že tehdá jsem byl nadšený...a i dnes se za ta léta nic nezměnilo. Kouzelný svět pohádky mixnutý hororovou příchutí a skvělým obsazením, dětma počínaje, Carreim konče. Pěkná výprava a vtipné zápletky! Fajn pohodový film! ()

Arsenal83

Zábavné a vtipné. Carrey v najlepšej forme, aj keď naozaj mal už lepšie filmy, ale zas toto je iný žáner. Pobaví nielen deti, ale aj dospelých, široké publikum. Zaujímavé je sledovať vtedy 16-ročnú Emily Browning. Človek sa pozerá, že aké malé, zlaté, ušaté dievčatko to bolo a potom si spomenie, že ono to vlastne platí až dodnes - jej aktuálna výška: 155 cm. A zväčšovať sa už nebude. ()

Slarque

V jádru velice depresivní příběh odvyprávěný jako rodinná zábava? Proč ne. Nejlepší je určitě vizuální složka: od kamery přes perfektní výpravu a dokonalé masky až po kostýmy a triky. Jim Carrey si svoji temnou roli (vlastně čiré zlo) vychutnal a jako hrabě Olaf je daleko zajímavější než třeba jako Grinch. Představitelé dětských rolí jsou také přesvědčiví. Pobavily mě i titulky překládající, co „říká“ malá Sunny. Skvělou práci odvedl i Thomas Newman, který zakončil soundtrack stejnou písní, jakou ho začal, a která se k filmu tak dokonale nehodí. Nakonec jsem rád, že jsem neodešel do sálu číslo 2 na nejmenšího elfa (stejně bych tam neviděl jak mu Sunny ukousla hlavu). ()

Vitason

Řadě nešťastných příhod jsem se z jednoduchého důvodu dlouho vyhýbal. Moje sestra mi totiž dokázala tento film dokonale zprotivit tím, jak si ho pořád pouštěla. A vždy když tohle začne dělat, tak vím, že je zle. Vždyť ona je schopná pouštět si jednu písničku celý den. Na druhou stranu musím pochválit její umění nacházet hnusnější a hnusnější písničky. Nicméně včera jsem si tento film pustil a nebyl to vůbec špatný zážitek. Hlavními hrdiny jsou tři sirotci s velice neobvyklými schopnostmi. Nejstarší Violet by mohl její talent vynalézat závidět i T.A. Edison. Mladší Klaus je zase správný knihomol a nosí v hlavě celou Národní knihovnu a nejmladší Sunny se měla spíše narodit krysou, neboť všechno prokouše. Kromě smrti svých rodičů mají děti na krku mnohem více problému, protože zlý Hrabě Olaf se snaží získat jejich dědictví. Řada nešťastných příhod má dva základní plusy. První je skvělá vizuální stránka, která jako by z kamery vypadla Timu Burtonovi a druhým plusem jsou skvělí herci. V první řadě je to energický Jim Carrey, na kterém je vidět, že si natáčení i svojí roli velice užil a jeho skvěle udělané masky ve spojení s jeho mimickou a pohybovou nadaností umožňují velice zajímavé kreace (nejvíce mě dostalo jeho podání dinosaura). Ve vedlejších rolích zaujme Billy Connolly a hlavně Meryl "I když mám fóbii ze všeho, tak si můžu zakládat na gramatice" Streep. A konec konců i ústřední dětské duo (au nekousej mě) pardon trio je fajn a možná přijde i Dustin Hoffman:-) Škoda jen, že film nedokáže diváka vtáhnout a nemůže tak s hrdiny sdílet jedinou emoci. Podobné filmy: Velká ryba (2003), Harry Potter a libovolný díl (2001-2007), Muž z Acapulca (1973) ()

Happens

Jim Carrey opět bravurně zaúřadoval. Pro mě tak nestravitelný obor - pohádky - se tímto stává přijatelným, jedlým, chutným. Pohádka s epikou Bratří Grimmů a Burtenovskou lyrikou. ()

eLeR

Neznášam Carreyho grimasy, môže byť aj zamaskovaný, aj tak sú očividné. Našťastie ho tu nebolo celý film, takže som to zvládla. Príbeh síce žiadne terno, ale vizuál dosť slušný. Mňa by len zaujímalo, prečo si Baudelairovi urobili tri deti, keď stále iba cestovali a doma boli minimálne. Ale aspoň sa tie nebohé deti vedeli o seba postarať a držali spolu. 2,5* ()

FrodoF

Jim Carrey je definitivně genius, vůbec celé herecké obsazení včetně dětí je úžasné, stejně jako samozřejmě výprava stylizace a kamera. Silberling vypadá hodně nadějně. Do 5 hvězdiček chybělo jen málo. ()

SeBig

Tak bez Carreyho a jeho vtipných gest a hlášek si to ani neumím představit. On je to celkem depresivní film, ale Carrey je prostě tady boží. Nejlepší bylo jak se choval k těm dětem. ,,promin, s opičáky nemluvím" ()

korbitch22

Můj další veliký omyl.Fantasy stránka a Jim Carrey mě navnadili,ovšem co pozapnutí dvd následovalo,na to sem připravenej nebyl.Proč se mi poslední dobou stává,že filmy na které se dívám,nemají prostě žádný děj a je to jen snůžka pitomých keců bez příběhu a totálně nevyužitého potenciálu?Carreymu záporná role absolutně nesedí,všichni kolem těch dětí sou blbí jak vydlabaný necky a svojí retardovaností diváka přímo serou.Nepochopitelně nevysvětlená historie rodičů Baudeliárovích,jejichž děti teda kus pokuse dávají dohromady skládačku,ve které nakonec chybí snad všecny dílky :-) Carreyho výstupy jsou nevtipné(což jsem do schlédnutí Lemony Snicket nevěřil že zažiju)Konec je trapný a hlavně předčasný,čekal sem že mám ještě před sebou tak půl hodiny a najednou konec!Sklamání v té největší míře,od režiséra jako je Siberling sem takovej průser teda nečekal.Jednu hvězdičku za ústřední trojici dětí,jejichž herečtí představitelé jsou opravdu talentovaní,za českou Tatru a za Carreyho scénku s vlakem.Horší už je jen Harry Potter. ()

heyda

Kdybych si o této velmi netradiční fantasy pohádce dopředu zjišťoval informace, asi bych dal jen 4 hvězdy. Jenže já netušil ani ň a neskutečně jsem si užíval jak je film barvitý, nepředvídatelný a jak Jim Carrey trousí jednu hlášku za druhou. Opět se potvrdilo, že se vyplatí jít do filmu na slepo. Toto je důkazem. ***** ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)