Zmije

USA, (1994–1999), 60 h 8 min (Minutáž: 44–92 min)

Joe Nipote, Heather Medway, J. Downing, James McCaffrey, Jeff Kaake, Dawn Stern, Dorian Harewood, Carlos Gómez, Mark Pellegrino, Ken Foree, Ric Roman Waugh (více)

Série(4) / Epizody(78)

Mesto Metropol ovláda kriminálna skupina Outfit. Tajná organizácia vyzve technika Juliana Wilksa aby zostrojil superauto Zmiju, ktoré má zničiť Outfit. Zmija potrebuje šoféra a Julian sa rozhodne zmeniť identitu bývalému šoférovi Outfitu Michaelovi Paynovi, ktorý havaroval a leží v kóme. Stáva sa z neho Joe Astor, detektív, ktorý po boku Juliana a policajta Frankieho začína bojovať proti zločinu. Prvá séria seriálu "Viper" z roku 1994 patrí k výborným kriminálnym seriálom 90 tych rokov a je najvydarenejšia z celkovo štyroch sérií. (JohnFarst)

Mandalorian

Když jsem to viděl v nějakých 12 letech, strašně se mi to líbilo. Dokonce víc než Knight Rider. KDyž jsem se na to podíval nedávno, musím konstatovat, že jsem nezměnil názor. Mám rád sci-fi a Viper mě nezklame. V seriálu se sice objeví sem tam nějaká chybka, ale ne zas tak moc. 80%. ()

Candyman

Ty první série byly fakt vychytané, ty poslední série už stáli za prd, protože už tam v podstatě skoro vůbec nešlo o to auto a vždy byl v celém jednom dílu jeden záběr, jak se rychle změní a konec. To mě naštvalo, ale i tak, 5* za ten začátek. ()

Mira90

Je to už hodně dávno, co jsem viděl Zmiji naposled. Takže jedinou pořádnou vzpomínkou zůstavá ikonický Dodge Viper červené barvy. ()

IronRocky

Jako malej jsem koukal na Zmiji furt a seriál se mi hodně líbil. Díky tomuhle seriálu jsem si hrozně oblíbil auto Dodge Viper. ()

dj_kure

Knight rider, Walker, Texas Ranger, Pobřežní hlídka, Strážci vesmíru, MacGiver, Herkules, Xena, Superman a ZMIJE! Pochopitelně pecky ze supermaxu a mnoho jiných patřili k mému dětství víc než cokoliv jiného. Proto tyhle seroše hodnotím nostalgicky a jen z dobrých pocitů které jsem z nich tenkrát měl. Opravdu, ale opravdu bych si je nerad připomínal a zkazil si tím veškeré supr vzpomínky které na ně mám... ()

Uesbe

po čase a jemnom zahanbení...dávam tri....nostalgia je silnejšia a myslím, že mnohé seriály 90. rokov boli desné...toto malo aspoň niečo do seba.....sympatické postavy...... ()

Prankster

Zbožňoval jsem přeměnu klasického Vipera na šedý peklostroj a ačkoli byly akční scény na dnešní dobu dost jednoduché, ve své době to byla docela pecka. ()

GordonCZ

Hlavní postavy jsou sice nevýraznými figurkami, ze kterých si po čase už moc nevybavíte, ale o to víc zase mohlo vyniknout samotné auto značky Dodge Viper, resp. na tehdejší dobu úchvatné počítačové efekty, které byly jednoznačně hlavní náplní celého seriálu. ()