Živly nemají slitování. Pocítíte jejich zuřivost. Atlantik se vzdouvá v třicetimetrových vlnách. Vítr zuří na maximum! V říjnu 1991 se tři povětrnostní fronty - mezi nimi i hurikán Grace - srazily v dosud největší zaznamenané bouři, meteorology nazvané "Dokonalá bouře". Ve filmu Dokonalá bouře posádka rybářské lodi Andrea Gail bojuje s nejmocnějšími živly, jaké kdy příroda uvolnila ze řetězu... (Warner Home Video CZ)

Bauer

Wolfgang Petersen má očividně rád vodu. Jedno z nejlepších ponorkových dramat v podobě Das Boot má na svědomí (pod vodou). Dokonce Air Force One nechal spadnout do vody. A pak natočil Poseidona (nečekaně loď, která se potapí). Dokonalá bouře je pro změnu o vodě. Posádka rybářů si chce vydělat pořádný peníze a ta se vydají lovit ryby daleko od domova. Jenže je zastihne bouřka, tak silná, že se jí říká Dokonalá bouře. Film má něco kolem 120 minut a dal by se rozdělit do dvou částí. Prvních 60 minut je docela nudných. Ačkoliv, dočkáme se tam dvou akciček. "Žralok na palubě" a "Muž přes palubu". Tyto dvě scény jsou takové připravení na to, co přijde, jelikož po 60 minutách přijde strhujicí adrenalinová jízda, která je tak skvěle natočena, že Vám nedá pokoj a nemůžete od obrazovky odtrhnout oči. Celkové audiovizuální zpracování nemá chybu. George Clooney, Mark Wahlberg, William Fichter, Bob Gunton a John C. Reilly, tak to jsou samá zvučná jména, tudíž herecké obsazení je jedním z lákadel tohoto díla. A hudební doprovod Jamese Hornera je krásný. Na konci mnohým nezůtane oko suché. Silně nadprůměrný film, který se jen tak nevidí. Ale bohužel na plných 5* to není, kvůli první hodině. ()

duklak2

Bouře všech bouří a jedna obyčejná loď. I tak málo stačí k natočení výborného snímku, kterému nechybí naprosto nic. Vizuální efekty jsou naprosto parádní. Herecké výkony báječné a příběh dojemný. Tento film, na první pohled obyčejný, by si zasloužil větší pozornost a "zbarvení do červena" zde na CSFD. Poklona pane Clooney:) ()

MáŠa

Udělané celkem pěkně. Závěr bych snesl jiný. Jednou za čas se dá koukat i na takovéhle vážnější kousky, znova to ale vidět nepotřebuju. ()

Sawy

Katastrofák jak má být.Žádný zdlouhavý úvod se podle mého názoru nekonal,ten začátek prostě perfektně seznámil s postavami a uvedl diváka do situace.Herecké obsazení je vskutku lahůdkové,George Clooney mi znovu dokazuje,že většího sympaťáka prostě mezi herci není,John C. Reilly standartně dobrý a potěšil William Fichtner.No a Wahlberg? Jak ho nemám moc rád,tak tady překvapil a zahrál dost dobře.Velkým plusem je perfektní gradace děje od klidu v úvodu,přes skvělé scény rybaření občas proložené nějakou tou napínavou situaci až po strhující bouři na konci,která je patřičně trikově vyvedená a pořádně napínavá.Děj jen lehce zpomaluje vedlejší dějová linie se zachraňovaným člunem,ale když se pak vrátíme zpátky k lodi Andrea Gail,je všechno při starém.Režisér Petersen ještě tehdy neztratil soudnost jako v případě Poseidonu a vytvořil perfektní žánrovku,která má všechno co má správný katastrofák mít plus nestandartní konec.To všechno korunuje patřičně monumentální hudba Jamese Hornera.Výborný film,kterému uniklo maximální hodnocení jen o vlásek. 85 % ()

Richie666

Tak nevím, celý ten film na mě působil dojmem, že je realistický asi tak jako moje babička na black metalovém koncertě. Srdceryvné loučení (všichni rozvedení, protože pánové občas jezdí na pár dní na moře), patetické záběry na klidnou oblohu před bouří, záchranné akce pomocí vrtulníku... Ach jo. Jediné opravdové pozitivum a nadstandard v tomto filmu je úvodní snová scéna - pohled z okna. ()

Genero

Hurikán, bouře, studená fronta z Kanady a drsný mužný plnovous Marky Marka v hlavních rolích filmu o životě rybářů a ryb. První polovina řešící neradostnou finanční situaci účastníků výletu byla zoufalá ukrutná nuda, která může zaujmout snad jen prsatou ukrajinskou uklízečku z Ministerstva práce a sociálních věcí. Při druhé polovině, kdy jsem uslyšel Kanyzův hlas vysmívat se smrti do tváře, se mi z dokonale a sugestivně ztvárněné dokonalé bouře pod nohama rozhoupala podlaha obýváku. Závěr už jsem trávil přemožený mořskou nemocí v předklonu přes zábradlí balkonu a zvracející na sousedovy petúnie. ()

Lacike

Prvá polovica filmu je taký poctivý chlapský film o chlapíkoch, ktorý tvrdo makajú, aby sa uživili a zároveň dostatočne spoznáme ich rodinné zázemie na to, aby nám na nich záležalo. V druhej polovici sa to zmení na klasický katastrofický film. Tentokrát o jednej malej rybárskej lodičke vs. megahurikán na mori. Ikonická scéna z traileru alebo aj z plagátu je dnes už legendárna. Triky sú aj dnes stále pôsobivé. Hornerov soundtrack majestátny aj v kľudných scénach. Herecké obsadenie hviezdne. Z posádky ma najviac bavil smoliar John Hawkes a zábavne sa hašteriaca dvojka Fichtner - Reilly. Clooney tu pôsobí trochu namyslene a nezodpovedne. Za tragický koniec si posádka mohla sama vďaka svojmu egu, takže ani nemám chuť ju ľutovať. Kvôli tomu a stopáži ktorej by bodlo skrátenie o 15-20 minút to je u mňa len za solídne 3*. Mojou srdcovkou sa tento film nikdy nestal, ale rozhodne to je solídny predstaviteľ svojho žánru, ktorý sa oplatí vidieť. Oproti súčasným katastrofickým filmom pôsobí vlastne celkom komorne, ale o to viac uveriteľnejšie. 6/10. ()

BoPo

Herecké obsadenie a rozpočet sú niekoľkokrát lepšie ako príbeh. Takže označiť film ako mrhanie hereckým potenciálom a predovšetkým peniazmi je podľa mňa na mieste. ()

ProjectAlice

Hviezdami nabitý film nieje tým hlavným lákadlom. Takto má vyzerať dráma, mrzí ma však, že je film natočený podľa skutočnej udalosti. V tom zmysle, že je to naozaj smutný a emotívny film. Snímok má pre mňa zaujímavý dej a získal si ma predovšetkým nečakaným koncom. Obľúbil som si každú postavu, čo sa nestáva často. Hlavné postavy sú tak odlišné, že si snáď každý nájde svojho obľúbenca. U mňa to bol predovšetkým David ´Sully´ Sullivan, ktorého perfektne zahral William Fichtner. 100% ()

Terva

Tento příběh byl natočen podle skutečné události. CITÁT - Nejslabší člověk........ Velmi slušné herecké obsazení, tak jsem zvědav jak to bude ukočírované. CITÁT - V příštích dnech se nečeká žádná výrazná změna počasí. Nejsympatičtější dvojice je Mike "Bugsy" (John Hawkes) a Irene "Big Red" (Rusty Schwimmer). CITÁT - Ještě se se mnou nikdo neloučil...... Největší idiot je Dale "Murph". Když jde o prachy musí všechno stranou. Nějak jsem neměl důvod jim fandit, bylo to jejich vlastní rozhodnutí. Prachy jsou prachy. Vizuálně a zvukově je to dobré, plus herecké obsazení a to je vše. CITÁT - Byla by to dokonalá bouře........ Obrovské mínus jsou záchranáři ve vrtulníku okolo 70 minuty. Jejich počínání mě celkem rozesmálo - tohle dělají profíci? Tak to ať mě raději nechají utopit. Čekal jsem lepší příběh, ale jsem zklamán. ()

JohnCZ

Takhle si představuju správný hollywoodský biják. Parádní představení sympatických postav, které posléze tvůrci naženou do hotového pekla. Poctivě natočený film s parádními efekty (uvěřitelnost je oproti současným CGI omalovánkám úplně někde jinde), luxusně ozvučený a krásně hudebně podbarvený. Je to pořádně melodramatické a patos z toho teče místy po kýblech, ale je to zatraceně napínavé a v závěru i překvapivé. Podhodnocený film! ()

corpsy

Tento snímok si naozaj užijete hlavne na veľkom plátne s burácajúcim zvukom. Skvelá, až výnimočná ukážka akčnej drámy, s niekoľkými silnými scénami, dokonalými trikmi - veď na rozpočte sa nešetrilo - správnymi hereckými výkonmi a síce nie originálnou, ale odpovedajúcou hudbou Jamesa Hornera. Naozaj skvelý filmový zážitok. ()

spaceboyCZ

Az je mi lito, ze se Clooney podepsal pod tento film. Nuda, ten film ve me nic nevyvolal, ani strach o namorniky, ani litost, ani napeti, proste nic. ()

Kryton

Musím říci, že jsem mile překvapený. Strhující drama o boji rybářů s nepřízní osudu. Prvotřídně vyvotveřené vlny jako tady jsem dlouho neviděl. ()

schizmo

A já vážně myslel, že tu plavbu přežijí... První půlka filmu je docela fajn, ale jak začnou vlnky, tak už je to jen změť cákanců vody. Osobně jsem docela zhnusenej reálnýma záběrama vytahování mečounů z vody, kdy nejednou chudáky vytahují za oční jamku a porcují přímo před vašemi zraky. To je docela síla. Pokud je film věnován desítce tisíc utonulých rybářů, je to podle mě docela fér číslo za jejich chování na moři. Za tři dávám jen za standardně nadstandardního Wahlberga a tradičně protivného Clooneyho.. ()

Johanka

Dobře natočený dobrodružný film, jehož děj se odehrává především na moři. George Clooney byl v roli kapitána vynikající. Musela jsem si zvyknout na jeho zarostlou tvář a ušpiněnou košili, což není pro tohoto herce příliš obvyklé. Nevím jak bylo ostatním, ale mně se v závěru filmu, kdy byla bouře na moři v plném proudu, udělalo nevolno. Takže díky tomuto filmu velmi dobře vím, že dovolená na moři pro mě asi nikdy nebude to pravé ořechové :-) ()

mis-ko

Filmy založené na skutočnej udalosti sa tešia obľube (Fargo rulez ;-))) a tak niet divu, že pri kvalitnom hereckom obsadení a strhujúcich efektoch sa Dokonalá búrka dočkala priaznivých ohlasov. Len by ma zaujímalo, ako dlho vládali vzdorovať rybári v skutočnosti. ()

Paxxx.cz

Na filmy, které popisují skutečné přiběhy lidí se dívám vždy trochu jinak. Zde se sešla skvělá banda herců, byli zde dramatické scény, ale vše ostatní mi přišlo docela nevýrazné. Respekt všem rybářům - lepší tři. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen