Živly nemají slitování. Pocítíte jejich zuřivost. Atlantik se vzdouvá v třicetimetrových vlnách. Vítr zuří na maximum! V říjnu 1991 se tři povětrnostní fronty - mezi nimi i hurikán Grace - srazily v dosud největší zaznamenané bouři, meteorology nazvané "Dokonalá bouře". Ve filmu Dokonalá bouře posádka rybářské lodi Andrea Gail bojuje s nejmocnějšími živly, jaké kdy příroda uvolnila ze řetězu... (Warner Home Video CZ)

TominoLa

Tenhle příběh a partu rybářů jsem si zamiloval stejně jako hudbu Jamese Hornera. Taky je to jeden z filmů kde nemám problém s českým dabingem. Vždyť slyšet "Mlha se zvedá a ty dáš uvolnit lana, pluješ k jižnímu průlivu .......... v podání Jana Kanyzy je bezchybné. 10/10 ()

Eldrick

Náborové motivační video ČSPLO pro všechny budoucí šífáky, co rádi otročí na lodi. Srdceryvná limonáda plná patosu s trapně se opakujícím motivem ze Zorra. ()

ilemas

Dokonalá bouře je po vizuální stránce naprosto dokonalá, až se mě v kině tenkrát zvedal žaludek. Na velkém plátně velký efekt, v tv už mě to tak nebralo. ()

Martin741

Kvalitny film od Petersena o burke na mori s Dzordzom Kluny-m. Burka mala cosi do seba, ale na zaciatku som sa dost nudil. Preto za mna len priemer : 69 % ()

Figu

Viděno dva dny před smrtí Jamese Hornera. Paradoxně jsem doma manželce říkal, že díky tý skvostný hudbě přihodím o jednu hvězdu navíc. Opravdu krása a lahoda pro uši! I díky ní jsme si naprosto úžasně vychutnali opravdu tu nejdokonalejší bouři, při které nás ovíval totožnej strach ze smrti, stejně jako námořníky. Obsazení dokonalý, zvláště výkon Clooneyho výtečnej. No a když připočtu, že se nejednalo o žádnej "happy end" a vše bylo podložený skutečným příběhem, nemůžu dát nic jinýho, než tučných pět hvězd! 90% ()

Rocky88

Už od začátku se postavy chovali tak, jakoby věděli, že na plavbě umřou. Navíc ty dialogy byly opravdu pitomé a scénář nenápaditý. Obsazení - kromě Fichtnera - je takové nijaké, nezáživné. Jediné, co je v tomto filmu dobré, jsou vizuální efekty a scéna v bouři, jinak film nestojí za zmínku. A Clooney je neuvěřitelný poleno! ()

lebowski!

Dějová linie s druhými zajatci bouře je zbytečná a místo ní bych mnohem raději sledoval sympatické rybáře, vždyť právě jejich příběh je tahounem filmu! Herecké obsazení bezchybné a projevilo se to i ve výkonech. Určitě lepší průměr. ()

Nach

Pro mě klasika katastrofického žánru, která říká, že jakmile se na lodi podělá jedna věc, nastalý řetězec již nejde zastavit. Skvěle zahrané a na svou dobu excelentní efekty. Jeden z nejlepších filmů o hurikánu, který jsem z mořských vln viděl. Člověk má ještě před titulky maximální respekt před tou matkou přírodou. Jediné negativum toho všeho je, že občas je mírně zdlouhavé. 75% ()

ad

První polovina je opravdu otřesně špatná...druhá je potom slušně odvedené očekávané řemeslo...kdo má na něco podobného chuť, tak na ty tři se hodnocení lehce vyšplhá... ()

C0r0ner

Na první pohled člověka dostane obsazení, za které by se nemusel stydět jakýkoli áčkový hollywoodský blockbuster. Pak se přidá dobře vystavěný příběh, kde si člověk okamžitě s hlavními hrdiny vytvoří pouto a až do konce jim drží palce. A že to je konec, jak (ne)má být. 85% ()

Flynn

Více než příjemná podívaná, výborně zvládnuté efetky souboje s tímto, pro člověka neskutečně silným, živlem.... Určitě jeden z vyvedenějších filmů.. myslím že je vyvedenější, než později vydaný, lehce tématický zprízněný Guardian ()

pakobylka

V hlavní roli dokonalá bouře ... a nedokonalá kocábka s nedokonalou posádkou, která se jí opovážila vzdorovat. Špičkové triky naprosto věrohodně ukazují nesmírnou sílu oceánu, který odedávna nejenom dává, ale taky bere. Ve spojení s dobrým hereckým obsazením vznikl snímek, při jehož sledování můžete dostat mořskou nemoc - a na který jen tak lehce nezapomenete. P.S.: Takhle to dopadá, když se chlap nedokáže srovnat s tím, že ženská je schopnější a tím pádem i úspěšnější (nebo že má prostě jenom větší štěstí) nežli on sám. ()

Juto

Takmer dokonalý film, od odvážneho a epického konfliktu typu človek-príroda, až po dychberúci zážitok , strih, hranie a réžiu. 8/10 ()

Martrix

Tak tady půjdu proti proudu. Uznávám, že řemeslně je to skvěle udělaný film. Což je i důvod, proč diváci neřeší katastrofální scénář. Dobrých devadesát minut sledujeme něco, u čeho nikdo nebyl. Pokud by někdo mohl podat důvěryhodné svědectví, tak jsou to paradoxně jen ti, jejichž linka byla vedlejší a nejspíš byla do příběhu začleněna jen proto, aby mohli autoři uvádět, že jde o film podle skutečných událostí. Pravdou je, že nikdo neví, co se na Andrea Gail odehrávalo. A teď budu cynický. Bouřky miluju. Je to jeden z nejúžasnějších projevů přírody. Co na druhou stranu rád nemám, je komerční rybolov a drancování moří. Jakkoliv tedy oceňuju výkony herecké smetánky která se tady sešla, pro jejich postavy rybářů nemám dostatek sympatií na to, abych překousl hromadu patetických výjevů, nebo rozjásaný masakr mečounů. Jsem si vědom, že se to děje v mnohem větším měřítku, ale to neznamená, že budu radost ze zabíjení tak krásných tvorů sdílet. Že půjde o patetický blockbuster ve stylu Armageddonu, nebo Twisteru nebylo pochyb už od úvodních minut, kde každou druhou scénu doprovázela dramatická hudba, jako bychom sledovali sestoupení nebešťanů na zem. Po obsahové stránce mě to tedy míjí, což je u filmu "podle skutečných událostí" dost smutné. Ale to je asi tím, že pokud jde o boj člověka s přírodou...nestojím vždy na stejné straně, jako většina lidí. Člověk, který riskuje jen pro peníze a pak umře, pro mě není hrdina. ()

emo

Vynikajúci katastrofický film podľa skutočnej udalosti, ktorý ohúri nielen dokonalými trikmi, ale aj skvelými hereckými výkonmi. Darmo, Wolfgangovi tá voda sekne... ()

fars

Pekne efekty, ale ja se misty docela nudil... Konec toho dost zachranuje. Kdybych to ovsem videl v kine, asi bych se posral. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen