mikehoblog

Tootsie je sice taková převlékací klasika, ale podle mě to zas až takový trhák není. Jasně, pár dobrých vtipů se tam najde, ale bohužel opravdu jenom pár. Děj se nijak moc nehejbá, působí to dojmem, že všichni lidi jsou blbí až k pláči, a tím pádem má tento film ode mne jen 2 hvězdičky. ()

Akatinka

Nikdy dřív jsem si neuvědomila, jaké jsou vlastně rozdíly mezi ženami a muži...když jsem tenhle film viděla poprvé, náhodou, to bylo až po úvodu, tak jsem viděla Dorothy a nikdy v životě bych nepoznala, že to není žena, ale muž. Ani teď, když to vím, Dustina v Dorothy nevidím. Je to krásný film, vždycky se strašně moc nasměju a nápad na to, udělat z chlapa ženskou je tu dokonale dotažen do konce. Jinak i parádní obsazení... ()

wooblood

Jednoznačně herecký koncert Dustina Hoffmana. Skvělé dialogy, herecké výkony, bonmoty, prostě velmi vkusně a dobře poskládáná komedie s prvky roamtického filmu, který nikdy nezklame. Afektovaný Hoffman je mnohem snáze přijatelný než jiní herci v podobně afetovaných rolích, jako žena vypadal fantasticky. ()

honza.g

Jednoduché, možná až příliš. Ve srovnání s Někdo to rád horké to má málo šťávy. A taky jsem asi už trochu vysazený proti filmům kadícím do vlastního hnízda, tedy do šoubyznysu. Ale fílmové řemeslo je odvedené dobře, nenudil jsem se, Hoffmana mám rád, párkrát jsem se zasmál. Takže horší 4*. ()

Tereza11

Dustin Hoffman i když se o něm ví, že spolupracovat s ním není lehké, tak vždycky z toho vyjde dobrý výsledek...jako třeba v podobě této nejlepší převlíkací komedie, který jsem doposud viděla _) ()

Vedjat

Některé ženy takhle vypadají a Tootsie své postavě propůjčila komediální mužské móresy. Pan Postránecký přidal důvěrně známou fistulku, kterou Tootsie v mžiku dokáže změnit v mužný tón - například když chce přivolat taxík. Po velmi dlouhé době jsem zhlédnutí filmu pojal jako sváteční událost a s obavami. V 80. letech to byla celkem provařená záležitost, neboť snímek v československé televizi často opakovali. A navíc, byl jsem dítě. Nevím, čím to je, že 80. léta jsou tak zvláštní. Závan moderní doby, svět, ke kterému jsme vzhlíželi a zpětně období, které je srozumitelnější než současnost zahlcená technologiemi. I přes tu banálnost příběhu a triviální zápletky jde o neopakovatelný zážitek…když se to umí podat. Jak je to dlouho? Třicet pět let… a jsme země velkých možností. Ten balast seriálů z nemocničního a krimi prostředí se asi někomu líbí. ()

Jacq30X

Tento film jsem viděl poprvé v 8 letech a už v té době se mi líbil. I po 30 letech stále skvělý. A nikdy za tu dobu mě nepřestal bavit. ()

Sofius

Tohle je nejhorší film od Sydneyho Pollacka, jaký jsem zatím viděl. Jako komedie na mě nepůsobil, jako romantika také ne. Jediné, co jsem na obrazovce viděl byla cipace jednoho emana. Scénář je opravdu na úrovni mýdlové opery, která je významnou částí děje a postavy se také tak chovají. Nelogicky, emotivně a trapně. Film na mě působil asi tak, jako když se s odstupem desetiletí podíváte na nějaký pokrokový budovatelský film o splnění a překročení závazku z doby komunismu. Film má podle mě akorát historickou hodnotu coby ukazatel vývoje emancipace v USA ve své době a způsobu myšlení v Hollywoodu a to je pro filmový zážitek dost málo. Tady někde se položily základy tomu, že například slovo "baby" se dnes v USA považuje za odporný sexual harassment, který z vás udělá vyvrhlele společnosti. ()

cineczeck

Tuto legendární komedii jsem viděl za mého mládí snad 50x. Nahranou na VHS. Málem jsem se z toho Hoffmana fakt zblázil.. ()

pantokrator odpad!

Po "Někdo to rád horké" a před "Táta v sukni" další odporná travesti hovadina. Ženská nevznikne tak, že se chlap převlíkne do šatů a začne se pitvořit jako buzerant. ()

BigJohn02

Po létech jsem to opět viděl a pořád je to zábava. Prcek Dustin tady v roli Tootsie opravdu exceluje - daleko víc než jako chlap. ()

Etta

Skvělá a naprosto nestárnoucí komedie, ve které funguje úplně všechno! Krásná hudba je třešničkou na dortu. ()

milos.bradik

Tak tento film je nádherná herecká kreace Dustina Hoffmana a jeden z jeho nejlepších filmů. Opravdu super scény a musím uznat, že jako Dorothy Michaelsová se mi Michael Dorsey líbí o moc víc. Byl perfektní ženská. ()

VideneFilmy

Hoci tu nie je veľa priestoru pre smiech, film je to kvalitný. Človek spočiatku čaká, že na základe témy a veľmi dobrého námetu tu bude veľa vtipných situácií, ale v skutočnosti tomu tak nie je. Dielo sa viac ako na komediálnu stránku zameriava na vykreslenie samotnej situácie a predsudkov. Z dnešného hľadiska by film podľa mňa takéto takéto vysoké hodnotenie nedostal, ale faktom zostáva, že Dustin Hoffman podáva štandardne výborný výkon. Ostatní kolegovia mu síce často nestíhajú alebo sú výrazne pozadu, ale nemožno sa tomu diviť, keď je celý film postavený práve na ňom. Popukanie od smiechu nečakajte, ale príbeh, ktorý nás prinúti zamyslieť sa, o koľko a či sme sa za tých vyše 40 rokov posunuli, určite áno. ()