Dementevna

Milí přátelé, nejlepší 'převlíkárna' hned vedle 'Někdo to rád horké', skvělá režie, scénář, střih, kamera a hlavně herecké výkony. Pointy bezchybné, fory skvěle načasované, chemie funguje mezi všemi. Tohle je excelentní kousek filmařiny, kreativity a poctivosti. A Jeff to vi....??? ()

Veeria

Dokonalý lék na případnou depku....:) jinak velice pěkný a obsáhlý komentář k filmu nabízí uživatelka kleopatra! ()

Aidina

..." Já se pekla nebojím, bojím se nezaměstnanosti...." Michael Dorsey je dobrý herec, ale protože je velmi často svůj a neústupný, o roli příliš často nezavadí. A tak dostane šílený nápad – když ho nechtějí jako muže, stává se Dorothy Michaels. Ženou, která si nenechá nic líbit a díky tomu dostane svou roli v televizním seriálu. Právě její razantní přístup, jakým řeší vše kolem sebe, zajistí, že má seriál obrovskou sledovanost. A i přesto, že to není na první pohled krásná žena, má mimořádné kouzlo osobnosti a charisma, a tak se stává "miláčkem" okolí. A to dokonale umí Dustin Hoffman. Jen málokdo zvládne zahrát opačné pohlaví, jako se to Dustinovi povedlo. Taky bych nechtěla zapomenout na příjemný dabing Václava Postráneckého, asi si to taky musel užít… ()

bmx6

Výborný film.Dustin Hoffman tady opravdu válí.Sluší mu to v jakékoliv podobě.Jeho převleky a jeho pohyby jsou naprosto dokonalé.Předvedl něco neskutečného.Ani nevím,že mi to tak dlouho unikalo,protože jsem se královsky bavil a pousmíval jsem se celou dobu.Bill Murray také exceloval,i když se tu tak často neobjevoval,ale i ostatní potěšili.Skvělý příběh,výborné scénky.Opět jsem se ujistil,že Sydney Pollack má krásné filmy. ()

Dacsus

Film plný "humoru". Dve hviezdy za to, ako Hoffman zahral ženu. OK, je tam jedna skutočne vtipná scéna, a to tá ku koncu, kde sa Tootsie odhali. Ovšem inak je to neskutočná nuda. ()

allegria

Jeden z mála filmů, ke kterým se čas od času ráda vracím, a místo aby mi zevšedněly, bavím se čím dál víc. Pokaždé znovu objevím hlášky, na které jsem zapomněla, nebo je dřív přeslechla. (Rozespalý spolubydlící, když nad ním stojí poprvé v převleku Tootsie: "Mami")... Pro mě dokonalý film, kde jsou nevtíravě vtipné scénky, ale i hloubka, skvělé herectví, i trocha toho dojetí. ()

daleba

Jako děcko jsem se na to díval na VHS skoro pořád, přitom jsem to vlastně nemohl ani moc chápat. Ale něco mě na tom asi přitahovalo. Teď ve čtyřiceti (viděno asi po 25 letech) už to chápu - je to prostě geniální. Ale přijde mi, že Tootsie není v Česku až tak moc známej film, což je obrovská škoda! Nemá totiž chybu! Plusem je i naprosto vynikající dabing. ()

PTuranyi

Výborná angažovaná dramédia. Dustin Hoffman má v roli herca predviesť všetky možné herecké polohy a v žiadnej z nich nesklame. Jeho snaha získať aspoň nejakú rolu, je nakoniec korunovaná úspechom angažmá v televíznom seriáli v roli riaditeľky nemocnice. To so sebou prináša komické situácie, ale aj možnosť zanechať emancipačný odkaz. Film bravúrne lavíruje medzi romantickou stránkou vzťahu s Juliou, vžnymi feministickýmy myšlienkami a komédiou. ()

Sindymindy

Dustin Hoffman v roli, které se ujal tak důvěryhodně, že váhám, zda se pro ni nezrodil... Je přesvědčivý jako herec Michael Dorsey, který nemůže sehnat angažmá, a stejně přesvědčivý je i jako starší dáma Dorothy Michaelsová, která se stane ředitelkou v seriálu z nemocničního prostředí. V žádném filmu jsem neviděla přesvědčivěji převlečeného muže za ženu. Ale obzvláště si cením toho, že film nesklouzl pouze k převleku. Hlavní postava prožívá přerod i uvnitř sebe sama. Michael zjišťuje, že Dorothy představuje jeho lepší já a že v ženských sukních konečně dokáže vidět mnohé věci z druhé, té ženské strany. Film je navíc výbornou komedií, která mě pobavila svou otevřeností a přirozeností, bez násilných vtipů a hektických převlékacích scén, jak by se dalo čekat. A vzhledem k roku vzniku musím uznat, že je to skutečný bonbónek. ()

Jurcekk

Hrube som bol do Langeovej zamilovaný... Videl som to x krát. Na troch králov som Jessicu ukázal Andrejke a dobre sme zabavili. Film čo uspel v skúške času. ()

zurivymlok

Myslím, že bez Hoffmana by tato komedie byla ničím. Jenže Hoffman tam je a předvádí více než zdařilý výkon čímž dělá film snesitelným. ()

Rassyna

„Tak a dost... když jsi tu pobíhal, vytahoval ses se svým hrbem a vykládal, že tohle je zvonice, neřekl jsem ani popel. Když jsi hrál d’Artagnana a těsně nad mým čelem jsi zabodl kord do gauče, neřekl jsem ani popel. Ale teď nebudu sedět doma a předstírat, že doma nejsem jen proto, že ty jsi falešná ženská!” Dustina Hoffmana mám ráda. Ale v tomhle filmu ho přímo miluju. Netuším, jestli ještě někdo bude schopný zahrát lepší převlečenou ženu než on. Mrs. Doubtfire nebyl špatný, ale už to nebylo ono. Na konci filmu mi bylo skoro líto, že už Dorothy Michaelsovou nikdy neuvidím. Tenhle film musí zabrat snad i na tu největší depku. Nenašla jsem jedinou scénu, která by mě nepobavila. Výběrem z mých nejoblíbenějších: Michael Dorsey umírá na jevišti a odmítá se podle příkazu režiséra pohybovat, zpívající kolega ze seriálu pod oknem, otec Juli žádající Michaela o ruku a nakonec nečekané odhalení Dorothy Michaelsové. ()

Spike86

Slušná komedie s výborným Dustinem Hoffmanem. Hrát chlapa, který se převléká za ženskou kvůli práci a hraje jako ženská v seriálu to už chce pořádný kumšt. 80% ()