gggggg

One man show Dustina Hoffmana, ktorý spolu so Sydney Pollackom vytvorili zaujímavý film, avšak nie tak originálny. Vôbec mi to nevadilo, nasmial som sa, zabavil a to je to hlavné. ()

sunlion

Příběh nezaměstnaného herce Michaela, jenž je nejen nezaměstnaný, ale také velmi problematický tvrdohlavostí a vysokým zaujetím pro svou profesi, má nenápadný rozjezd – Michael pomáhá své kamarádce Sandy připravit se na konkurs pro roli v televizním nekonečném seriálu. Sandy roli nedostane, takže se Michael odhodlaný ke všemu nalíčí, oblékne se jako žena, a rovněž to v konkursu zkusí. Uspěje. Zdrojem humoru od tohoto okamžiku jsou Michaelovo nekontrolované oscilování mezi mužským a ženským elementem v něm samém, konflikt jeho hereckého nadání s přihlouplou konstrukcí a laciným obsahem nekonečných seriálů, přesah Michaelovy postavy Dorothy mimo televizní studio, a interakce mezi Michaelem a jeho agentem. Michaelova kamaráda hraje Bill Murray, jednalo se sice o vedlejší postavu, avšak zahrál ji překvapivě stejně dobře jako všechny pozdější (a významnější) role. Nutno dodat, že tento film na mě působil velmi přesvědčivě. Hlavním aktérům jsem jejich konání věřil natolik, až jsem ve dvou nejožehavějších momentech musel na chvíli poodejít stranou. Nejprve se Michael neudržel a ve své ženské podobě se pokoušel políbit Julie, tedy trapas na entou, druhým momentem byl Michaelův coming out v závěru filmu, tedy skandál na entou. 100% ()