Oralfabet

Má to dva hlavní elementy, které potřebuje každá dobrá komedie. Dobrý scénář a Billa Murrayho. Navíc Dustin v hlavní roli zase jednou celkem předvádí svoje herecké skills a zvládá bez problémů hrát ženu a dokonce i muže, který hraje ženu, což je možná ještě obdivuhodnější. Mohlo to být asi o něco kratší a taky bych se tentokrát asi obešel bez romantiky a vystačil si jen s komedií, i když nevím přesně, jak by to fungovalo. Možná by stačilo, kdyby Julie na konci řekla: "Je mi líto, ale seš fakt divnej, už tě nikdy nechci vidět, přestaň se stýkat s mým otcem."... Pravdou totiž je, že některé okamžiky (třeba, když spolu leží v posteli) byly trochu creepy. Jo a hudba se mi moc nelíbila. Osmdesátky no. 8/10 ()

hacho

Jednoznacne vyborna komedie. Mrzi me, ze jsem ji nevidela v originale, protoze Hoffman ma pomerne hluboky hlas a tak musi byt zajimave, jak namluvil svou "zenskou roli". ()

thunnus

Hoffman je v téhle roli nezapomenutelný a Jessica Langeová krásná. Některé scény jako třeba ta s přiznáním v přímém přenosu jsou jedny z nejvtipnějších, jaké byly natočeny! ()

Emzet

Když už nic jiného, tak Tootsie dokazuje, že můj miláček Dustin Hoffman je schopný opravdu ČEHOKOLIV - včetně přeměny v ženu a rozpoutání celé komedie okolo toho. Opravdu, Pollack nePollack, bez Dustina by tento film byl poloviční, čtvrtinový. Vždyť už jen ty krátké scénky, kde jsou on a Murray jsou perfektní. Je sice pravda, že vzhledem k reputaci snímku jsem čekal ještě možná o malililinko víc, nicméně stejně jsou toto jedny z nejsilnějších 4hvězd, co jsem kdy filmu dal. ()

Caine

Tahle Ordinace v Dustinově zahradě má prostě něco do sebe. A i Bill Murray mu nakonec řekne že je děvka - no není to ocenění ženského převleku jedna báseň??? ()

waits

Pro mě je Tootsie dokonalou komedií, součástí zlatého fondu filmové zábavy. Film vůbec nezestárnul, Hoffman je výtečný a jeho Dorothy je asi jedinou ženou hranou mužem, která tak doopravdy vypadá. Výborně ale přihrávají i ostatní včetně režiséra Pollacka v roli Hoffmanova agenta. Humor je jemný ("Doufám že ti bonbony chutnaly. Dal jsem je jedný holce. To jsem taky chtěl"), hluchých scén minimum. A navíc to natáčení v reáliích New Yorku...Film jsem viděl v původním znění i dabovaný a těžko volit lepší variantu, i když z mládí jsem zvyklý na českou verzi s Postráneckým a mmj. Hrušínským. (Díky, Kleopatro, příště budu pozornější:)) ()

Vesecký

Trošku jsem nad pátou hvězdičkou váhal, je to trochu přičmoudlé americkým životním stylem. Ale byl tu skvělýu Dustin Hoffman v jedné ze svých dvou nejlepších rolí (vedle Rain Mana), a ten stál za to, abych po těch letech, co jsem film neviděl, mu opět mohl tleskat v jeho Dorothy Michaelsové. Ten závěr byl poněkud dost nasládlý... Škoda, že titulky s obsazením šly až na konci, abych si mohl povšimnout Sydneyho Pollacka a Andyho Warhola, jejichž tváře neznám. ()

Wawer

"Já nevěřím v peklo, já věřím v nezaměstnanost." Z dnešního pohledu je Tootsie děsně levičácký film, což je pro mě osobně asi nejzásadnější překážka na cestě k 5*. Protože jinak je to úžasná převleková komedie s perfektními dialogy a výborně napsanými postavami ()

Helldo

Komedie, která stojí a padá na malém velkém muži D. Hoffmanovi, jenž mě jen znovu utvrdil, že patří vůbec k tomu nejlepšímu. Výborná zábava a opravdu top žánrovka. ()

djfun

Tak nevim zda miluju víc Dorothy nebo Dustina?! Asi Sidney Pollacka...:) Tootsie na Hrad! (OK, tak do Bílýho domu:)) ()

Kochanski

Super! CO dodat - pokud se u komedie smějete i podesáte, jsou dvě možnosti: za prvé - jste dementní, za druhé: je to dobrá komedie! Snad nejsem dementni :-)) ()

Mary19

"Dej pryč ty pazoury, než tě nakopnu, až ti uletěj koule!.. Bylo to dost razantní?" Excelentní Dustin Hoffman...Klobouček... 80% ()

BOURQUE

Dustin Hoffman opäť podal excelentný výkon. Je vidieť, že doslova si užíva každú minútu filmu. Hlavne tie, kde si môže zahrať moju obľúbenú Dorothy :). Dustin je srdcom filmu, bez neho by to nebol úspešný. Samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na vedľajšie postavy, hlavne na Jessicu Lang (1.Oscara získala práve za herecký výkon v tomto filmu) a na tú úžasnú hudbu. Režisér: Sydney Pollack – asi to nepotrebuje ďalší komentár. Film, ktorý bol kedysi vyhlásený ako 2. najlepší všetkých čias v kategórii komédia. Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

Clu

Mezi "převlékacími" komediemi absolutní špička. Jen bych chtěl podotknout, že film znám původně česky a mám pocit, že ho náš ( v té době prvotřídní ) dabing pozdvihl na ještě vtipnejší úroveň. Takže pokud se ho chystáte zkouknout, sežentě si ho v klidu česky a nechte se unášet příjemnou atmosferou, hudbou, nesmrtelnými hláškami i hlubokým podtextem (genderová problematika) této prvotřídní komedie. Závěrečná scéna je tak milá, jak jen filmy z této éry uměly být. ()

fisikk

Nejprve mi příběh přišel dost otřepaný. Chlap, který se převleče za ženu, a co má být? Zasáhla mě však hloubka jeho proslovů a jeho vůle býti hrdou ženou. Je docela zvláštní, že muž káže, jak by se měli ženy cítit a chovat, ale zase na druhou stranu on jako muž ví, co by si mohla žena ještě dovolit a bylo by to tedy odpustitelné. V převleku se už nemusíme bát, že nám někdo nabourá naše ochranné hradby, protože jsme si vytvořili druhé. Zahodí strach z předsudků druhých a řekne, co si opravdu myslí. ()

Hapretor

Vtipné jen v několika momentech. Celý snímek vlastně stojí na Dustinovi, který tady dokazuje, že i malý herec, může být velký. Bravo ! ()