Mr.Lojza

Velmi zábavná komedie s výborným Dustinem Haffmanem. Jediný zápor je v tom, že není dostatečně využitý Billy Murray. A to je opravdová škoda ()

PetrJulian

Bohužel se nemůžu srovnat se spoustou vysokých hodnocení. Pár vtipných dialogů či momentů zde sice bylo, ale jako celek je to naprosto průměrný a zapomenutelný film, navíc s nataženou stopáží (když se člověk za dvě hodiny u komedie zasměje pětkrát, dost se to pak vleče). ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Totiž, když u nějakého filmu můžete usínat každý večer, protože i přesto, že notoricky znáte každou repliku, ať je ve zněním anglickém či českém, stále to baví, když se smějete pořád dokola naplno a těšíte se, až zazní "It Might Be You", když přestanete věřit, že Dorothy je skutečně Michael a "Na co máš tu kukuřici?" =´), když každý řádek scénáře padne na úrodnou půdu (pánové Hoffman and Murray, jen to poslouchejte! :)), a když tam je Lady herečka Lange, pak jsou jakékoli komentáře k ničemu. Sydney Pollack, ať mu vítr fouká, užasná režie! Pan Hoffman, (...)!!! "It Might Be You" No, it is You!!! =´) ()

MiniMer

..aneb jak Dustin dokázal že muži převlečení za ženu nemusí být jenom trapní a filmy s tímto tématem se mohou řadit mezi moje oblíbené. Jessica je roztomilá, škoda že Bill tam nebyl trošku víc. ()

Bilky

Aká irónia, že zo všetkých POLLACKových filmov najviac zabodovala práve komédia, hoci chalan sa profiloval skôr na sociálne, špionážne či krimi thrillery. Tak, či onak- pre mňa je to rozhodne aj po rokoch jedna z najzábavnejších komédií - aj napriek podivnému castingu. Už v tej dobe bolo rozhodne X fyziologicky vhodnejších hercov, ale vyhral to nosatý hranatý žid (bez urážky) ktorý sa toho zhostil famózne. A tak mi paradoxne v tomto filme najviac vadila Oscarom ocenená Jassica Lange. Za vedlajšiu rolu by si ho skôr zaslúžil Bill Murray. Ako celok to ale funguje i po 30-tich rokoch a tak 88% ()

pollstro

Nedokážu si představit, že by se v dnešní době, plné kampaně #MeToo, tento film jakýmkoliv způsobem uchytil a byl dobře hodnocen, určitě by rozpoutal vlnu diskuzí, kontroverzí, nenávistí a opovržení a proto si nesmírně vážím toho a jsem rád, že film Tootsie vznikl v naprosto odlišné době a i přesto v současnosti nepůsobí nikterak přehnaným dojmem a genderově je stále vyvážený. Samozřejmě hlavní téma celého filmu je nevyváženost mezi ženským a mužským pohlavím, zde konkrétně v televizním průmyslu, ale samozřejmě aplikovatelné na jakoukoliv jinou branži. Tahle problematika je ale podána naprosto volným způsobem, netlačí na emoce a nesnaží se danou problematiku posouvat do popředí a poukazovat na tento problém co nejvíc to jenom jde, právě že naopak a jelikož se jedná žánrově o komedii, tak je to prezentováno vtipně, příjemně ale i přesto si dokážete uvědomit ten problém a to je za mě naprosto klíčová charakteristika tohoto filmu a tvůrce nesmírně chválím za tuhle vyváženost. Dále je zde poukázáno na problematiku hereckého povolání v podobě neustálého čekání na hereckou roli, konkurzů a nesmyslných požadavků filmových/televizních/divadelních tvůrců. To co ale dělá Tootsie zcela výjimečným filmem svého žánru je bezpochyby fantastický Dustin Hoffman, který je naprosto bezchybný, jedinečný a ohromující, to jakým způsobem dokázal zahrát ženskou roli je ohromující a obrovská škoda, že za tuhle roli nezískal Oscara, ale ono přece jenom překonat Bena Kingsleyho ve filmu Gandhi tentýž rok nebyl zrovna jednoduchý, ne-li nemožný úkol. Všechny vedlejší postavy byly taktéž vynikající a nesmírná škoda, že Bill Murray neměl více prostoru ve filmu, jelikož jeho improvizační scény jsou naprosto vynikající. Tootsie je svým příběhem a podáním hodně odlišným romantickým filmem, který dokáže rozhodně uchvátit hereckým koncertem Hoffmana a pobavit vtipnými dialogy a scénkami, pár hluchých a prázdných míst film jednoznačně nabízí a o snadno předvídatelným konci není potřeba ani diskutovat, to je jasné už od samotného začátku, ale i tak je Tootsie zcela nestárnoucí klasikou. "You don't have to. She's right here. And she misses you. Look, you don't know me from Adam. But I was a better man with you, as a woman... than I ever was with a woman, as a man. You know what I mean? I just gotta learn to do it without the dress. At this point, there might be an advantage to my wearing pants. The hard part's over, you know? We were already... good friends." ()

matoada

Tento film proste nemá slabé miesto. Od scenára, dialógov, hereckých výkonov až po réžiu je geniálny. Proste klasika. ()

Vosje

Jestli jsem před tím Dustina Hoffmana obdivovala, tak po Tootsie ho obdivuju ještě víc. Úžasná důkladnost s jakou se vždy připravuje na svoje role je zde dovedena k virtuozitě. Herecká pokora a důstojnost, s jakou svoji Dorothy podává, dodává této komedii šmrnc. ()

mandella

Dustina Hoffmana nijak nemusím, ale v Tootsie je vynikající! Tenhle film považuju za nejlepší komedii, jaká vznikla v Holywoodu v minulém století. ()

BlueNeon81

Dustin Hoffman ako postaršia slečna? Prečo nie? Hláškujúca transkomédia s nesmrteľným barrandovským dabingom, srdcovka z môjho detstva. ()