Epizody(8)

Čtyři generace pod jednou střechou, to nevěstí nic dobrého. Obzvlášť když Hanákovi nejsou tak docela normální. Babička píše detektivky, které nikdy nikdo nevydá, maminka Cilka miluje operní árie a tatínka Oldřicha zajímají jen želvy Poldinky. Jejich dcera Pavla vášnivě cvičí jógu, její manžel Petr nejraději čte noviny, jí nebo spí. Nejmladší členové rodiny, kterým nikdo neřekne jinak než raubíři, s rozkoší vymýšlejí lumpárny. A Káča, mladší dcera Cilky a Oldřicha, se chystá jim představit svého nastávajícího Zdeňka… V téhle rodině není nouze o překvapení. Jak to dopadne, když se konečně dostaví toužebně očekávaný malíř? Co způsobí větší rozruch – nečekaná návštěva tetičky, nebo zpráva o miminku? (Česká televize)

Elisebah

Skvělý miniseriálek, který slaví úspěchy i ted. Nejlešpí jsou snad díly s tetičkou a s panem účetním Koníčkem. Pak díl, kdy si Káča vyvzpomene, že chce mít před svatbou vymalováno a malíř Hamouzek jim maluje na stěny jeleny a kdovíco ještě. ()

JKL

Podle mého názoru bychom jen těžko hledali zajímavější sitcom. Herecký koncert Marie Rosůlkové, Dany Medřické - i nemluvného Edy Cupáka má co říct i v dnešní době. Jen je škoda, že se v tehdejší době "nenašlo" více peněz, čímž po technické stránce tento poněkud netendeční seriál utrpěl. Na herecké výkony a skvělý scénář to však vliv nemělo. ()

PollyJean

Prostě lahůdka. Osobně mám nejraději pasáž nesmělého oťukávání Oldřicha Nového s Jiřinou Šejbalovou. Ale jinak škoda posledního dílu, který je nápadně krátký a skoro vypadá, jako by autorům došla inspirace (?!). ()

Koryntos

,, Milostivá paní, víte, co dělali?“ ,, Kouřili marihuanu, šňupali heroin?“ ,, To by snad bylo lepší, ale oni dělali, všichni tři…“ ,, Co?“ ,, Otec, matka, syn…“ ,, Jééé!“ ,, Oni dělali malé komorní trio!!!“ Nezapomenutelná klasika s plejádou skvělých herců. Marie Rosůlková, jako krimibabička byla výborná. Dana Medřická, patřila k nejlepším herečkám, dokázala zahrát, jak charakterní role, tak i prostoduché role, jako třeba zde, ale byla opravdu dokonalá a vložila do role takovou tu maminkovskou laskavost a starostlivost. ()

pfa

Tento seriál na mě působí tak trošku záhadně. Hned to vysvětlím. Jde o to, že v podstatě třeba celý rok si na něj ani v náznaku nevzpomenu, jakmile ale spatřím v televizi prvních pár filmových okýnek, naprosto dokonale si mě přiková k obrazovce a nepustí. A já se nevzpouzím. Naopak. Zvláštní... [9/1O] ()

Vercinix

Jedna postava lepší než druhá!!! Raubíři, poldinky a tři generace po jednom kusu od každého pohlaví! Ovšem nemohu se ubránit abych nevyzdvihl herecký um a šarm paní Rosůlkové, jež, a musím říci stvárnila, postavu mírně sadistické babičky inspirované detektivními příběhy! Taková normální rodinka je seriál nejen "ze života", ale také každým dílem skvostně propracovaná komedie a přímo koncert hereckých výkonů v každé z rolí! Kdo neviděl neuvěří a dodnes neví co je to pořádně se zasmát!:) ()

jenik71

Perfektní herecké výkony a notná dávka humoru. To jsou hlavní přednosti této seriálové komedie. Dnešní pokusy o takzvaný "sitkom" vedle této série působí až trapně. A to i přes dlouhá léta, která nenávratně odvál čas. Není co vytýkat a zařadil bych to bez obav do zlatého fondu TV tvorby. Pefektní a nenáročná zábava. ()

Aqualung

Mile české dílko, které opravdu pobaví v tom nejlepším smyslu slova.Jakýsi sitcom v době, kdy jsme netušili, že cosi jako sitcom existuje.Výborní herci, vynikající výkony, parádně rozehrané běžné a banální situace v prostředí, kdy spolu komunikuje několik generací jedné rodiny.Hodnotím vysoko. ()

vitekpe

Mne pokazdy (a v kazdym dile) trha usi ta hystericka ujecenost a zbesilost vsech 4 generaci pritomnych zen. U toho se proste nesmeju. Na muj vkus asi prilis crazy...nevim. 3- ()

herr_carter

Neskutečný seriál, ten výběr herců je famózní, jsou opravdu jako jedna velká bláznivá rodinka, především bábrdli by měla někde vyrůst socha v nadživotní velikosti................moje hodnocení = 10 z 10. ()

blueskin

Jako dítě jsem 'Rodinku' považoval za vrchol domácí komediální tvorby. S postupem času mi ale banální zápletky jednotlivých epizod a všelijak se pitvoříci herci začali lézt čím dál tím víc na nervy. Kdysi jsem četl knížku a ta mi přišla mnohem lepší! ()

velkyvezir

Klasika... Poldinky... První sitcom v Československu, ne že by scénáře byly kdovíjak duchaplné, ale herecké výkony všech představitelů celý seriál zachraňují. Nezapomenutelná Rosůlková s Medřickou (Arzén, babi, arzén!!!) i po kolenou neustále se plazící Řehoř. ()

Finskej

Jedním slovem: skvost. Je-li něco prvním českým sitcomem, je to tento miniseriál a, jak už to tak u podobných českých komediálních záležitostí z éry černobílého filmu bývá, vtipný scénář s plejádou českých herců "klasické generace" vyústil v téměř dokonalou záležitost. Obsazení ostatně hovoří samo za sebe a fenomén mezigeneračního soužití znají naši předkové z éry socialismu víc než dostatečně. ()

klúčik

Tento seriál je jeden z najlepších. Či už ženské zloženie je nezabudnuteľné, tak aj mužské postavy sú fantastické. Je to koncert hercov. Minule som videl diel, ktorý sa musel pretáčať. Pôvodne maliara, ktorý maľuje halu hral P.Landovský, ale po zásahu zhora sa diel pretočil, tak tam hral J.Moučka. Ale aj tak si myslím, že Jaroslav Dudek natočil asi jeden z naj. seriálov. 100%. ()

xaver

Skvělý, inteligentní humor v excelentním podání tehdejší herecké elity. Vyborně zpracováno podle vynikajícího námětu. Jednotlivé postavy jsou vykresleny a zahrány jak ze skutečného života. Myslím, že hodně diváků se v tom mohlo vidět. Prostě taková normální rodinka za 5*. ()

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (více)

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)