Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

Gilmour93

Tigere, najmi pana Vance! Těch pět doláčů snad dáš dohromady… Jižanská kráska Charlize, Damon v jedné ze svých lepších rolí, Redfordova velmi jistá, leč uniformní režie a terapie života prostřednictvím golfu - to vše v mírně patetické a sentimentální rovině, ale takové už časem přikrášlené mýty zkrátka bývají. Upřímně řečeno, mně ty dvojsmyslné řeči o prostoru a švihu příliš nebraly, ale zato jsem ocenil férovou rivalitu účastníků turnaje, která byla pravým opakem klasického schématu dramat z prostředí sportu. Takže každý z nich dostane 3330 stříbrných dolarů a moudra trousící kouzelný dědeček Bagger Vance dostane zbývajících deset na nákup trávy, aby mu ten věčný úsměv kouzelné víly s golfovou hůlkou vydržel.. ()

robbiee

[imdb: 6.4/10] | me: Film nie len o golfe... Je to snímok, ktorý ma svoje špecifické čaro a to hlavne vďaka výbornej réžii a Willovi Smithovi. Ako golfový laik som možno nedokázal nahliadnuť pod pokrývku a prečítať tú skrytú symboliku, ale napriek tomu mám z filmu príjemný pocit. Tento film je ako golf - ladný, kľudný a pozoruhodný. Dej je nenáročný ... proste plynie a celý čas je niečim zaujímavý, nenásilný a milý. Je to rozprávanie, je to príbeh a z časti aj rozprávka. Úplná oddychovka. ()

Lynn

Když jsem si v titulkách přečetla jméno Willa Smithe, říkala jsem si, co ten tady, proboha, bude hrát ? Ale potom přišlo velmi příjemné překvapení. On hrál prostě výborně. Najednou to vůbec nebyl uklízeč vesmírného šmejdu ani polda, co mu zákony říkaj asi tolik, co mě. Ostatní herci byli též dobří, Redfordova režie už se stala pojmem. Ani scénář nepokulhává. Co zbývá dodat ? Aby Smith stejně příjemně překvapil i v Já, robot podle Asimova, který přijde za chvilku i k nám. ()

TeeAge

Prapodivný film, ktorému som prišiel na chuť len v niektorých častiach. Ono všeobecne veľmi ťažko nachádzam výnimočné filmy o športe. Tá romantická linka? Čo to malo akože byť? :D Klasická mystifikácia ďaľšieho športového oboru. Uznať trebalo pekné lokal-patriotické hodnoty. ()

genetique

Redford sa predviedol. Som ale rád, že sa sem nasilu nepchal, lebo práve mladí herci dávali filmu svoje čaro. A vôbec, celý príbeh má taký pomyselný, čarovný podtón a jeho rozprávanie je perfektne spracované. Hlavne má základ v príjemnom a ničím nerušenom deji, ktorého priebeh plynie ako po masle a ani nebudete veriť a bude koniec. Primeraná dávka elegantného humoru, štipka romantiky, kvapka zdramatizovania v športovom duchu, jednoducho pre spríjemnenie pekných chvíľok doporučujem! 85%. ()

Kaka

Prvotřídní cukrkandl. Redford má tu výhodu, že i když natočí sportovní film plný klišé, přehnaného idealismu a jednoduchých, snadno uchopitelných výrazových prostředků v každé druhé vlně skouzávajících do sentimentu, nedá se to označit sračkou. Je to možná díky jeho lidské vyzrálosti, či citu/umu jakožto filmaře, nicméně dělá to tak nonšalantně starosvětským způsobem, že ač je tenhle film v podstatě triviální příběh o ničem, hezky se na to kouká a sem tam se člověk v těch metaforických paralelách, které cedí s úsměvem od ucha k uchu Will Smith, chtě nechtě najde. Charlize Theron v jedné ze svých nejlepších a nejcharizmatičtějších rolí. ()

castor

Byl skvělým golfistou a snoubencem nejbohatší krasotinky ve městě. Jenže válka, jatka v zákopech a hospodářská krize udělaly své a ze sympaťáka s tváří Matta Damona je troska, která je radši někde zavřená s flaškou něčeho ostřejšího. Příběh zlomeného muže vypráví Robert Redford v nostalgickém retrobalení, aneb život nemusí skončit po několika prohrách. Aspoň tak se našeho hrdinu snaží vyburcovat tajemný černoch, posel věčnosti, který na blížícím se turnaji nebude jen nosit znovuzrozenému golfistovi hole. Redford společně se scénáristou Jeremy Levenem mohli na některých charakterech a vztazích lépe zapracovat, Smithova postava je spíš neživotnou studnicí moudrosti, než někým, koho bych chtěl poslouchat. Nedržel jsem pěsti, nezadržoval jsem dech (o to asi Redfordovi ani nešlo), ale ani jsem si neužil nějakou dramatickou hloubku nebo romantický rozměr. Režisér je věcný, nerozptyluje diváka emocemi, i když se domnívám, že alespoň trochu měl. Herci nedostali takový prostor, jaký mohli a takové Charlize Theron to (překvapivě) docela dost neslušelo. Když si to sečtu, zvou se tak potvrdilo, že režisér Redford (alespoň pro mě) netočí zásadní filmy, ale jeho režijní um přesto zraje jako víno. Své diváky nutí přemýšlet, nedává jim nic zadarmo. A občas to vyjde báječně. Tentokrát ale tak úplně ne!! ()

freddy

Předně se přiznám, že golf jako sport jsem nikdy neměl a stále nemám rád. Ale to u tohoto filmu vůbec nevadí. Golf je zde sice v popředí a vše se točí kolem něj, ale předně je to příběh jednoho člověka, který byl od mládí vynikajícím golfistou, ale po návratu z bojišť 1. světové války se stahuje do ústraní, aby se o několik let později vrátil jako místní golfový král. Ale i přestože se takřka celý film točí kolem tohoto golfisty v podání Matta Damona, tak je zde ještě další postava, která si zaslouží snad ještě více pozornosti a která ten film pozvedává do nadprůměrných výšin. Je to caddy v podání Willa Smithe. Tahle role Smithovi padla jak ulitá a celý ten film povznáší a dělá ho zajímavější. Já osobně jsem ještě Willa Smithe neviděl v lepší roli, než v této. Zde prostě působí úžasně přirozeně a jeho postava dodává příběhu takové zvláštní kouzlo a zvláštní náboj. A dá se říci, že Will Smith zastiňuje všechny ostatní herce. Jinak dějově je tenhle film velmi zajímavý, není zde takřka prostor pro nudu a je to určitě koukatelné i pro lidi, kteří golfu moc nefandí. Robert Redford prostě zrežíroval parádní podívanou, která stojí za to. Ale přece jen dávám "jen" čtyři hvězdičky, protože ten golf mi tam chvílemi příliš vadil. Ale to je jen jakási osobní averze vůči tomuto sportu, který ani za sport nepovažuji. Zkrátka to je za čtyři hvězdičky. ()

Hild

Copak můžu dát jiné hodnocení? Film určen přesně pro mě, já tento typ filmů miluji. Brilantní režie Roberta Redforda, krásný a dojemný snímek, který se svou atmosférou dotkl až mého srdce. Golf ve filmu není to nejdůležitější, ve filmu je nádherně zobrazena hospodářská krize, především její důsledky na obyčejný lid, jak moc je důležité najít v něčem světlo, najít alespoň malou naději. Objevuje se zde hned několik věcí, které jsou aktuální i v dnešní době a to právě v maličkostech, které si mě naprosto získaly (pohled Hardyho na svého otce). Výborné herecké obsazení, Willa Smithe jsem nikdy neviděla v lepší roli. Film, který si jistě ještě několikrát pustím. ()

Phobia

Velmi příjemný film o golfu a hledání sebe sama, s dobrými herci (Matt Damon ani Will Smith nepatří k mým oblíbencům, ale tady jim to sedělo, ostatní zdatně sekundovali), krásnou hudbou, vtipnými hláškami i moudrými postřehy. Robert Redford do tohoto snímku vložil kus srdce a je to poznat. Prostě moc hezký film, možná místy malinko zdlouhavý a bohužel dodržující zažitá klišé - nekoná se nic překvapivého. 81% ()

MISSha

Děkuji, Roberte Redforde za nejkrásnější, nejdojemnější a asi nejlepší film o sportu jaký jsem měla tu čest vidět. Bylo to také mé první setkání Willem Smithem ve vážnější roli a věru zahrál to znamenitě, za zmíňku stojí i Matt Damon kterého mám film od filmu čím dál více radši a charismatická Charlize Theron jim zdatně sekunduje. Celkově mě film potěšil, zvedl náladu, jak se za dlouhou dobu málokterému filmu povedlo. ()

Fiftis

Nie som fanúšikom golfu ale ako tento film tak aj film Tin Cup ma veľmi bavili. Tento ma bavil o to viac, že sa odohrával v 20.rokoch min. storočia. Robert Redford evidentne vie navodiť fajn atmosféru, čo predviedol už v mnohých filmoch. Snímok je plný hviezd, z ktorých očividne najlepší je Will Smith čo by "anjel". Taktiež posledný film, v ktorom si zahral Jack Lemmon a akurát to skončilo aj tak že... no veď uvidíte. Ale akoby to samotný Redford vedel, že toto bude dôstojný koniec Lemmonovej kariéry. ()

Pepinec

Tato legenda mi kdysi přivála krásu jménem Rachel Portman. Její hudba jest balzámem na duši, kterážto je pro změnu zklidněná pohlazením Roberta Redforda a upřímným pohledem tmavého anděla Willa Smitha. Green nikdy nebyl zelenější. ()

Boogeyman

Myslím, že tenhle film mohl být mnohem lepší. Slušně rozjeté sportovní drama se zvláštní, téměř mysteriózní atmosférou ke konci výrazně ztrácí dech a vrcholí do ztracena. Nezachránil to ani bezchybný Will Smith v úžasné roli. ()

petaspur

Postavit si na začátku světové finanční krize v Savannah golfový areál nebyl nejšťastnější podnikatelský záměr. Ta malá kulka, kterou si pan podnikatel nechal projít hlavou, na to sice žádný názor nemá, ale svou práci poctivě vykoná. Dědičce mizerné investice Adele se už začíná v hlavě rodit ďábelský plán, který v rámci snahy o zachování zelené hrací plochy svede na hřiště dva nejlepší golfisty své doby a domácího "dobrovolníka" Junuha. Junuh sice ztratil v 1. světové válce duši, střízlivost i švih, ale vše mu potulný černý caddie Bagger Vance dokáže vrátit svými upřímně cynickými postřehy. ()

hippyman

nemůžu říct, že by to dopadlo tak, jak jsem podle názvu čekal, to mě příjemně překvapilo... ale přehršle hřejivých her na city ve filmu o hře a hrdých hrdinech si se mnou nějak nepohrálo. občas mě dialogy trochu trápily, will smith coby jakýsi housovsky ironicky laděný anděl strážný mi moc neseděl a damonovi jsem toho alkáče taky moc nevěřil... já nevim, něco mi tam prostě chybělo a zárověň něco jiného zas dost přebývalo. pokud byste si měli vybrat film o (pravdaže trochu jiném) sportu situovaném do období světové krize, rozhodně sáhněte radši po těžké váze. tohle paradoxně nemá ten správnej švih...60% ()

salahadin

Limonáda, jemně perlivá, sladká, ochucená těmi nejchutnějšími plody. Víte, jak chutná, ale koupíte si ji, protože - vám prostě chutná. A to stačí ne? Mimochodem, mezi ty chutné plody, dodávající filmu příchuť, je hudba Rachel Portman. Elegantní film, stejně jako sám golf. ()

Aky

Golfová pohádka s excelujícími Mattem Damonem a zvláště pak Will Smithem. Trošku škoda dlouho dopředu avízovaného šťastného knonce, který je zřejmý vlastně už ze samotného názvu, čímž ze zamýšleného infaktového závěru zůstává vlastně jen otazník nad tím, jak to autoři nakonec k happy andu zakroutí. ()

liskam

Genialně vytvořený film o golfu!!! Nevím co vytknout. Prostě paráda. Mohu doporučit komukoli. Jasných 95% ()