Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

PlysovyMacko

Športová dráma o jednom golfistovi, ktorý dostal druhú šancu. Páčilo sa mi aké bolo celý čas vo filme pekné počasie. Nepovažujem golf za vzrušujúci šport, ani vzťahy postáv ma nezaujali, preto ma film trochu nudil. Páčila sa mi postava Willa Smitha, ako tajomného cudzinca,  ktorý pomáhal hlavnému hrdinovi. ()

seba

Naprosto nejlepší role Willa Smithe. Skvělé introvertní herectví. Jinak výborné rytířské klání, které se bude líbit nejen milovníkům golfu. ()

Loom777

Přes všechen ten šílenej americkej patos (viz. hláška "Leť jako pták" při vybírání golfisty, který bude za Savannu hrát, apod.) je tenhle film moje srdcovka. Ale i z objektivního hlediska je tenhle film dobrej. Hlavně celková nálada a "pravda", kterou předává. ()

Jamast

Krásnej film, atmosféra vás vtáhne a nepustí až do konce... těžko se to popisuje, není moc podobnejch filmů.... ()

mablo

Naprostý souhlas s komentářem golfisty a Civala...jenom bych dodal, že spojení sportu a psychologie, natož přidat zdařilé scény s vtipnými dialogy a opravdu sedící a s filmem ladící hudbu...je prostě dokonalé...Robert Redford je top herec a režisér snad přinejmnším taky top:D ()

Bratr

Ačkoli by měl, nevzbudil ve mě tenhle film byť jen nejmenší pocit dojetí. Will Smith je příjemnou postavou ale příběh táhne docela sám a když už zazní věta alá "Musíš najít svůj úder, splyň se svou holí." ,tu už jsem bohužel bez vztahu ke golfu neustál. Zkrátka, moc se mi to nelíbilo ()

Blazis34

Moc hezký příběh od Roberta Redforda z golfového prostředí. Líbila se mi tu krásná hudba, která dodá filmu příjemnou a lehce dojemnout atmosféru. V tomto filmu jsou herecká esa jako je Will Smith co Matt Damon. A musím říct, že Will Smith ve vedlejší postavě je snad ještě lepší nez Matt Damon v hlavní roli. Povedené dílo. ()

B3R

Palec nahoru! Geniálně natočenej film! Skvělej Matt Damon a k němu Will Smith co zahrál podle mě svojí životní roli. Miluju filmy u kterých musim zadržovat dech a vžiju se do role postav.. 5x* ()

megajalec

Golf je snobská hra určená nie pre všetkých. Tento film však je presný opak, je totiž určený každému. Nielen golfovým fanúšikom, ale proste všetkým. Keby ubudlo tých kecov o priestore a múdrostí zo strany Smitha (inak dobre podanej postavy), tak by to bolo ešte lepšie. Ako píše Shadwell, Damon je typický predstavitel Ameriky a jej atribútov, typický Americký chalan, ktorý dokáže v sebe zosobniť Americký sen. Pekne podaný, milý film ()

Slam7

Nějak nenacházim slova. Podle mě čistej film. Doba, ve který se film odehrává mi přijde o dost vznešenější než máme v současnosti a k tomu golf, jedna z nejférovějších a nejkultivovanějších her na světě. Tyhle dvě věci dohromady mi dokonale seděli. Navic Will Smith, kterej se skutečně baví ´´životem´´. Suprový odpočinkový film... ()

danndda

Jelikož jsem právě začal s golfem, tak jsem si s velkým očekáváním, že snad se něčemu přiučím, tento film pustil. Ačkoli samotná hra je trochu v pozadí, film mne nezklamal. Damon, Theron i Smith skvělí a výteční jsou i herci ve vedlejších rolích. ()

Sennhie

Asi nejpropracovanější, nejinteligentnější a nejkouzelnější scénář s jakým jsem měl tu možnost se setkat. Taky jej vyprodukoval ten samý člověk, který stál za scénářem k filmu Big Fish (2003). How drunk is drunk enough? And the answer is that it's all a matter of brain cells. You see, every drink of liquor you take kills a thousand brain cells. But that doesn't much matter, 'cause we got billions more. First the sadness cells die, so you smile real big. Then the quiet cells go, so you just say everything real loud for no reason at all. But that's okay, because the stupid cells go next, so everything you say is real smart. And finally come the memory cells. These are tough sons of bitches to kill. ()

simoneo

Veľmi dobrý film, s príjemnou hudbou, dobrým hereckým obsadením a širšou dejovou líniou. Will Smith svoju rolu zahral doslova "božsky". Myslím si, že každý si v tomto filme môže najsť svoje, pretože tam ide o šport, lásku, psychiku, vieru a odpustenie. ()

Shley

Pravda o golfu toho až tak moc nevím, stejně asi jako spousta z nás, přeci jen tento sport tu není až tak populární. Ale přesto film nabízí skvělou podívanou, krásný a dojemný příběh, oko potěší i herecké obsazení. Oba hlavní protagonisté zde podali skvělé výkony, ale osobně se mi postava podivína Baggera Vance v podání Willa Smithse líbila nejvíce, ten způsob jak ho zahrál po své. Film je jedno velké potěšení pro oko i duši. ()

harycek

Netušil jsem , že z americké produkce může vylézt něco tak nádherně úchvatného a silného bez zbytečného balastu !!!!!! Bravo Redford !!!!!!!!! ()