Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

shyster

Musím tomu dát 4 hvězdy za skvělý výkon Willa Smithe (daleko za ním jsou Matt Damon a Charlize Theron), za režii Roberta Redforda (který umí natočit snad jen staromilský film) a za pár hezkých scén. Jinak je to průměrný sportovní film, který se nevyhýbá typickému klišé těchto typů filmu. Zvláště ta konečná, kdy se pohnul míček mě doslova naštvala (a to jsem ještě slušný). Do té doby to byl příjemný film, na který nejspíš zapomenete, ale díky tomuhle nezapomenu. 70% ()

Petoss1

Dejovo veľmi pôsobivý film z golfového prostredia. Redford to natočil dobre a vybral aj správnych hercov (Smith, Damon, Theronová) a urobil mi jeden krásny večer s príjemnými pocitmi, ktoré sa dostavili pri sledovaní. Naozaj pekné. 85% ()

O´Neill

Krásný film. Perfektní Will Smith, který je v této trošku vážnější roli, než ho jinak známé. Jeho herecké umění však nezná koncí. Vedle něj pak vidíme Matta Damona, jenž má šanci být jednou pan herec, neboť na jím zahranou roli jsem zatím nikdy nekladl negativa. Pak zde máme krásnou Charlize Theron, jenž sice neměla bůhví jak těžkou roli, zahrála však velice dobře. Tuto sestavu pak mladičký Michael Moncrief, který na to kolik mu tenkrát bylo, zahral úžasně. ()

joker.george

Ke golfu nemám prakticky žádný vztah, ale přesto mě zatím každý film, který o něm pojednává, oslovil. A ani tento není výjimkou, zvlášť když je golf umně propojovaný s láskou a životem, přičemž se na to krásně kouká i poslouchá. A neměl jsem pochyb, že je to upřímné, nejedná se tak o uměle nastavovaný balast. O tom, kdo film režíroval, jsem neměl nejmenší ponětí, o to větší jsem měl radost, když jsem to v titulcích zjistil. Nejlepší role Willa Smithe a divím se, že nezůstal pouze u rolí, kde by mohl předvádět svůj talent. ()

ad

Příjemná, lehkonohá (až na prvních cca dvacet minut), celkem (dost) sentimentální pohádka pro dlouhou chvíli... Ničím převratná, nepřekvapí, ale určitě potěší... PS. : Poslední film Jacka Lemmona :( ()

zuzinka2

V tomto krásném a dojemném filmu Robert Redford opět potvrdil, že je nejméně tak dobře za kamerou jako před ní. Velmi mě překvapil Will Smith (kterého mám zafixovaného z akčních filmů) který v tomto filmu převádí nejlepší výkon své dosavadní kariéry a trochu zastiňuje také výborného Matta Damona a krásnou Charlize Theron. P.S.Přestože golf mi jako sport nikdy moc neříkal po tomto filmu bych ho ráda zkusila. ()

C0r0ner

Všechny ty sportovní filmy jsou strašně klišovité, dějovou křivkou v podstatě identické a předvídatelné, ALE pořád ještě jsou to příběhy, které mají co říct, člověk se u nich nenudí a zůstane na ně nějaká ta vzpomínka a často i ponaučení, takže žádný zázrak, ale nadprůměr jo. 70% ()

carly

tento film plynul ako horská bystrina. čistý. sviežy. pokojný. bol vlastne taký úplne nenápadný, ale pritom neuveriteľne silný. páčila sa mi nenásilná réžia Roberta Redforda. páčil sa mi netypický Will Smith. a páčil sa mi Matt - ako vždy. ()

Flynn

Hodně příjemné pokoukání. Pan Redford prostě umí pohladit po duši. Pěkný film z golfového prostředí, příjemně natočeno. Herci mi taky seděli, Will Smith vypadá skutečně jako nějaký vesnický buran. Prostě skvělý filmeček, samozřejmě najdou se i silnější filmy, ale u tohodle jsem si užil velice příjemný večer. ()

Dannysek4U

Luxusni pohadka, ktery chybi k naprosti dokonalosti uz jen trochu min linearni dej a naopak pribejva par opakujicich se zaberu. Ale jinak uplna lahudka a jako trsinka Will Smith. Bombice, ktera sice rika samy osoupanosti, ale rika je krasne. A Bhadgavadgitu jsem v tom fakt necekal ani nehledal:o) ()

pakobylka

Nemám v úmyslu upírat Rannulphu Junuhovi jeho návrat - ani nechci zpochybňovat, že se jedná o návrat s přívlastkem slavný. Leč skrz naskrz pozitivní, bezchybný, beze všech pochybností "andělský" Bagger Vance představovaný Willem Smithem a na svůj věk poněkud přemoudřelý, neandělský chlapeček Hardy Greaves v podání J. Michaela Moncriefa mě svými životními pravdami lehounce iritovali - třebaže v případě chlapečka byly některé ze zjevených pravd vzápětí vyvráceny jako mylné a zavádějící. Atmosféra exhibičního golfového turnaje mě tudíž částečně minula - a do hry mě nedokázalo vrátit dokonce ani procítěné, příběhu podřízené herectví Matta Damona a Charlize Theron. Zůstal v podstatě jen líbivý, maličko melancholický a svým způsobem aristokraticky elegantní, zasněný snímek, který se zhlédl sám v sobě - ke své vlastní škodě. ()

campix

Robert Redford natočil další opravdu kvalitní snímek s výborným hereckým obsazením a i přes absenci jakékoli akčnější nebo rychlejší sekvence nenudí i když pojednává o golfu, tedy sportu, který je pro mě téměř synonymem slova nudný. Legenda o slavném návratu je podle mě dobře vyvážená. Netlačí nijak přílišně na pilu, takže žádný velký doják se nekoná a do děje jsou sportovní scény dávkované v přesném množství. Závěrem stačí říct herecké obsazení jako je Smith, Damon, Theron a o sportovní drama na páteční večer máte postaráno. ()

pufina

Fanynka golfu rozhodně nejsem, ovšem tady mi to ani v nejmenším nevadilo. Will Smith a Matt Damon byli vynikající, Smithova role byla perfektní. V budoucnu se k filmu ráda opět vrátím. ()

Martrix

I když třeba golf z prosté neznalosti za sport nepovažujete, nejspíš díky tomuto filmu získáte dojem, že je to zajímavá a úžasná hra. U nás máme golf zažitý jako trochu snobskou zábavu pro movitější, ale v USA to tak úplně není, resp. je přístupnější i obyčejným lidem. Jak to vím? Shodou okolností jsem rok bydlel v Augustě a v Savannah jsem párkrát taky byl. Takže pro mě je Legenda i trochu nostalgie. Ale i kdyby tomu tak nebylo, tak se mi tvůrci trefili do vkusu. Mám tu poetiku staré Ameriky rád. Je v tom kus romantiky a opravdovosti, postavy i prostředí působí věrohodně a tak nějak solidně. Navíc sledujeme souboj tří golfistů mezi sebou, a drama odehrávající se v Junuhovi i v Adele. A to vše optikou malého kluka. Ve výsledku je to vše napínavé, dojemné a lidské. Nejsou tady záporné postavy. To oč opravdu v tomto příběhu jde je "hra", která se nedá vyhrát. Dá se jen hrát. No a taky je to samozřejmě o golfu. ()

BoXBe

Bagger Vance se mi nevešel mezi deset nejoblíbenějších filmů na csfd. Možná je na jedenáctce nebo dvanáctce. A tak k tomu nemám dál co dodat. Na Legendu o slavném návratu se můžu podívat kdykoliv. Je to paráda. ()