My z Kačerova (TV seriál)

• český

Kačeří příběhy

DuckTales

• slovenský

Káčerovo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1987, 100x22 min

90%(27.5.2007)

Úžasný seriál, hned se vždycky líp vstávalo :)(27.11.2012)

Jedna z největších tv událostí mého dětství. Strýček Skrblík byl můj idol, protože rozhodně nepředstavoval standartní model hrdiny animované tvorby (nemyslím tím jen to, že je to drůbež, ale jeho "morální profil") a moc se mi líbily i ostatní postavy - kromě do nebes zde vynášeného Rampy McKváka také Magika von Čáry, kačer Hamoun, paní Čvachtová a samozřejmě čas od času hostující kačer Donald. A co je třeba ještě ocenit, je vysoce nadprůměrný český dabing (Mirko Musil jako Skrblík, dále Karel Heřmánek, Valerie Zawadská, Lubomír Lipský, Dalimil Klapka...). Když se podíváte na dnešní dabingy v animovaných seriálech, zjistíte, že jsou nebetyčně odfláknuté.(2.5.2003)

Já sledoval Kačery z Kačerova, dnes frčí Pokémoni. To je úroveň... Ať žije Rampa McKvák!(25.4.2003)

Veru Káčerovské dobrodružstvá boli vždy klasika a dosť obľúbená.(21.5.2005)

• - V původním komiksu Carla Barkse jsou skoro všechny peníze v trezoru strýčka Skrblíka stříbrné a měděné, téměř žádné nejsou zlaté. (HappySmile)

• - Všechny postavy mají buď bílé ruce nebo nosí bílé rukavice. (vojtaruzek)

• - V komiksu nebyl kačer Donald u námořnictva a vždy se spolu se strýčkem Skrblíkem, Bubíkem, Dulíkem a Kubíkem účastnil jejich dobrodružství. (HappySmile)