My z Kačerova (TV seriál)

• český

Kačeří příběhy

DuckTales

• slovenský

Káčerovo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1987, 100x22 min

Tohle je prostě klasika...:)(13.9.2003)

Kultovní seriál mého dětství! Tady se nemá cenu opravdu vůbec více rozepisovat a cokoliv nového zde ještě objevovat. Pro mě jednoznačně jasná Disneyovská jednička. Vše podstatné již bylo řečeno. Jedná se o naprostý dětský Disneyovský kult generace dětí narozených v osmdesátých letech, do které bohu dík patřím i já. Úžasný český dabing, úžasná hudba navíc opravdu snadno zapamatovatelná, pěkná animace a vůbec nad vynalézavostí a nápady autorů (tvůrců) jednotlivých epizod, opravdu smekám. Vždy to mělo, tedy každá epizoda, jak dobrý nápad v podobě napínavého dobrodružství, tak i kvalitní humor (zejména v podání Rampy McKváka) a nakonec i zajímavé rozuzlení. Dobro se navzájem skvěle doplňovalo, a soupeřilo se zlem v podobě Rafanů, nebo Magiky von Čáry. To všechno dělalo z tohoto seriálu, tehdy naprostou jedničku a to nejen v zemi svého původu, ale i v devadesátých letech tady u nás. Skvělý, skvělý, skvělý. Kdo ještě neviděl tak honem rychle napravit ! Nebo bude pozdě..! V té dnešní smršti animovaných filmů téměř odevšad, má tento stále čím oslovit a zaujmout na rozdíl od jiných nevalně proslulých třeba z asijské produkce. Malá ukázka z úvodní melodie : zde.(17.1.2007)

Kdepak Svišti, Kačka a paní Čvachtová. Bylo to hodně fajn, ale můj top obsadily jiné Disney seriály.(2.9.2010)

Kačerov jak hurikán ...(15.10.2003)

Klasika :-) Těšívala jsem se na jejich příběhy. No kdo by je neměl rád :-)(18.5.2012)

• - Všechny postavy mají buď bílé ruce nebo nosí bílé rukavice. (vojtaruzek)

• - Seriál Letohrátky: Rebeka, Kid a Balú (1990) měl původně navazovat na seriál My z Kačerova a jeho hlavní postavou měl být Rampa McKvák. (HappySmile)

• - Skrblík je pojmenován podle lakomého Ebenezera Scroogea (česky Vydřigroš), který je hlavní postavou v povídce „Vánoční koleda“ z roku 1843 anglického spisovatele Charlese Dickense. (Hans.)