My z Kačerova (TV seriál)

• český

Kačeří příběhy

DuckTales

• slovenský

Káčerovo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1987, 100x22 min

Jedna z největších tv událostí mého dětství. Strýček Skrblík byl můj idol, protože rozhodně nepředstavoval standartní model hrdiny animované tvorby (nemyslím tím jen to, že je to drůbež, ale jeho "morální profil") a moc se mi líbily i ostatní postavy - kromě do nebes zde vynášeného Rampy McKváka také Magika von Čáry, kačer Hamoun, paní Čvachtová a samozřejmě čas od času hostující kačer Donald. A co je třeba ještě ocenit, je vysoce nadprůměrný český dabing (Mirko Musil jako Skrblík, dále Karel Heřmánek, Valerie Zawadská, Lubomír Lipský, Dalimil Klapka...). Když se podíváte na dnešní dabingy v animovaných seriálech, zjistíte, že jsou nebetyčně odfláknuté.(2.5.2003)

Popkulturní klasika dětských pořadů, která je komerční sázkou na jistotu a z níž jsem nikdy nebyl na větvi. Tenhle druh grotesek účinně vytěsňuje jinou, originálnější tvorbu z televize. Po výtvarné stránce šablonovité, vzhledem k četnosti produkce vykrádající sebe sama, nenáročné. Celkový dojem: 50 %.(21.1.2009)

Úžasný seriál, hned se vždycky líp vstávalo :)(27.11.2012)

Bylo to bezva (ano, taky jsem každé ráno vstával), ale teď už bych se nedíval....Ale líbilo se mi to a občas si na Kačerov vzpomenu i teď. Proč? Protože nejlepší na celém seriálu byla - a dodnes je - úvodní písnička s výtečným českým textem v nezaměnitelném podání Vildy Čoka!!!(5.5.2005)

Pro mě osobně jednoznačně nejlepší Disney seriál. Na tomhle jsem vyrostl a je obrovská škoda, že takové výtečné, dobrodružné a zábavné kreslené seriály už dnes téměř nejsou k vidění. Krásná vzpomínka. Seriál, který je pro dětskou duši dokonalý, ale neztrácí působivé kouzlo ani pro dospělé..(27.4.2005)