Bratricek

Pamatuji si to z mládí. Chci se na to podívat znovu, abych mohl hodnotit věcněji, ale ten neřád s raketometem v obalu od kytary mě neustále odrazuje. Dá se říci, že vyloženě chci, aby tenhle film byl v modrých číslech:-) ()

OughJay

Desperado oplývá z Mariachiho trilogie jednoznačně nejlepší hudbou, přičemž úvodní píseň se ještě žádnýmu Rodriguezovu mexickýmu filmu nepodařilo překonat. :) Trochu mě zamrzelo, že jde do značný míry o podobnej děj, jako u El Mariachiho, lišící se jen v postavách a takovejch těch vedlejších linkách. Rodriguez ale i tak využil svojí příležitost a se zřetelnou Quentinovou výpomocí (ten film by se dal celej odcitovat) svůj první velkorozpočťák vyšperkoval skvělejma hercema, který filmu dodávaj šťávu, byť se na plátně objevěj jen na pár scén. U Buscemiho totiž stačí už ten jeho zjev a člověk má pak hned o stupeň lepší zážitek. Danny Trejo se tu nejspíš stal režisérovým oblíbencem (díky bohu za to) a vtip Quentina Tarantina jednoduše neměl chybu. A jen tak mimochodem - Salma Hayek už nikdy v žádnym filmu nebyla hezčí... El Mariachi: "Carolina, did I thank you?" Carolina: "No." El Mariachi: "I will." ()

Bobek15

Také výnimočné a také originálne ako Robret Rodriguez sám. Mnoho jedinečných a nezabudnuteľných filmových scén, ktoré určite vojdu do histórie svetovej kinematografie (na čele so skvelou spomalenou scénou na ulici so super hudbou, kde sa A. Banderas stretáva so Salmou Hayek (ktorá je svojím výzorom ďalším veľkým plusom filmu), či všetky strelné súboje v mexických krčmách). Skvelá zábava, skvelá akčno-komediálno-parodická "podívaná"! ()

NICOX

Film se strašně zvláštní atmosférou a neuvěřitelným "nábojem" (doslova) :) a několika nezapomenutelnými scénami, který mě vždycky dostanou (začátek - Steve Burcemi vypraví story o obrovskym mexikánovi; Quentin Tarantino a jeho fakt mega hustej vtip..atd.). Pokud jde o hlavní roli, já si snad ani neumim představit, že by to mohl hrát někdo jiný než Antonio Banderas.. Bueno filme, ¡ole!. 85 % ()

keoma26

Křiklavě pohyblivá estráda násilí nenuceného, kreativního aranžmá, eskamotérského střihu a polopatického scénáře bez výchovného mentorování nebo bezvýchodných vizí ... El Mariachi byl lepší, upřímnější, ale začátky a konce kariéry jsou pořád takové - napočátku záleží na všech, ke konci už na nikom - a obě polohy jsou ty nejupřímnější. ()

Ondra16

Kdyby existovalo 3,5 hvězdičky tak bych udělil. Desperado sice dost ztrácí pouhým vykrádáním původního Mariachiho a i přes Banderasův čistý temperament se mi víc jako "kytarista" líbí Gallardo, ale nadruhou stranu to nahrazuje opravdovou akcí (typické Rodriguezovy detaily), která je však někdy až moc nadsazená. Asi to k tomu patří, ale dostat salvu nožů od vražedného Treja, nechat se ošetřit a hned potom ojet žhavou Salmu Hayek..to zvládne skutečně jen nadčlověk. Desperado je oproti El Mariachimu daleko víc komerční a přístupnější normálním lidem. Nezapomenutelný pro mě film udělali hlavně Buscemi a Tarantino, jsou to prostě machři. Jenom škoda, že žili tak krátce, zvláště ten druhý jmenovaný. ()

velkyvezir

Rodriguezova klasika s dvěma nezapomenutelnými scénami: Buscemi v baru vypráví příběh, Tarantino v baru vypráví vtip. Velmi žhavá scéna Banderase a Hayekové;-) ()

jondoe

Priemerny film z dobrou uvodnou hudobnou vlozkou. Salma bola v tomto filme prekrasbňna a spolu z Banderasom im to naramne seklo. Zaporak v podani Joaqima de Almeida bol asi najlepsim co sa tzka herectva. Film ma vela sce ,ktore si clovek aj po rokoch zapamata. Napriklad sko cez strechu a nasleduuci vzbuch granatu alebo Tarantinov vtip. Ten bol naozaj podareny. ()

GeorgeHans

Rodriguez-ovú dolárovú trilógiu nijak zvláštne neobľubujem a ani tento jej najlepší diel to na 4* nevytiahne. Robert už natočil aj lepšie filmy, toto je slušných 70%. P.S.: Po istom čase keď utíchli horúce dojmy tie 4* predsa len musím dáť. ()

Dánek

Mno film nepřináší nic, čím bych si ho nějak speciálně pamatoval. Kromě nádherné Salmy teda... :). 75% ()

Michelle75

Tady jsem poprvé objevila pana Rodrigueze. Musím říct, že mě mrzí, že už si Antonio Banderas většinou vybíral úplně jiné role, než byla tahle, protože tohle mu sedělo. Byla to fajn jízda, plná nezvyklého humoru. Salma Hayek krásná a dále plno tváří na které se nazapomíná /Cheech Marin, Buscemi, Danny Trejo/. El Mariachi mě bavilo trošku méně, takže za pět. ()

Benedygtus

V prvni rade to je dobry film film, ale hned potom vrchol trapnosti, nektere sceny, jako treba ta v baru, kde neustale nemohli najit zbran nebo na konci, jak se tam jeho "demolitions men" postavili, jak kdyby byli ze zeleza, to bylo, jak z nejake parodie, a tak jsem ja film rozhodne nebral, mozna to byla prave ta chyba.. Antonia Banderase opravdu nijak zvlast nemusim, ale jako skvely protiklad funguje Salma Hayek, ktera je opravdu okouzlujici, do toho vseho jsou tam paradni fory, ktere me opravdu bavily. No shrnuti, pro tento film ja osobne nemam, protoze z toho mam velice rozporuplne pocity. ()

KoRner

Od tohto filmu som očákaval oveľa viac. Možno preto si nevšimnem klady filmu, ale keď podľa mňa to nemá ani hlavu ani pätu. Antonio je tu slabý a aj od jeho naj kamošov som čakal väčší masaker a nie len takúto trápnu smrť (Ako sa mohli dožiť takého vysokého veku?). Páčili sa mi akurát Salma a Quentin s jeho dosť dobrým vtipom. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?