BoPo

Robert Rodriguez je filmový Desperado. Zábavný akčný film, ktorý na mňa až tak veľký dojem neurobil. ()

bouncer

Parádní snímek, který budu mít v paměti ještě hooodně dlouho. Nezapomenutelný Banderas a skvělé hlášky především v první polovině. Tarantino a jeho super ftípek :-)))Také překvapí Steve Buscemi...Kdo neviděl, prohloupil. ()

erl

Skvělý novodobý western o pomstě . Rodriguez ukázal že umí. Híří nápady a sničím se nemaže . Také herci jsou obsazeni na jedničku . Z filmu na mně dýchá taková sympatická Béčková atmosféra pro kterou mám slabost. A jako třešnička na dortu skvělí QT. ()

Agatha

Také v tomto snímku se setkáme se známou zápletkou (muž chce pomstít svou milovanou ženu), která byla zfilmovaná snad nesčetně krát. Desperado však působí velmi atraktivně a originálně. Je to asi tím, že málokterý film je celkově tak povedený jako právě tento. Hvězdné herecké obsazení, hudba nesoucí latinskoamerické rytmy, plno vtipu, napětí a na můj vkus až příliš mnoho krve. Ale bez toho by to asi nebyla taková zábava... ()

Terva

Antonio Banderas v remaku El mariachi, moc slušný snímek. Mám rád to Mexické prostředí. Ve filmu se ukáže i Quentin Tarantino a nebude chybět ani Steve Buscemi. A abych nezapoměl na kočku jménem Salma Hayek. Barman: Hnusný pivo, obsluha na hovno a furt sem někdo leze... ()

JayZak

Robert Rodriguez nám namíchal pekelně ostrou tequillu, mixovanou i z "totálních blbostí", ale správně stylových, přesně tak, aby sedla do lahodného drinku - naštvaný Banderas na cestě pomsty, nádherná Salma Hayek jako jeho pobočnice, zajímavé vedlejší postavy (Buscemi, Tarantino, Trejo), charismatický záporák (Joaquim de Almeida) a přimíchal také nezbytné ingredience jako stylově přemrštěné akční scény, sex a kytaru. Ve výsledku je to drink, ze kterého se vám ještě dlouho bude příjemně motat hlava :). ()

JohnCZ

Oproti low-cost jedničce je tohle už skutečně plnohodnotný hollywoodský akční film, který jde ve své stylizaci ještě o pořádný kus dál. Úvodní tarantinovské dialogové nebo resp. tady spíše monologové scény, ať už ta se Stevem Buscemim a nebo.. inu, s Quentinem Tarantinem jsou boží a škoda, že už pak nic takového není. Zbytek filmu se už nese převážně na vlně notně přepálené akce s Banderasem, který má švih, ale taky (nejen) v akčních scénách strašně přehrává. Není to film, který bych nutně musel vidět vícekrát, ale nenudil jsem se. ()

svik

Naprostá dokonalost velice uzavřený příběh s málo pronikajícími věvemi do osudů jiných lidí. Opravdu na mne tento příběh působil uzavřeným dojmem což mne velice fascinovalo. Skvělý scínář , úžasná kamera.....úžasný Quentin myslel jsem že se po.. když tarantino vypráněl ten vtip no prostě všecho bylo super. ()

Marek1991

To, čo ma na tomto filme zaujalo bolo telo Salmy Hayek, typické pištolnícke obsadenie s postavami Banderas, Buscemi, Tarantino, Trejo. Jední sa mi spájajú s barmi a kasínami, druhí s púšťou, mexicko-americkou príchuťou a kopou mŕtvol. Toľko nelogických vecí, americká hudba, hlúpe a nelogické hrdinské tváre a pózy, všetko prežijúci hlavný hrdina, to bolo na mňa veľa. Takto si teda mexický western nepredstavujem, možno by to niekedy chcelo menej hrať sa na "Amériku" a mať vlastné nápady. Pre mňa ničím inovatívne, málo zaujímavé, ale hlavne, že sme zas ukojili svoj smäd po akcii, vraždení, macherstve, pózach a iných tupých hláškach, či vtipoch (irónia). Snaha o pištolníckeho hrdinu veľmi nevyšla, ale snaha bola, takže odo mňa to má 40%. ()

corpsy

Formálne nabúchaný, superdrsný a supercoolový akčný výplach, ktorý sa dá považovať za predčasný vrchol tvorby Roberta Rodrigueza. Snímok zapôsobí ako päsť do ksichtu. ()

El Pistolero

K dokonalosti dovedený „El Mariachi“. Tohle je Rodriguez, jak jsem si ho vždycky představoval. Nekompromisní, nápaditý, stylisticky vytříbený, solidně vyprávějící, černým humorem nešetřící. Životní role Antonia Banderase a Salmy Hayek. A nejlepší scény? Vedle kultovního inferna v zádech po střeše se ruku v ruce procházející zmíněné dvojice taky úvodní Buscemiho vylíčení Mariachiho návštěvy baru a Tarantinův povedený joke. ()

sidzej

Akčný film od Róberta Rodrigueza s Antóniom Banderasom a Salmou Hayek hnaný pomstou je slasťou pre vaše oči. Westernové spracovanie nezabudnuteľného príbehu ukrýva okrem príbehu aj veľkú lásku, cool hlášky a veľa zbraní. V dnešnej dobe sa stal film už klasikou. **** a ½ ()

F.man

Skvělé a atmosférické béčko s obrovská koulema a skvělou dvojicí Banderas - Hayek. Více netřeba dodávat, protože ho stejně všichni už dávno viděl. A kdo ne tak by si měl pospíšit, protože tenhle týpek s futrálem plným kvéru, za to sakra stojí. P.S. Omluvte mou hláškovou onaninii, ale takhle dlouhá z úst Quentina za to přece stojí. This reminds me of a joke. This guy comes into a bar, walks up to the bartender. Says, "Bartender, I got me a bet for you. I'm gonna bet you $300 that I can piss into that glass over there and not spill a single, solitary drop." The bartender looks. I mean, we're talking, like, this glass is like a good ten feet away. He says, "Now wait, let me get this strait. You're tryin' to tell me you'll bet me $300 that you can piss, standing over here, way over there into that glass, and not spill a single drop?" Customer looks up and says, "That's right." Bartender says, "Young man, you got a bet." The guy goes, "Okay, here we go. Here we go." Pulls out his thing. He's lookin' at the glass, man. He's thinkin' about the glass. He's thinkin' about the glass. Glass. He's thinkin' about the glass, glass. Thinkin' about his dick. Dick, glass, dick, glass, dick, glass, dick, glass, dick, glass, dick, glass, dick, glass. And then, *foosh*, he lets it rip. And he-he's pisses all over the place, man. He's pissin' on the bar. He pissin' on the stools, on the floor, on the phone, on the bartender! He's pissing everywhere *except* the fucking glass! Right? Okay. So, bartender, he's laughing his fuckin' ass off. He's $300 richer. He's like, "Ha, ha, ha, ha!" Piss dripping off his face. "Ha, ha, ha, ha!" He says, "You fucking idiot, man! You got it in everything except the glass! You owe me $300 punta." Guy goes, "Excuse me just one-one little second." Goes in the back of the bar. In back, there's a couple of guys playing pool. He walks over to them. Comes back to the bar. Goes, "Here you go, Mr. Bartender, 300." And the bartender's like, "What the fuck are you so happy about? You just lost $300, idiot!" The guy says, "Well, see those guys over there? I just bet them $500 a piece that I could piss on your bar, piss on your floor, piss on your phone, and piss on you, and not only would you not be mad about it, you'd be happy." ()

Marsik

NOVA HD - Tenhle americko-mexický nářez se dá v dnešní době považovat téměř za kultovní záležitost. Protože Desperado má takové koule, jako málo který film. Divím se, že hodnotím film až nyní, protože k dnešnímu dni to byla moje už alespoň osmá opakovačka. Dabingové spojení Banderas a Šťastný jde ideálně k sobě, ostatně celý dabing z roku 2001 je suprový (původní jsem neslyšel a ani nechci), navíc Petr Rychlý, coby vypravěč Tarrantinovskýho vtipu, byl výborný. Některé WTF scény (všichni víme které) mají "na svědomí" sražení 10% z absolutního maxima, ale i tak dávám 5 hvězdiček. 90% (with J.) ()

EastWicka

Jo, tenkrát v devadesátejch se mi děsně líbili kluci s culíkem, kytárou a mexikánský hospodský historky. A ten těžkopalebný Rodriguezův humor miluju dodnes. ()

agentmiky

Robert Rodriguez tímto filmem nastartoval svoji skvělou režisérskou budoucnost.Tento film patří mezi klasiky akčních filmů a ten,který ho ještě neviděl,by měl urychleně zhlédnout tento film.Antonio Banderas je rolí El Mariachiho v Desperadu nesmrtelný a od té chvíle byl daleko více obsazovaný.Stejně dopadla i Salma Hayek,pro kterou to byla také první větší role.Trochu mě štve,že se ve filmu neobjevili více Danny Trejo,Steve Buscemi a Quentin Tarantino.No nevadí.Konec mě taky pobavil.Za mě dávám 75% ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?