Frajer42

Pár pěkných scének, pár podařených hlášek, toť vše. Většinu filmu spolkla nuda a tomu bude odpovídat i moje hodnocení. ()

Kothy

Antonio Banderas jako kytarista, který nosí ve svém futrálu bouchačku. Robert Rodriguez tohle prostě umí. ()

pm

Je bezpředmětné srovnávat Desperada s El Mariachim, a proč taky? Je to vtipné, má to spád a kdo chce, může si v tom najít, čeho je libo. A Antonio? Nikdo jiný by mstitele s kytarou nezahrál líp, žádný jiný hispánský herec před tím a ani po tom nedisponoval takovou živočišnou grácií, přitažlivou vitalitou, ironií a šarmem, a přitom nevinně plachou aurou. Obávám se, že po tomto filmu nejedno děvče zatoužilo být alespoň na chvíli třikrát rozvedenou stárnoucí americkou herečkou se skandální pověstí. ()

Mariin

Akční krvavý remake, druhý z desperátské trilogie připomíná zfilmovaný komiks, jaký známe např. z edice „Krew“. Scénář je v podstatě primitivní: zabíjet a mstít se. Setkáme se tu naturalisticky podaným násilím a krví stříkající na všechny strany. Film vhodný tak pro lůzu v zaplivaných putykách. Samozřejmě je tu ještě pojistka, aby to nebyl úplný propadák, a tak se tu chtivý divák má pokochat (pro ženy nejspíše) pohledným Antoniem Banderasem a (pro muže snad) smyslnou Salmou Hayekovou. Takže i takové svinstvo nakonec může masy pobavit a hlavně vydělávat peníze. ()

nascendi

Nemôžem tento film brať vážne. A na to, aby som ho bral ako paródiu tam bolo dosť málo príležitostí na zasmiatie. Dve hviezdičky dávam preto, že Banderas sa narodil v rovnaký deň a mesiac ako ja a preto, že som film nedopozeral do konca. Čudné dôvody, nie? Ale bol to aj čudný film. ()

nash.

Nejlepším filmovým testem je čas a Desperado v něm obstál i když mu v závěru trochu začala ujíždět půda pod nohama. I po letech zůstává mexická pomsta lahůdkovou akční zábavou s několika vymazlenými akcemi, několika neodolatelně epickými záběry a nezapomenutelnou dvojicí, v níž Salma Hayek oslnila svou krásou a Banderas vytvořil nejen svou životní roli, ale také jednoho z nejcharismatičtějších filmových bijců. ()

Arsenal83

Vtedy v Mexiku sa mi páčilo viac a v podstate z celého tohto príbehu v Desperadovi mi utkveli v pamäti len Tarantinov vtip, Buscemiho historka, neprehľadné streľby v baroch a na vonkajších terasách (vtedy ešte otvorených) a Salma, ktorá mala oblečenie zjavne na saláme (herectvo na úrovni rajdy). Mexiko je fajn, ale tequila je lepšia než Desperado. ()

Vitason

,,Něco vám řeknu. Byl jsem na jedné internetové stránce, kde všichni pomlouvali snímek Desperado. Uživatelé tam byli pěkní pitomci, né jako fajn lidi tady. Komentáře tam byly nečitelné a plné gramatických chyb, né jako umělecká díla tady. A pak tam napochodoval největší Čech, jakého jsem kdy viděl, pohyboval se jako vítr a obličej mu celou dobu skrýval stín. Ten cizinec tvrdil, že hledá někoho, kdo tam tomu šéfuje. Znělo to jako PIMO, PAMO...POMO? Jo to je ono POMO. Hej nemáte čistější pulitr? A pak to tam ten chlapík celý vymlátil. Bejt váma budu opatrnej. Podle všeho míří právě sem." Desperado je můj nejoblíbenější akční film a také asi jedním z nejstylovějších a nejvýbušnějších, co jsem kdy viděl. Rodriguez na něm předvádí svoji lásku k béčkům a schopnost si hrát, kdy nabízí akční jízdu ozbrojenou super akcí, hláškami, překrásnou Salmou Hayek, báječnou hudbou nebo soubojem o rychlejší hubu mezi Buscemim a Tarantinem. ()

Rocky62

V rámci žánru bezkonkurenční vtip, nejlepší anekdota v dějinách kinematografie, největší počet cool scén a nejrajcovnější herečka Salmička Hájková. Hnusný pivo, vobsluha na hovno a furt sem někdo leze ()

FrodoF

Skvělý akční film s rychlestřílejícím Banderasem, krásnou Salmou Hayek a spoustou vtipných vedlejších postav. Tu Tarantinovu historku (která není až tak vtipná, ale v jeho podání...) jsem si pouštěl snad dvacetkrát za sebou a pořád jsem se u toho řehtal, jak kdybych to viděl poprvý. ()

klerik

Krásne prevedenie westernu do mexickej súčasnosti. Explozívna jazda, kde všetko, vrátane super hlášok, lieta a napriek tomu, že film nie je technicky dokonalý, ide na plný plyn a vie svoje nedostatky v strihu či kamere premakane zakryť... ()

korbitch22

remake režisérova debutu el mariachi,desperado,je dnes už klasikou která nepotřebuje příliš komentářů,skvělý antonio banderas,steve buscemi,danny trejo a snad nejlepčí tarantinova mini rolička.někteří zvás zde píší že první půle je nadupaná a ta druhá pokulhává,zas tak pravda to není,člověk se u toho baví furt,jen škoda že se rodriguez rozhodl odstranit konečnou přestřelku,to filmu prý v některých kruzích velice ublížilo. ()

LaciLC

Majstrovský akčňák Roberta Rodrigueza s kopou skvelej akcie a super hlášok. A postavy: Banderas drsný, Hayek krásna, Almeida slizký. Ale aj vedľajšie postavy rozhodne stoja za to: Cheech Marin, Steve Buscemi, Danny Trejo a samozrejme cameo Quentina Tarantina. Desperadovi chýbala len štipka, aby sa umiestnil v mojej TOP10. ()

Ghoulman

Jestliže Tarantino v Pulp fiction vyjádřil svou lásku k béčkovým gangsterkám, pak něco podobného předvedl Rodriquez v Desperadovi s žánrem osmdesátkových akčňáků. Film, jež je neustále v pohybu, oplývající jedním skvělým nápadem za druhým a přeplněný všemožnými filmařskými vychytávkami a finesami. V některých přestřelkách máte pocit, jakoby jste se ocitli spíš na tanečním parketě, než kupříkladu v zaplivané hospodě. V takových případech pak navýsost stylový Banderas roztančí v horkých rytmech pekelně dobré muziky celé své okolí a divákovi nezbývá než se zabořit do křesla a rozpouštět se blahem. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?