mat.ilda

Skvělý film, hned zpočátku vám dojde, že ho nemůžete brát vážně a pak už se jen bavíte. Výborná hudba, kamera, herci - Salma krásná jako nikdy předtím ani potom, násilí nešokuje, protože je nečekané a značně přehnané. Hlášky a situace, které čím vícekrát vidíte, tím víc si je vychutnáte, např. miluju, jak Campo nebo Quino (nevzpomínám si který) dorazí na vražednou akci autobusem :-) ()

heyda

Absolutní špička mezi akčními filmy. K tomu dvojice: nádherná Salma Hayek + charismatický Banderas. Opravdu nemám co vytknout, naopak bych ještě vyzdvihl velice originální a stylové přestřelky a tu úžasnou Mexickou atmosféru. 100% ()

Jinny

Jako maličká jsem si hrozně přála tuhle kruťárnu vidět a docela splnila moje očekávání. Robert Rodriguez se s Tarantinem opravdu našel. Oba jsem úplně stejní maniaci z videopůjčovny a oba asi tak stejně milovaní. P.S. Banderas umí dost dobře zpívat-vlastně střílet. ()

Ivoshek

Je to mexikánsky drsné, hlášky chlapácké, zbraně nabité a humor černo-černý. Navíc Salma je opravdu kus a role Tarantina, Buscemiho a mého oblíbence Treja potěší. Co víc si od akčního filmu přát? ()

Roman.Ticka

Nejvyšší hodnocení za 2 hodinové rafinované prostírání vrchovatě naplněného tácu s erotikou a sexepílem té nejvyšší kvality a chuti, v podání nezapomenutelného charismatického krasavce Antonia Banderase. Omlouvám se všem jiným typům mužů, ale teplé jižanské samčí ego nemá na této planetě konkurenci. :-) ()

jonyyy

Neuvěřitelně dobře filmařsky zvládnuté, dokonalé obsazení (miluju Tarantina v těchto malých rolích) a Rodriguez je prostě bůh. Takovou nápaditost při práci s kamerou a s detaily jsem dlouho neviděl. 80% ()

Pítrs85

Konečně jsem zkoukl Desperada od úplného začátku až do úplného konce, ale... nevim, vidět to poprvé před pár lety, asi by mi tohle mexické nachos chutilo víc, takhle zůstala na patře pachuť něčeho, že je to celé vlastně jedna velká kravinka. Ale docela slušně okořeněná kravinka (scéna s Tarantinem nejlepší :-). ()

SOLOM.

Slušná řežba jen co je pravda. Antonio a jeho pouzdro plné zbraní se stalo postrachem všech zapadlých barů, kde prodávají chcanky místo piva. Antonio Banderas zde dle mého podal svůj nejlepší výkon a po boku charismatické Salmy Hayek mi připravil nezapomenutelnou podívanou. Já měl pro tuhle samici vždycky velkou slabost a tady museli pánové doslova slintat blahem. Počet vystřílených nábojnic a mrtvol se ani nedalo počítat, vůně střelného prachu sebou přinesla svěží a hlavně akční podívanou, která nikdy neomrzí. Steve Buscemi a Danny Trejo rovněž potěšili – takže v tomto případě je nadprůměrné ohodnocení zcela na místě. ()

eraserhead666

Asi bych to charakterizoval tak, že poté, co zemřou výborně obsazené vedlejší postavy (tedy někde v půlce), filmu tak nějak dojde dech, i když se Salma dost snaží. Banderas je fajn, byť mu scénář předepisuje dost topornou roli, myslím, že kdyby mu nechali mnohem více prostoru, vysekl by postavu sympatičtěji a ještě zajímavěji. ()

matestlust

Jak málo chybělo k dokonalosti.Banderas chrlí totálním charismatem,Salma HAyek je opět k pomilovaní-hodná,klasická partička Rodrigez-Tarantinovská a to Buscemi,Trejo,Carlos Gomez+krátká role Quentina,to je také záruka paradnií zábavy.Plno špičkových přestřelek,zvratů....Ale pořád tomu něco chybí a já nemužu přijít na to co...I tak je to ale monstrozní zábava!!!4.5 * ()

Bauer

Jeden z mála filmů, který i kdybych viděl snad 1000 krát, tak si ho dám s chutí znova 1000 krát, protože něco tak stylového se opravdu jen tak nevidí. Když si jen vzpomenu na ty parádní přestřelky a na ty hlášky, tak začnu zasněně koukat a chci si ten film hned pustit. To se vážně nestává tak často. Desperado je tím filmem, jenž člověka baví od první do poslední minuty. Tou poslední minout mám na mysli i titulky, protože je v nich skvělá hudba, jako tedy v celém filmu. A ta pisníčka na začátku? To je jedna z mých nejoblínenějších filmových písniček vůbec! Jde o film zaměřený na pomstu. To jsme viděli několikrát, ale ne takhle perfektně. Tady se Robert Rodriguez opravdu vyřádil a taky je to vidět na celkovým výsledku. Třesničkou na dortu je Quentin Tarantino a ten jeho povedený vtip. Role v tomto filmu je určitě životní rolí Antonia Banderase, protože nehraje v moc dobrých filmech. Dalo by se ještě mluvit o Nájemných vrazích, ale jinak nic. Dokonalá Salma Hayek je jak nějaká řecká bohyně. Záporná role Joaquima de Almeidy se mi nelíbila. Byla zahráná skvěle, to jak střílel své vlastní lidi nemělo chybu. Jenže tento herec má v sobě něco, co ho rozhodně parchantem nedělá. Prozrazují ho oči. A k hereckému obsazení se určitě musím zminit o Stevu Buscemim a Dannym Trejo to sou dva největší borci z celýho filmu. Když nad tím tak přemýšlím, tak Desperado je akčním filmem, který sice má nadsázku ale má i hlavu a patu! Jeden z nejlepších akčních film! ()

MeanWhile

Akční filmy mám rád a s trochou míchanicí USA a Mexika také hodně vzniknou pěkné filmy. Desperado bylo jedním z nich, ale ne jedním z těch nejlepších zrovna. Začátek filmu byl dobrý, ale postupně to začínalo být stále to samé a to už mě teda vůbec nebavilo. Nebýt i těch docela vtipných scének v nějakých úsecích, šlo by hodnocení ještě o trochu dolu z mé strany. Koukat se stále na Antonia Banderase jak střílí sem a tam a skáče z baráku na barák a podobné věci, to mě vážně moc neokouzlilo. Žádná velká sláva se nekonala. Jedno velké plus teda musím dát ale za cameo Quentina Tarantina, který bylo vážně bombastický. Vtip jak má být. ()

JASON_X

Sakra já ještě neocancal Desperada? No to je fakt velká ztráta pro lidstvo, takže: No jo, můj milý Roberto tímhle filmem dohnal svého učitele Quentina, aby ho zanedlouho dokonce předčil, co dodat... Snad jen, že prcek Banderas vypadá celou dobu spíš jako manekýn než desperát (mexickýho drsňáka si fakt představuju jinak) a že je napatlanej nějakým hnědým sajrajtem aby vypadal ještě víc mexicky, což je směšný. Ale zachraňuje to Buscemi, pěkná Salma a hlavně a především Danny Trejo ve své nezapomenutelné a nejlepší a nejslavnější životní roli. A pak taky ten skvělý song od Los Lobos... Myslím že Antonio líp zpívá než hraje. ()

Sawy

Desperado je jednoznačně nejlepší film v režii Roberta Rodrigueze.Hlavně první půlka opravdu stojí za to.Začíná to historkou o zabijákovi s kytarovým pouzdrem plným zbraní(výborný Antonio Banderas), kterou vypráví fantastický Steve Buscemi.Potom příjde naprosto skvostné cameo Quentina Tarantina,což je jedna z mých nejoblíbenějších filmových scén vůbec,následuje zábavná přestřelka v baru a tak dále a tak dále.Rodriguez si s filmem evidentně pohrál a přidal nádhernou Salmu s velkým výstřihem :-) Nezapomenutelná je taky scéna,kdy dva se dva zabijáci snaží mezi hromadou zbraní vybrat tu,která je nabitá,aby mohli toho druhého co nejdřív zastřelit.Ve druhé půlce se do toho Rodriguez trochu zamotal,ale závěrečná akce je celkem nářez a rozhodně to nenudí.Jen je škoda,že Rodriguez zahazuje svůj talent v průměrných až podprůměrných dětských filmech,když je schopný natočit takovýhle skvost.Pro mě prostě kult. 95 % ()

Lacike

Film pekne nadväzuje na udalosti v Rodriguezovom debute, takze z nevinneho mariachiho sa nam stal drsny desperado. Dokonca vymenil xicht za charizmatickeho Banderasa a uz mu to aj lepsie spieva. Jeho pesnicku ma dodnes môj brat ako zvonenie na telefone, takze som podvedome rozmyslal, kto zase zvoni. :) Najväcsim kladom oproti predoslemu filmu je prave casting. V tej dobe väcsinou nezname xichty dokonale typovo zapadli do svojich uloh. Danny Trejo dodnes tazi z tejto ulohy zabijaka z nozikmi a to nepotreboval ani prehovorit. Salma Hayek je proste bozska. Joaquim de Almeida drsny a zaroven vtipny zaporak, ktory si rad strieľa zo svojich ludi. A to doslova. Najmä ked ich nespoznava. Dalej za zmienku stoji sympatak Buscemi, ktory si tym vtipnym uvodom ukradne film pre seba, neprijemny barman Cheech Marin, ktory ponuka lahodkove vychladene pivo v ukazkovo umytych poharoch, ale najviac ma rozosmialo Tarantinove cameo na ktore nikdy nezabudnem. Nejde o ten celkom dobry vtip, ktory povie, ale o jeho partaka. Dodnes si pamätam, jak sme Desperado pozerali na intraku v plnej miestnosti studentov a jeden z nich mal vtedy nejaku nehodu a vybil si predne zuby. Takze ked Tarantino dopovedal vtip a ten jeho partak sa usmial, vdaka comu sme videli, ze mu chybaju predne zuby, tak to spustilo huronsky smiech. Super spomienka. Ale spät k filmu. Je zaujimave ako sviezo film pôsobi a kolko fantastickych napadov tu Rodriguez predviedol. Az to skoro vyzera, ze uz sa vycerpal. Jednoduchy ale svizny pribeh je podporeny spickovo prevedenou akciou. Inspiracia Johnom Woo pri prestrelkach je zrejma, ale v Rodriguezovom podani maju prestrelky komedialny nadych. Je smutne, ze u starych filmoch si strih doslova vychutnavam a u novych, kde nic poriadne nevidno, ma serie. A to sa neda povedat, ze by sa v Desperade strihalo nejak pomaly. Striha sa tak, aby bola akcia dynamicka ale cely cas dokonale prehladna. Poslednym velkym kladom je bohovska hudba. Cely soundtrack som pocul asi tak milionkrat. Piatu hviezdicku nedam len kvôli finalnej prestrelke, ktorá pôsobi, že je zbuchana narychlo a nikdy ma poriadne nebavila. Vysledkom je maly film, ktory je aj po rokoch fantasticka zabavna a akcna pecka. 8/10. ()

ScarPoul

Pre mňa zmesica najlepších nápadov aké Rodriquez vie vyprodukovať. Variáciu všetkého čo vidíme tu - obmieňa vo svojich neskorších filmoch. V tomto konkrétnom prípade mu to ale žeriem. Jeho prvé filmy boli béčka ako vyšité. Ale s dušou. Atraktívne prostredie malých Mexických mestečiek, prehrávanie a prepálený humor, prestrelky, kde si nikto až tak často nedobíja - a je jedno či sa jedná o kufrobazuku alebo dvojicu poctivých búchačiek, krásna hrdinka, sympatický hrdina a akási báchorka o pomste, ktorá obstojí ak už máte niečo vypité a nechávate sa unášať touto jazdou bez rozmýšľania. Istejšie ako El Mariachi, a po všetkých rovinách viac dotiahnuté. A malé postavy Steve Buscemiho a Tarantina potešia. Videl som to už kopec krát a stále ma to baví rovnako. ()

HateBreeder

Kdysi davno v Mexiku existoval jeden muz, ktery ztratil vsechno, co mel rad. O vse ho pripravil jiny muz... "Hledám chlápka, co se menuje......BUCHO!!" Takto zacina jeden z nejkultovnejsich akcnich snimku, ktere se na nasem uzemi objevily. Rodriguez byl pri nataceni jak videt na koni a uzival si kazdou nataceci minutku filmu. Pri obsazovani hercu do hlavnich roli mel stastnou ruku - Banderasova prvni hlavni role prinesla ovoce a stal se tak zenskym sexy objektem cislo jedna. Mlada a krasna Salma Hayek dodala filmu patricnou drazdivost a myslim, ze se do ni pri prvnim vysilani tohoto filmu zamilovala pulka planety. Joaquim de Almeida zase ztvarnil patricne prohnileho padoucha - inspirace v klasickych westernech. Film je plny akce, az nerealisticke akce, ale nikomu to jiste nevadi, kazdy se rad jednou odpouta od reality a poradne si vychutna, kdyz vzduchem letaji lidska tela, vsude vybuchuji granaty, a do toho vseho hraje svou pisen "El Mariachi" skvely Antonio Banderas. "Tak to vidíš, obsluha je na hovno, pivo chutná jak chcanky, a furt sem někdo leze." ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?