Snímek se odehrává o silvestrovské noci v bývalém hollywoodském grandhotelu, který nyní prochází těžkými časy. Zachycuje groteskní útrapy Teda (Tim Roth), smolařského hotelového poslíčka. Ten při své první službě prožívá trpkou noční můru, když ho čarodějnice, které mají slet v novomanželském apartmá, požádají o pomoc. Všechno se ještě zhorší, když omylem doručí led do špatného pokoje a ve vskutku špatný čas se tak stane svědkem domácího násilí. Následně pošetile přistoupí na gangsterovu prosbu, aby mu v době jeho nepřítomnosti dohlédnul na děti. A aby toho nebylo málo, stane se v závěru noci rozhodčím strašlivé sázky. Bruce Willis, Madonna, Jennifer Bealsová a Antonio Banderas excelují v hlavních rolích této netradiční povídkové komedie, která je dílem čtyř režisérských hvězd - Allison Andersové, Alexandra Rockwella, Roberta Rodrigueze a Quentina Tarantina. (Cinemax)

Fingon

Povídka s rituálem je zajímavá snad jen kvůli nahým protagonistkám, příběh s Tarantinem proto, že si byl schopen zapamatovat tak dlouhý skoromonolog s minimem střihů, na další si nepamatuji... nejlepší byla ta s haranty:-) ()

swamp

Nevyvážený povídkový film, ve kterém jsou druhé dvě povídky výrazně lepší než první. Ta poslední - od Tarantina - je podle povídky Roalda Dahla (jejíž varianty jsem viděl již mnohokrát zfilmované), a pokud ji znáte, tak ji sice oceníte (Tarantino se zhostil své role výborně i jako herec), ale celé směřování povídky pro vás bohužel nebude překvapivé. Teď to skoro vypadá, že Four rooms nestojí za nic, ale opak je pravdou. Celý příběh pak spojuje neviditelnou nití excelující Tim Roth v roli hotelového sluhy Teda. ()

tukomaster

Film na kterém je jasně vidět kdo režíroval jakou část. První příběh: naprostá kravina, kterou zachraňuje aspoň hezká Iona Skye. Druhý příběh: už jsou tu dobré známky příběhu přesto to celé nevyzní moc zábavně. Třetí příběh: Mistr Rodriguez to všem natřel a vytvořil dokonale vtipný příběh o tom jak rodiče odchází oslavit nový rok a jejich neposedné caparty má pohlídat neschopný hotelový poslíček. Čtvrtý příběh: Povedený Tarantinův kousek ve kterém si sám zahrál a ve kterém dominuje skvělá kamera. výsledek sledování - pusťte si jenom druhou polovinu filmu! ()

cukorek

Pikolík - ratlík ozaj výstižne prirovnanie, keď sa z človeka stáva poslušný pes poskakujúci hore dole, plniaci všetky túžby svojho pána samozrejme za štedrú odmenu. Priloženie Tarantinovej ruky do tohto komického repolera sa stalo citeľným takmer v každej časti. Odzrkadlilo sa to hlavne v dobre prepracovanom spojení a opodstatnení príbehu (ako povedal Tarantino "osud preplietol naše cesty fatálne") a samozrejme na zmar nevyšli ani dialógy a chladné gangsterské vystupovanie. Prvá zápletka s čarodejnicami mi pripadala dosť neohrabane druhá so žiarlivým manželom to trocha napravila a pri tretej som sa, už bavil takmer na každom kúsku malých nespratníkov. Nevedel som si zvyknúť na trocha dementné stvárnenie a vystupovanie pikolíka, ale nakoniec by túto prácu asi úplné normálny človek nezobral a Tim Roth ho zahral ozaj dobre a presvedčivo.60 % ()

Bachy

Bože, to byla ujetina. Tim Roth je příšernej a hroznej. Mám ho jako herce rád, ale tahle role je zmršená už scénářem. Moc přehrává a vše je moc přepísklé, možná je jen dobře, že můj oblíbenec Buscemi roli odmítl. Všechno zachraňují poslední dvě povídky. Rodriguezovo je naprosto bez chybičky. Ta Tarantinovo nemusela mít až tak natahovanej úvod, to bylo opravdu zbytečné. Nápad se mi hrozně líbil, ale přišlo mi to dost zmršené. Být jen poslední dvě povídky, tak dám 4 hvězdy ()

Chrustyn

První dvě epizody nestály za nic ale třetí a čtvrtá jsou perfektní. Tarantino a Rodriguez vědí jak diváky zaujmout a pobavit. ()

SeBig

První příběh absolutní nesmysl nudný...no prostě fuj nezaslouží si to ani jednu hvězdu prostě nepochopitelné. Druhý příběh trochu více akce, vtipné napínavé...docela dobré to je za 3 hvězdy. Třetí příběh naprosto skvělé zase Rodriguezovo obvyklé s dětmi má to vtip nic tomu nechybí! Čtvrtý příběh není tak dobrý jako třetí ale taky vtip tam je a to jak skoro vůbec kamera nestříhala super! Tarantino zase jako vždy drsnej typan...kdyby to točily celý Rodriguez a Tarantino bylo by to jiný kafe! ()

klerik

Okrem prvého všetky pribehy niekam smerujú. Tarantinov záverečný pôsobí najkompaktnejšie, ale občas je už otravný. Celý film je príliš bláznivý, aby sa človek hneval, ale pocitu, že ide len o silvestrovskú zábavku pár známich hercov a režisérov sa nezbavíte... ()

korbitch22

První dvě povídky opravdu zoufalé, třetí slušná a čtvrtá už je lepší. Celkově nezvládnuté a nad průměr jedině vytahující skvělý Tim Roth. Esence devadesátých to zachraňuje. 65%. ()

Ghoulman

První dva pokoje dost slabé. Dalším dvěma bych dal bez výčitek svědomí plné hodnocení. Zvlášťe Rodriquezův "díl", kde výše zmíněný zkombinoval dva typy filmů, které točí nejčastěji, filmy pro děcka a krváky, se povedl dokonale. ()

Pejpr

No na první dva příběhy jsem koukal jak spadlej z višně, aboslutně jsem nechápal o co běží, popřípadě o co tu má běžet. Až u přeposledního příběhu mi došlo, že moje snaha byla zbytečná, neboť první dva pokoje jsou prostě a jednoduše nepochopitelně stupidní. Hodnocení je možná přísné, ale za poslední dva pokoje bych šel klidně mnohem výš.. ()

anais

Robert Rodriguez za plný počet, ostatní (včetně Tarantina) žádná sláva. I když po těch letech získali Čtyři pokoje takovou zvláštní, šestákovou patinu. Tim Roth ve své Chaplinovské variaci skutečně exceluje (pokud na lehce anachronický výkon přistoupíte). ()

poz3n

U tohodle filmu asi hodně záleží v jaký náladě si k němu člověk sedne. A buď mu to celý bude připadat pitomý a ujetý, anebo se pobaví a zasměje. Mně to sedlo, Rodriguezovo povídka byla rozhodně nejlepší a Tim Roth, ač v každý povídce hrál trochu jinak, byl výbornej. ()

Othello

První dvě povídky jsou prostě děsně o ničem a nestojí za zmínku, se třetí, geniálně gradující (Tim Roth který zvrací a do toho řve What the fuck is this! mě naprosto rozbil) otevírají vrátka megaukecané a fantasticky onanistické povídce čtvrté s famózním zakončením od Tarantina. Během ní jsem skoro zapomněl na ten balast na začátku. ()

eraserhead666

Ten film má dvě výborné věci. Ukrutně žhavou Jennifer Beals a naprosto úžasných 30 vteřin před nástupem závěrečných titulků. No a i ten Roth zaujme. Překvapilo mě, že Rodriguezova povídka je nejslabší. Hodnocení jednotlivých povídek *****, ***, *, **** 3.5* ()

Jenda

To, že jednotlivé scény točili jednotliví reřiséži (a zároveň scénáristé) znamená, že jsou jednotlivé části různě zábavné a zajímavé...Osobně preferuji druhou scénku, v hlavní roli s psychopaticky žárlivým manželem Sigfriedem a jeho nabitým revolverem a poslední(4.) z pera Quentina tarantina ve které se opilí přátelé vsadí o prst a o auto, že jeden z nich nezapálí desetkrát po sobě svůj zippo zapalovač. Jako zakončení filmu mi přijde výborně vybraná. První schází po hříchu pointa a vtip a třetí je na mé gusto až moc šílená, holt Rodriguez ()

JASON_X

Mám snad tuhle kravinu hodnotit nadprůměrně jen kvůli nostalgickým vzpomínkám na mé návštěvy klubových kin někdy před sto lety? Ani náhodou. Když si pustím Four Rooms dneska, vidím na něm skoro jen samá negativa. Třeba nesnesitelně přehrávající herce, z nichž zdaleka nejhorší je Roth, který je ještě horší než druhý nejhorší Banderas. Pitomé příběhy, z nichž zdaleka nejpitomější je hned ten první, který je ještě o něco pitomější než druhý. Třetí Rodriguezův ujde a připomene mi jeho skvělou prvotinu Bedhead, ale zazdí ho Roth s Banderasem. Čtvrtý je taky dobrý, ale jen proto, že námět je obšlehnutý od Roalda Dahla. A ten zase pro změnu zazdí sám Tarantino svým otravně užvaněným scénářem... a vlastně i sám sebou. Takže co se mi na tomhle filmu vlastně ještě dneska líbí? No, já nevím... Třeba Jennifer Beals? Nebo Valeria Golino? Nebo... Jennifer Beals už jsem říkal? ()