Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

• USA A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (více)

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

Allien.9

Opět perfektní porce nefalšovaného teroru se skvělým koncem. Tentokrát ještě o stupeň akčnější a nápaditější (tím myslím hnusnější) než první díl. ()

misterz

Spolu s jednotkou to najlepšie s týmto sympatickým popáleným pánkom. Dokonca by som povedal, že to bolo ešte desivejšie, krvavejšie a hlavne dejovo prepracovanejšie. Nezabudlo sa ani na príslovečný Kruegerovský čierny humor a hranie si so zabíjaním, pri ktorom Freddy využíva najväčšie slabiny svojich obetí. Veľká spokojnosť. 85/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour. ()

HAL

Dobrou noc ovečky, a nechte si zdát něco hezkého. Třeba o rozkošném cynikovi s břitvami na rukou a zlem v srdci. Přijde si pro vás ve snu, přijde i když nespíte, umlátí vás lopatou když ho vytáhnete z hrobu, sežere vaše duše... a nic vám nepomůže, ani kouzelnické triky, ani psychologie. Jste mrtví... tak dobrou noc!____ Ještě lepší než jednička - možná ke konci až moc akční a "fantasy", ale zato chytřejší a zpočátku hororovější... a pořád dosti vtipné a zábavné. 8/10 ()

2-Xtreme

Režisér Chuck Russell postavil dej celého filmu do jedného ústavu, kde sa ocitá filmová hrdinka Kristen Parkerová, ktorej jej vlastná matka neverí, že má naozaj nočné mori a tak sa ocitá ako aj plno ďalších detí, ktoré majú zlé sny v ktorých sa objavuje náš Freddy v psychiatrickej liečebni. Takéto miesta v horore mám rád, nemocnice či podobné ústavy ako sú tieto, tie dlhé chodby a počas noci keď ide niekto iba na obyčajné WC vyzerajú viac než strašidelne o atmosféru je hned postarané. Ako som vyššie spomínal návrat Heather Langenkampovej ako Nany, ktorá sa rozhodla, že bude pomáhať ľuďom s rovnakým postihom aký mala ona v prvom diely. Dozvedáme sa, že dej tohto tretieho pokračovania sa odohráva šesť rokov po príhodách z prvého filmu a tak isto sa aj tu vraciame k starej dobrej Nočnej More s atmosférou. Dvojka vsadila na viacej čierneho humoru a na klasické vraždenie, no mi už vieme, že Freddy taký nie je a vďaka bohu, že vznikli aj ďalšie pokračovania, a že sa Freddy mohol predstaviť tak ako ho teraz poznáme v atmosferickom horore kde sa Freddy najprv pohráva o obetami než ich zabije. Teraz ich nezabíja hlava nehlava ako v dojke, teraz pozná ich slabosti a samozrejme to zneužíva, alebo využíva :) ak sa niekto bojí výšok hups s ním na najväčšie miesto v ústave, na strechu(a tu je tá krásna bábkové scéna v ktorej Freddy pôsobí ako človek čo drží bábku na tých tenkých šnúrkach, no a potom dačo spraví so svojimi čepeľami a... Celá recenzia: TU ()

Vančura

Trojka mě asi baví nejvíc - speciální efekty zde absolutně nemají chybu a Freddy Krueger je zde zlomyslný, nápaditý a všehoschopný ďábel, který si své vraždící hrátky náramně užívá - a divák s ním. Super je rovněž vysvětlení geneze Kruegera skrze jeho matku. Některé scény z tohoto filmu jsou nezapomenutelné (chlapec - loutka tahaný za vytrhané cévy z rukou, dívka toužící po kariéře herečky narvaná do obrazovky televize, atd.), a celkově je to prostě strašná sranda. Dokonalou atmosféru celého filmu podporuje skvělá Badalamentiho hudba. Další díly a remaky už jsem vždy ignoroval, ty tři podle mě bohatě stačily. ()

mzss1

(75%) Třetí NOČNÍ MŮRA Z ELM STREET se aspoň trochu přibližuje k výborné jedničce a snadno překonává slabší dvojku. Atmosférou, hudbou a slušnou technickou stránkou se to v podstatě rovná původnímu filmu. Má to skvělé herecké postavení, které úžasně sehrálo své postavy. Takže jsem jim fandil od začátku do konce. Potěší návrat postavy Nancy. Celé je to neskutečně zábavné, Freddy je zde opět dobrý jako vždy, jen z něj už moc nejde respekt. A co se týče hororový aspektů, tak je jich docela málo, ale to mi v tomto případě nevadilo. Mělo to pohodovější atmosféru, ale zase jsme tu dostali nějaký ten nový nápad navíc, kdy holčina Kristen má schopnost přivolávat ostatní lidi do svých hrůzostrašných snů. Během sledování filmu jsem byl docela nadšen, ale přeci tu nedostatky jsou. Třeba bych úplně vynechal linii s Nancyným otcem, který mě zde otravoval a scéna, kdy Freddy jako kostra útočil, byla naprosto otřesná, ale snažil jsem se nepokazit si celkový dojem ze snímku. Takže až na tuto dějovou linii to byla slušná část téhle hororové ságy. O dost lepší jak dvojka a mírně slabší jak původní dílo. ()

Goldbeater

Bojovníci ze sna jsou rozhodně jedním z těch kvalitnějších pokračování Noční můry v Elm Street - jednak respektují pravidla stanovená prvním filmem (za scénářem ostatně mimo jiné stojí nejen původní tvůrce Wes Craven, ale i začínající Frank Darabont), ale hlavně se je snaží i rozšířit o zajímavé nápady ohledně fungování snového světa. Nicméně při každém zhlédnutí jsem se vždy neubránil dojmu, že tento díl je mnohem více řetězcem velmi rozmanitých vražd, snových atrakcí a oněch extenzivních nápadů, ale o to méně konzistentním a atmosferickým hororovým příběhem, v němž byste se báli o postavy, nebo v němž byste se báli zkrátka obecně. Přesto jde o neskutečně zábavný snímek s výbornými praktickými efekty a taky trochou klasické „harryhausenovské“ stop-motion animace. ()

kingik

Robert Englund zde dostává solidní prostor a dokáže ho i parádně zužitkovat. Jako celek film v mnoha ohledech funguje, a do jisté míry napravuje nepovedený dojem z předchozího dílu, ale jako horor to nemělo ten správný drajv. Řada scén působí nechtěně komicky a po trikové stránce je na tom film opravdu bídně. Scénář je nápaditý, zpracování ucházející, ale Freddy Krueger by si zasloužil opravdu pořádný horor, protože vizáží na to má, ale tohle je pořád taková drsnější pohádka, která čím je starší, tak tím méně někoho vyděsí. 60% ()

dr.horrible

Pojem fantasy v hlavičke je asi výstižnejší, ako nazývať Dream Warriors hororom. Teda vraždy tu sú a celkom pekné, ale toho zhmotňovania predstáv a tak, je asi trochu viac. Ale páčilo sa mi to. Síce o niečo menej ako jednotka, ale nečakám, že táto séria ešte niekedy jednotku prekoná a práve Dream Warriors k tomu mali najbližšie. Inak je mi trochu ľúto Heather Langenkamp. Od tohoto filmu sa neobjavila prakticky v ničom normálnom. Škoda. Nebol vôbec zlý. ()

HoneyBunny

Jednoznačně nejlepší z celé série. S nejlepším nápadem, herci - i Kruger je vtipnější a nápaditější než obyvykle. ()

Jordan

ja osobne mám tento diel najradšej. nielen preto, že po príšernej dvojke sa to navrátilo do dobrých rúk a na správnu cestu, ale videl som ho ako malý prvý (teda - prvých 10 minút, kým som to úplne posraný nevypol), mám navyše slabosť pre mladuškú patriciu arquette (asi najlepšiu scream queen, akú poznám) a okrem toho to má skvelú muziku, super efekty a krásne ženské; a debutujúci russell tiež nie je zlý; ()

Anderton

Tak kto by povedal, že tretí diel hororovej série by mohol byť (takmer) lepší ako prvá časť, kde sme vstúpili do neprebádaného nového fikčného sveta s geniálnym záporným hrdinom. Odpoveď sa môže skrývať aj vo fakte, že za scenár sú zodpovední ako Craven, tak Darabont. Atmosfére určite pridáva plusové body prostredie psychiatrickej liečebne a šikovne vymyslené rozširovanie celej mytológie okolo Freddieho, ako aj nápadité úmrtia. No a tvorcovia nepoľavia ani v závere, pretože ten je skrátka iný, ako by divák očakával, žiadne absolútne víťazstvo dobra nad zlom nenastane, ale to súvisí asi aj s faktom, že sa určite rátalo s ďalším pokračovaním. ()

Frajer42 odpad!

A tohle mělo být co? Že to není strašidelné na to si člověk už zvyknul, ale ono to tentokrát není ani vtipné. Trapné, ano to je to správné slovo. Herecky neuvěřitelně debilní. Taková banda kreténů se vidí zřídka. A celý příběh je naprosto přihřátý. A o speciálních schopnostech postav lepší nemluvit, ale já si to neodpustím. Jeden negřík bourá zdi, druhá čupka dělá salta a bůhví co ještě a aby toho nebylo málo, tak jeden brejlatej idiot dokonce kouzlí. Omg. A ta kostra v závěru, mimochodem perfektně technicky zvládnutá ( doufám, že je z toho dostatečně cítit ironie ) tomu dodala korunu. Takhle si zahrávat s legendárním jménem, za to by měl být kriminál. Jestli jsem druhý díl označil za přetažený za vlasy, tak co je potom kurva tohle? Nezlobte se na mě. Odpad!!!! Scénář byl zřejmě psán v nějaké podobné léčebně. ()

AllShallFall

Fredd Kruger ve svém druhém nejlepším podání znovu udeřil. O něco málo více hororové než jednička. Přítomnost Heather Langenkampové udělala z třetího dílu spíše druhý. Neboť jako hlavní hrdinka mi vyhovuje více a se zlým snem už se jednou setkala. ()

PetrPan

Chuck Russsell vrátil Noční můře to, co ji vzala příšerná dvojka a dokonce i něco přidal. Freddy je v jeho podání dokonalý, zlý, sarkastický a sršící fantasticky černým humorem, prvky fantasy okořeňují už tak skvělý scénář a na svou dobu slušné triky a skvěle promyšlený příběh jsou dokonalým pozváním do snové říše mistra hrůzy Freddyho Kruegera... ()

Němi

Přímé pokračování jedničky, radostně (a pochopitelně) ignorující strašnou dvojku překvapí hodně odlišnou náladou. Freddy si chce víc hrát a ztrácí tím na děsivosti. Z hororu se stává jakýs mix sci-fi / fantazi a ač to není jako samostatný film na svou dobu špatné, zklamalo - čistokrevný horor prvního dílu mi byl daleko sympatičtější. Atmosféra není špatná, kombinuje šikovně prvky několika jiných filmů, co film ale povyšuje nejvíc je sestava postav, protože ohrožení teens dokáží budit sympatie a především neskutečně roztomilá Patricia Arquette mohla být v záběru celých 96 minut... i déle. Pořád. Sice mě otravovali některé nesmysly a pak také závěr, který z "noční můry" udělal zlo pronikající až do běžného světa (a zlikvidoval tím základní vynikající nápad), ale pořád je to slušný film. Ale pravá Noční můra pro mě bude asi jen jedna. (Btw. Freddy Krueger je jistě gay, když se pokoušel zabít úžasnou Patricii Arquette) _____ Mé pořadí série: E1, E5, E7, E3, E4, E2, E6 Sudé části jsou téměř nekoukatelné ()

Joker Punx

Další Noční můra v Elm Street s názvem Bojovníci ze sna - Už v režii vynikajícího Chucka Russella. Trojka už navazuje na výbornou jedničku. Ve filmu máme opět postavu Nancy (Heather Langenkamp) a jejího otce, kterého zase hraje John Saxon. Děj se odehrává v psychiatrické léčebně a hlavní hrdinka Kristen (Patricia Arquette) tam skončí kvůli nočním můrám s Freddym. V psychárně jsou další postavy co mají problémy se snama. Jo trojka má fakt skvělý speciální efekty a mnohem lepší atmosféru než ve dvojce. Skvělý scény s obří hlavou Freddyho. S chodící obětí Freddyho s trčícíma žílama, to bylo fakt nechutný :D Freddyho hlava z televize. Postelová scéna s jazykama :D Jo ta sestřička byla dobrá kunda, slušný cecky měla a pěknou prdelku :D Scéna se stříkačkama taky skvělá. Překvapil mě tam mladej Laurence Fishburne v roli Maxe. Známej hlavně ze série Matrix. Robert Englund zase výbornej a ostatní herci taky dobrý. Trojka je skvělý pokračování. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti