Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

• USA A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (více)

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

liquido26

O třídu výš než dvojka, i když ne tak dobré jako jednička. Pro mě ubylo hororvé atmosféry, z Freddyho už nejde takový strach jako v prvním díle a celkově přibyly fantazijní prvky na úkor hororovosti, což mi trochu kazilo celkový dojem z filmu, ale jinak mě to bavilo hodně. ()

corpsy

Freddy je naozaj majster. Čo dokazuje v tomto vynikajúcom filme, ktorý po slabšej dvojke opäť naštartoval besnenie na plné obrátky. Osobne najvydarenejšia časť. ()

Astaroth12

100% najlepší diel celej série.Príbehy z psychiatrickej liečebne skoro vždy majú úspech a to určite vedel aj Ch.Russell.Tu sa aj dozvedáme prečo Freddy bol taka svina.Aj po vizualnej stránke niektoré scény boli dokonalé.A Freddy exceloval a tie jeho fóriky boli geniálne. ()

ConanVJ

Parádní horor stejně jako první díl. I po tolika letech se mi to neodehrálo a vždy se na to rád podívám. 90% :) ()

draggo

Po blbé dvojce mé sympatie k sérii povážlivě klesly a celkem jsem se bál, co vyleze z dalšího pokračování. Trojka díkybohu mé obavy rozptýlila. Tentokrát se víceméně rezignovalo na nějaký strach, takže pokud se bojíte toho že se budete bát, tak buďte v klidu. Naštěstí je tato absence nahrazena skvělou snovou atmosférou, spoustou zajímavě vymyšlených smrtí, výbornými hláškami Freddyho a celkem zajímavým příběhem. Pro mě asi zatím nejlepší díl série a je velká škoda, že se na některých efektech tolik podepsal zub času. /viděno na DVD: 80% a 4*/ ()

fcreading

With the dream warriors, Don't wanna dream no more, With the dream warriors, And maybe tonight, Maybe tonight you'll be gone. Titulný názov filmu "Dream Warriors" naspievala americká metalová skupina Dokken, slávna po celom svete sadla na Freddyho trón a spolu nám pripravili neuveriteľnú zábavu plnú krvi, fantastických trikov a démonickeho Freddyho pripraveného pomstit sa každému. Vo filme este zaznie skladba "Into the Fire" tiež od skupiny Dokken. Prajem vám dobrú zábavu pri sledovaní tohoto skvostu 100 percent. ()

Zayl

Po nevydařené dvojce se můžeme těšit z výborného třetího dílu, který jde ruku v ruce s prvním dílem. Soustředění na děj ve snech vyloženě prospělo a podání Freddyho je také na vysoké úrovni. Na škodu však bylo mísení fantasy prvků a odklon od čistého hororu, což zapříčinilo, že po stránce atmosféry trojka oproti jedničce lehce ztrácí. Bojovníci ze sna však nezklamali a třetí díl tak přinesl parádní dobrou snovou hru. ()

Bakllazaan

Scénář: Wes Craven ... (tvůrce tohoto zvrhlíka se podílel na všech filmech).... Ačkoli mi bylo řečeno, že to je nejlepší díl série z "Elmovi ulice", tak jsem byl poněkud sklamán. Děj je hrůzně rozbředlí, a situaci zachraňují jen snové části (jak jinak) s Freddym. Krueger je skvělý charakter a je jen škoda, že se snim scénaristi nepoprali víc. 50% ()

mysiak

Viac Freddyho a viacej fantasy...a je to prekvapujúco tak dobré ako jednotka...Freddy má záľubu v originálnych vraždách a vynikne opäť aj návrat Nancy...proste skvelé pokračovanie ()

Vyrida

Po druhém filmu, který mě nehorázně zklamal se Fredy vrací ve velké formě. Toto v řadě už třetí pokračování o tomto ošklivém zabijáku, dokonce nadhazuju ještě mírně před původním snímkem, protože to prostředí a hlavně scénář si to prostě zaslouží. Potěší i nečekaný comeback Nancy, která nám krásně proplete události s prvním dílem, což všichni fanoušci náležitě ocení. Hutná atmosféra se opět dostává tam kde patří... tedy pod vaši kůži a závěrečná pasáž se taky povedla na jedničku. Další pokračování jsem sice ještě neměl možnost zkouknout, ale slibuji, že to v co nejbližší době hodlám napravit. Je pravda, že se trošičku bojím, kam až se další díly můžou ubírat a trochu lituji, že se tuto filmovou sérii nepodařilo zanechat jako trilogii... Brzy však uvidíme jestli mé obavy a slovičkaření byly pouze výkřiky do tmy, nebo naprosto oprávněné výlevy povzdechu. ()

Ghostface2

Skvělá vizuální stránka filmu, sympatické postavy, skvělé triky, solidní herecké výkony, dobrá hororová atmosféra, také mě potěšil návrat Heather Langenkamp. Bohužel film má dlouhý rozjezd, málo krve a také závěr filmu se mi nelíbil. ()

Redlum

Konecne si nekdo uvedomil, ze sny jsou od toho, aby se v nich nase tajna prani stala skutecnosti. Reziser Chuck Russell sice nedosel az do "matrixovske" reality, ale i presto trochu osvezil tuto horrorovou serii s kotelnikem Freddie Kruegerem v hlavni roli... ()

gogos

Kultovni dil z nemocnice.... Spise nez bal, jsem se smal, spise nez horor jsem dostal fantasy pohadku... Je to neco jinyho, drobatko se to odlisuje od zabehnuty linie cely serie a podle me se jedna povedene pokracovani... ()

iolaos

slasher je u me charizma psychopata, bizarnost nasilnych scen, originalnost vrazd a nejaka ta pointa - nic vic necekam... bohuzel, to prvni Krueger nikdy nemel.. pri objektivnim srovnani s Jasonem z pátku nebo s majklem z halloweenu je Freddy pouze pohadkove strasidlo ve slusivem cervenohnedem svetru...2* a to sem mozna jeste prestrelil. toto a horror 80. let na vrcholu svých tvůrčích sil ????? hloupost... 4/10 ()

harfuska

Na mňa až príliš fantasy. A na Freddyho myslím tiež. Od minula o dost vylepšil svoje schopnosti, takže už to nieje len pobehovanie, hihňanie sa a robenie bububu.. Aby sa sily trochu vyrovnali, šupli mu do sna nie jednoho, ale hned niekoľkých harantov a to megakúzelných, nech to nemá také jednoduché. ()

topi

Třetí díl je docela bohatej na všemožný triky, od stop-motion po různé mechanické, výtvarné a vizuální efekty. Moc pěkné. Vrátila se i Nancy z prvního dílu, která už vypadá o něco lépe, ikdyž stále žádná kráska. Potěšila role Fishburna v roli zřízence na psychiatrii, jinak stále takovej standart. Freddy konečně začal solidně hláškovat a párkrát jsem se dobře pobavil. Hudbu vytvořil Lynchův dvorní skladatel Angelo Badalamenti. ()

Gorehound

Po jedničke a štvorke moja najobľúbenejšia Nightmare. Absolutne zničujúca titulná pesnička od Dokken(odporúčam pozrieť video na youtube), až prekvapivo hustá, ponurá atmosféra a nezabudnuteľné, bizarné kills podporené stále skvelými maskami a efektami. Freddy je hrozivý, správne sa ním šetrí, ani toľko nehláškuje ako v iných filmoch série. Nič proti, k týmto filmom to patrí, ale tu sa buduje strašidelná, dusivá atmosféra, čo sa darí. Skvelé spracovanie, nápady, hudba, 80s atmosféra. Vôbec, celá séria patrí ku stále dookola pozerateľným klenotom danej nezabudnuteľnej dekády, ktorá nám toho v hororoch dala veľa. ()

El Indio

Tenhle film se mi dost těžko hodnotil. Něčo mi tam připadalo naprosto geniální (např. scéna Freddy + náměsíčnej) a něco zas úplně pitomý (celej ten nápad se shromažďováním se do jednoho snu). Freddy byl perfektní, házel jednu hlášku za druhou, ale dost mi vadilo jak si na něj ty haranti dovolovali. Spíš by měli bejt strachy podělaný a rádi že jsou vubec naživu. Trikově to už je bohužel docela zastaralý, zvlášť při scéně s kostlivcem mi to přišlo dost patrný, ale s tim se nedá nic dělat, čas nezastavíš. Celkově mě ale film docela bavil, Laurence Fisburne byl už tad správně hustej, škoda, že nehrál toho doktora, aby si taky zabojoval s Freddym. Jestli je tohle pokračování lepší než dvojka těžko říct, tu už jsem viděl dávno a nepamatuju si to, ale lepší než než první díl to podle mýho neni. Takovej lepší průměr, tak 6,5/10. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti