Suburra

• Česko Krvavé předměstí (více)

Řím je město moci, kde zločin hledá co nejpřímější cestu, jak všem vnutit svůj vlastní zákon. Film Suburra je příběhem o velkých penězích roztočených kolem plánované výstavby, která má pobřeží v Ostii proměnit v italské Las Vegas. Tento projekt mají pomoci prosadit zkorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvětím; mafián známý jako Číslo 8, který je hlavou mocné rodiny ovládající území Ostie, a především Samuraj, nejobávanější představitel římského podsvětí a zástupce mafie z jihu. Mechanismus dokonalého plánu se ale začíná rozpadat kvůli lidem, kteří žijí na okraji těchto mocenských her. Příběh o zločinu se odehrává ve velmi krátkém časovém úseku sedmi dní, během nichž se rozpoutá brutální válka, která nakonec do svého mlýnku na maso vtáhne vinné i nevinné, zločince, obyčejné lidi, zaprodané politiky i chamtivé kardinály. Poslední den pak nastává Apokalypsa. (CinemArt)

sochoking

Výbornne rozohraný gangsterský film s namakaným, prevažne synthipopovým, soundtrackom, ktorý tam sedel ako riť na šerbli a perfektne vyfarboval už i tak dokonalé umenie kameramana. No a Viola v solárku krásne pozdvihla úroveň tomuto filmu svojim výstupom. Môžem iba doporučiť! 80% ()

dr.horrible

Taká tá nie zrovna sofistikovaná historka z podsvetia. Priamočiare, ploché a čisto pre efekt. A tiež totálna audiovizuálna pecka. V subžánri pivo & popcorn jeden z vrcholov roku ()

InJo

Audiovizuálně nadmíru vypiplaná (skvělá kamera a parádní osobitý soundtrack od M83) evropská gangsterka (o tom, jak jedna "malá" nešťastná událost může vést až k "menší" apokalypse). Pravděpodobně jedna z nejlepších za poslední roky. 80 % ()

Frajer42

Kdyby byly všechny penězovody průhledné, tak by byla politika křišťálově průzračnou oblastí. Jeden z vydařenějších thrillerů poslední doby. Děj je velmi propracovaný, tudíž trvá geniálnímu člověku se zorientovat ve všech postavách a jejich motivacích přibližně hodinu. Nechtěl bych být v kůži těch méně šťastných lidí, kteří tápali snad až do konce. Velice se mi líbila syrovost snímku. Během 20 minut člověk uvidí hned 3 ciciny, z nichž jednu vlastnila dokonce nezletilá slečna. Tedy herečka nezletilá pravděpodobně nebyla, jinak by podobnou scénu mohla absolvovat jen s falešnými doklady. Pokud někdo čeká nějaké obrovské a brutální války gangů, jak slibuje obsah, tak bude pravděpodobně zarmoucen. Akce je ve filmu velice po skromnu. Více se snímek soustředí na budování hutné atmosféry a několik nečekaných zvratů, které se vynoří odnikud a stejně rychle zase zmizí. Snímek není v žádném ohledu přestřelený a působí opravdu velice realistickým dojmem, což je snad jeho vůbec nejsvětlejší stránkou, ze které je většina diváku nefalšovaně a právem unešena. Postavy jsou velmi dobře povybírané a kvalitně zahrané. Dialogy jsou vybroušené. K dokonalosti mi tam však přeci jenom něco scházelo. Nebo byla moje očekávání ze zdejších chvalozpěvů nastavena jenom příliš vysoko. O maximálním hodnocení jsem prostě ani nezauvažoval. ()

Dzeyna

Úžasná podívaná plná moci, zabíjení a krásných žen. Příběh je natočen velmi zajímavě, že ve výsledku ani nevadí dlouhá metráž filmu. Atmosféra je skvělá a o akci nouze rozhodně není. Navíc nechybí výborná hudba. ()

Kudly4

" Poslední den pak nastává Apokalypsa " Nastává tak velký hovno. Na večer jsem měl připravených asi 5 filmů a na poslední chvily jsem narazil na tohle. Obsah vypadal skvěle a hodnocení taky, jenže po skončení filmu jsem nemohl uvěřit tomu, čemu jsem naletěl. O postávách radši nebudu ani mluvit, protože ani jedné se nedá fandit a ani jedna jediná mi nebyla sympatická. Samuraj, nejobávanější představitel římského podsvětí, vypadal jako děda z důchodáku. Nechápu. Příběh, který trvá přes 130 minut by se mohl odvyprávět min za hodinku. Film nemá jakoukoliv gradaci, akci, napětí. Hudba, která byla vybrána mi tam absolutně nepasovala. Celý film proprší - to u mě na atmosféře (celkově žádná) opravdu nepřidalo. Film roku ? :-D ... Pár slušných scén ( sex scéna, pomsty feťačky, cikán v kleci a cikán celkově .. ) Horší 3*, chtěl jsem dát 2 ... ()

DwayneJohnson

Já na bráchu, brácha ne mě. V luxusním, italském zpracování. Plném obrovské korupce, vražd, intrik a násilí. Není to sice zcela bezchybné, ale nemůžu neocenit ten jižanský zápal a tah na bránu. Líp mi ten letošní rok snad ani nemohl začít! ()

nascendi

Užil som si tento film, aj keď som nemal žiadne predbežné očakávania. Dej mi pripomínal domino efekt, ktorý sa spustil neočakávaným predávkovaním mladej prostitútky. A potom to už išlo samo a je zásluha režiséra Solimu, že ten prepletenec ľudí, záujmov, moci a prospechu bol vnímateľný a aj keď si v ňom divák ťažko našiel svojho obľúbeného hrdinu, audiovizuálny zážitok mu to bohato vynahradil. Prekvapila ma zaujímavá hudba, ktorú som predtým nepočul a ktorá pridávala dobré body k celkovej atmosfére. Nemám záujem mudrovať nad tým, nakoľko je taký príbeh reálny, či sa niečo podobné odohráva aj na našom malom Slovensku, či je možné zapojenie klérusu do takého biznisu a pod. Všimol som si tiež, že vo filme hemžiacom sa zločinom a mŕtvolami som takmer nevidel policajtov, i keď musím uznať, že mi vôbec nechýbali. ()

Happens

Drsná atmosféra římského podsvětí se spletenci vztahů sahajícími od "obyčejných lidí" přes podnikatele až po politiky. Kauzalita událostí, které během jednoho týdne doslova vedou k apokalypse. Film jede ve velkém tempu a nestíhá nudit (to se místy stávalo u Gomorry (Matteo Garrone)). Brutální, chladný a pomstychtivý snímek o boji o moc. ()

eLeR

Na sto percent mi vyšiel tip, že kto skončí v klietke pri tom rozkošnom psíkovi. Suburra je film plný špinavosti, ľudskej špinavosti. Nič pozitívne. Smutný film. Tne do živého. Hudba to výborne dokreslila. ()

Rocky62

Jestli lze o nějakém filmu prohlásit, že má styl a big balls, tak je to bezpochyby Suburra. Italské podání o podsvětí v porovnání s americkým je o něco atraktivnější a dravější. Absolutní dominance ve vizuálu a překvapivě fungujícím soundtracku. Skvělé postavy a skvostná přehlídka několika sociálních struktur od církve přes mafiánské bossy až po rajcovní děvky. K úplné spokojenosti mi chyběl jen větší tah na branku a efektnější finále. Ovšem v rámci žánru a celkového vyobrazení násilí rozhodně nadprůměr. ()

dopitak

Nádherná démonická hudba, dobrá kamera, příliš mnoho postav a přetažený scénář, příšerný dabing. Hodně dlouho trvá, než jednotlivé části do sebe začnou zapadat. Atmosféra kolem Tibery, déšť, parádní scéna v hotelovém pokoji (Giulia Gorietti), zpomalené záběry, toť klady. Komplikované vztahy postav, v češtině hrozné dialogy a zoufalý mix zvuku a replik, kdy v jedné chvíli nerozumíte hercům ani slovo a ve druhé vytopíte basákem sousedy, protože se snažíte slyšet co se povídá. Česká verze vyrobená pro Cinemart je ukázkou toho, jak se dnes dabuje. Všechno je to monotónní (aby ne, když se jede na první dobrou) a zároveň když porovnáte dabing s originálem, budete překvapeni, jak strašně čeští dabéři přehrávají, jak jsou emočně vypjaté scény uječené. Na filmu se navíc sešla skvadra těch nejprofláklejích hlasů, jimž vévodí Juřička se Saicem a Tůmou. Doporučuji sehnat si v originále. ()

klerik

Atmosferické, miestami napínavé. Pomerne uveriteľné, len škoda, že všetko sa dáva do pohybu vďaka nelogickému vyzradeniu identity Osmičky. Taliani ukázali, že ešte stále majú gule a talent na rozprávanie drsných gangsterských príbehov... ()

Arsenal83

Pomalší rozjazd a prvá polhodinka nie je to, čo diváka pripúta k stoličke, za to zvyšok je skutočnou mafiánkou v talianskom zmysle slova. Autori literárnej predlohy zrejme nie sú ďaleko od pravdy, ak vidia spojenie mafie nielen so skorumpovanými politikmi, ale aj s cirkvou. Zdá sa, že je to dnes už všade trestne nepostihnutým verejným tajomstvom. Vo filme uvidíte všetko, čo si želáte vidieť v politicky ladenom thrilleri, nejde o gangsterku v americkom zmysle slova. Hluché miesta bez scenára, v ktorých sa toho napriek tomu veľa udeje, sú vyšperkované vynikajúcou hudbou. Záver ťažko odhadnúť, pretože tam bolo veľmi veľa možností. Napriek tomu nedávam plný počet, nakoniec tu predsa len zomrie väčšina postáv ako v The Departed a to bol určite lepší film ako Suburra. ()

Chrustyn

Některé filmy je skutečně lepší vidět více než jednou a ve správné náladě. Když jsem viděl Suburru poprvé, bral jsem to jako slušný film, ale po více než roce jsem si dal repete a film vidím úplně jinak. Vynikající, nekompromisní pohled na italskou mafii v profesionální režii, s perfektními hereckými výkony a skoro dokonalou hudbou. Parádní film ()

classic

WAU... Nečakal som až takto intenzívny filmový zážitok, od talianskeho režiséra, Stefana Solima !!! Je to v prvom rade talianska odysea gangsterských kruhov, ktorí majú medzi sebou nevybavené účty. Všetko toto rozpútal, ako prvý, jeden zo skorumpovaných politikov, Filippo Malgradi. Pri nočnej zábave na hoteli s prostitútkami si vyšli poriadne z kopýtka, až sa táto mladá deva predávkovala na smrť + niečo navyše, tesne predtým... Politik povedal ďalšej žene, ktorá bola pritom, aby sa zbavila tohoto tela. Ona zavolá kamarátovi, ktorý jej s tým, akože pomôže, lebo potom začne vydierať tohto politika, ktorý si na oplátku zaobstará človeka, aby dal tomuto faganovi príučku, že takéto veci sa nerobia. Ten človek, ktorý ho mal len postrašiť, ho chladnokrvne zabije, a tým sa začína niekoľkodňové dejstvo snímku, odohrávajúceho sa v novembri roku 2011, ktorého predznamenáva blížiaca sa APOKALYPSA, ktorá sa o všetko postará, nemyslím, že by mala nastať prírodná, ale to, že posledný deň sa všetko vyhrotí medzi zúčastnenými, ale až jedna žena, dá vzápätí za všetkým týmto definitívnu bodku ! Vskutku, strašne napínavý film s viacerými zaujímavými postavami, ktoré dlhú dobu miešajú kartami, niektorí majú výhodu nad ostatnými, neskôr sa karta zase obracia, a povýšený bude ponížený, a to pred vlastnými ! Vynikajúci film, ktorý ma viac, ako dve hodiny držal v šachu, ako to skončí, i keď som presne vedel, čo sa na koniec blíži... Ba, ani CIRKEV, nie je nevinná ! Rýchlo. Pozrite si to, inak veľmi oľutujete !!! V Taliansku by som žiť na trvalo nechcel, táto krajina je pekná na pohľad, ale vo vnútri sa skrýva niečo oveľa horšie, ako sa zdá, zlomyseľnejšie, že je Slovensko oproti tomu nevinná ľalia. No, ani štát, v ktorom žijem, nie je na tom z hľadiska korupcie, nič extra ! Prakticky si môžu vymeniť kabáty ! ()

marhoul

Vynikající! Výborné! A dokonalé! Kdo by nemiloval prostředí italské mafie? A tohle má vážně takové grády, že klobouk dolů! :-) ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?