poster

Maratónec

 • USA

  Marathon Man

 • Slovensko

  Maratónec

Drama / Thriller

USA, 1976, 125 min

Předloha:

William Goldman (kniha)

Scénář:

William Goldman

Kamera:

Conrad L. Hall

Hudba:

Michael Small

Producenti:

Robert Evans

Střih:

Jim Clark

Scénografie:

Richard Macdonald

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $28,204,261Tržby Celosvetovo $28,400,000║ Prvá polovica filmu ma troška zdĺhavejší rozbeh ale v tej druhej to už sype, Dustin Hoffman opäť herecky si počína skvele, dej je na svoju komornosť v konečnom výsledku dobre zauzlený z niekoľkými silnými momentkami, vydarená dráma. /80%/(19.11.2009)

 • Malarkey
  ***

  Dříve jsem měl na staré americké filmy takový názor, že jak jsou starý, tak jsou senilní. Ze začátku jsem tomu moc nedával, ale po čase mě ty filmy začali docela zajímat. I mezi nimi se najdou zajímavý kusy se zajímavými příběhy a hlavně jsou plný kvalitních herců a dobrých režisérů. Ale to asi v každém období kdekoliv na světě. Jenže dřív jsem to nechápal a házel všecko do jednoho pytle. Problém amerických filmů je hlavně v tom, že se hrozně dlouho táhnou a pokud mě nedokážou během začátku zaujmout, většinou to u nich protrpím. Maratónec měl na to aby mě chytnul. V hlavní roli má vynikajícího Dustina Hoffmana, zajímavý námět, tehdá ještě velice kvalitní český dabing a brutální začátek. Jenže i přes pár naprosto bezkonkurenčních scén se obrací k pomalému průběhu a táhne se to s ním hůř než chlapská nemoc. Nakonec jsem film dokoukal, ale připomněl mi, že ne každý americký film je pro mě. A nezáleží to moc na námětu, ale hlavně na náladě a umění režiséra mě vtáhnout do příběhu, se kterým se mi zpomalí tep tak o deset čísel.(11.10.2010)

 • Falko
  ****

  Vynikajuci thriller, ktory si ma bez problemov dokazal udrzat v napäti, D. Hoffman je jednoducho talentovany herec, sceny s vrtanim zubov boli mrazive, oplati sa vidiet.(7.9.2007)

 • molotov
  *****

  Vynikají film, klasická stará škola s důrazem na herecký výkon a pomalé budovaní atmosféry.(23.6.2005)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Příběhově kvalitní předloha, výborný Dustin Hoffman, pikle, paranoidní atmosféra, postupná gradace....já nemám na co si stěžovat i po letech. KáKáčko, tedy Kvalitní Klasika. Doporučuju!(29.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace