poster

Maratónec

 • USA

  Marathon Man

 • Slovensko

  Maratónec

Drama / Thriller

USA, 1976, 125 min

Předloha:

William Goldman (kniha)

Scénář:

William Goldman

Kamera:

Conrad L. Hall

Hudba:

Michael Small

Producenti:

Robert Evans

Střih:

Jim Clark

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ***

  Výborní herci, skvělá režie, ale scénář obsahuje na můj vkus příliš mnoho nelogičností a "náhod". Film díky tomu ke konci ztrácí na napětí i zajímavosti.(26.10.2002)

 • gogo76
  *****

  Stará klasika s D. Hoffmanom. Pred zhliadnutím som nemal tušenia, že sa film točí okolo nacistického zločinca, ale bolo to milé prekvapenie. R. Scheider aj v menšej úlohe u mňa zabodoval, hlavne v súboji s nájomným vrahom v hotelovej izbe. Herecký výkon D. Hoffmana to je kapitola sama o sebe, ale výborný bol aj L. Oliever, ktorý je dokonalý hlavne v posledných minútach filmu. Posladných 10-15 minút je to už naozaj jeho film a Dustin Hoffman hraje v závere druhé husle. Je to nepochybne tým, že jeho postava je naozaj diabolská. Scéna u "zubára" bola na vtedajšiu dobu určite depka, ale oceňujem ju a spoľahlivo funguje aj dnes. A rovnako oceňujem aj scénu vo vani. Je toho dosť a ani sám D. Hoffman nevie kde skôr skočiť. Preto je na mieste otázka: "JE TO BEZPEČNÉ?"...100%.(12.9.2010)

 • Disk
  *****

  Thrillery 70. let měly vynikající herce, výborné scénáře a točili je nejlepší režiséři. Maratonec k nim patří. Už jen pro slavnou zubařskou scénu a legendírní hlášku "Je to bezpečné?". Mimochodem zde se povedl i dabing - Ladislav Mrkvička, Jiří Holý, Eduard Cupák, Vladimír Šmeral, Eva Hudečková a další.(8.9.2010)

 • sharky
  *****

  90% Na jedné straně perfektní atmosféra, na druhé straně z toho sálá chlad a syrovost 70. let. Perkfektní kamera, zvuk, hudba i střih. Také zajímavý casting i když mi chvíli trvalo, než jsem si zvyknul (hoffman jako akční hrdina?, olivier jako nacistický padouch? zvlastni, ale nakonec jsem jim to zral, nejprirozenejc asi pusobi roy scheider, ktery hraje v prvni hodine hlavní roli spiona).(26.4.2010)

 • nash.
  ****

  všechno co jste chtěli vědět o zubařích a báli jste se zeptat...(14.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace