Maratónec

Marathon Man

Maratónec

Drama / Thriller

USA, 1976, 125 min

Úvodní scéna automobilové honičky dvou důchodců vzájemně si nadávajících do žiďáků a nácků s krvavým koncem mi vyrazila dech. to jsem se smál co to proboha bude za koninu. Pak tam začal Dustin Hoffman běhat a já se přestal smát a začal nudit ...(6.2.2010)

Kvalitní thriller/drama. K filmu, až na pár hluchých míst (viz nedomyšlený scénář), nemám výhrady. Snímek těží z pečlivě budované, postupně houstnoucí atmosféry, dobré hudby a výborných hereckých výkonů (Hoffman byl opravdu fajn, ale hlavně mě zaujal Olivier; na jeho nacistického zubaře jen tak nezapomenu/te). Navíc zde bylo několik opravdu silných scén (ta mnohokrát zmniňovaná, s otázkou "je to bezpečné?", mě dostala asi nevíc). Na 5* to ze svého pohledu nevidím; přesto rozhodně doporučuju.(4.3.2009)

• JohnnyD

Zlatí Chlapci z Brazílie. Scenáristické peklo s kvantom absurdných scén (senilná auto-naháňačka v úvode!), prekombinovaným dejom a s kolosálne prehrávajúcimi hercami. Ku koncu to nezvláda ani samotný Laurence Olivier (v 1977 Akadémii zjavne riadne šibalo, viď nominácia pre Piper Laurie), no na to čo predvádza Dustin Hoffman niet slov. Azda len možno povedať, že do prípadného pokračovania by som ho odporúčal preobsadiť Nicolasom Cageom a bude to dokonalé.(31.8.2016)

Viděl jsem to předvčírem a dostal jsem až teď k tomu, abych to ohodnotil. A vlastně ani nevim, co napsat. Prostě si z toho filmu skoro nic nepamatuju a neni to tim, že bych byl vožralej. Samozřejmě mi v paměti utkvěla ta zubařská scéna. Ta je opravdu nezapomenutelná :-) 50%(9.9.2010)

Vynikající film mého mládí ve kterém exceluje Dustin Hoffman a také Laurence Olivier. Pokud nevíte co byste zažili u zubaře bez utišujících injekcí, pak se podívejte na Maratonce. Nevím ale je-li to pro vás "bezpečné" :-)(5.3.2003)

• - Pri skúške scény, kde Babea (Dustin Hoffman) topia vo vani, si herec vyžiadal, aby ho topili naozaj, pretože chcel vedieť ako dlho vydrží pod vodou a či bude schopný zápasiť. Po tom, ako omdlel pod vodou, ho musel preberať lekár. Akonáhle otvoril oči, prehlásil: „Fajn. Môžeme to skúsiť ešte raz?" (DEGESH)

• - Laurence Olivier se v průběhu zubařské scény tolik bál, aby případně Dustina Hoffmana nezranil, že se ho neustále ptal, jestli je v pořádku. (Javert)

• - Filmová hláška - "Je to bezpečné?" - byla zvolena jako 70. nejlepší filmová hláška přímo Americkým filmovým institutem. (Javert)