poster

Maratónec

 • USA

  Marathon Man

 • Slovensko

  Maratónec

Drama / Thriller

USA, 1976, 125 min

Předloha:

William Goldman (kniha)

Scénář:

William Goldman

Kamera:

Conrad L. Hall

Hudba:

Michael Small

Producenti:

Robert Evans

Střih:

Jim Clark

Scénografie:

Richard Macdonald

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • golfista
  ****

  Vynikající film mého mládí ve kterém exceluje Dustin Hoffman a také Laurence Olivier. Pokud nevíte co byste zažili u zubaře bez utišujících injekcí, pak se podívejte na Maratonce. Nevím ale je-li to pro vás "bezpečné" :-)(5.3.2003)

 • Rogue
  ***

  Paraguay, maraton, nůž z Jamese Bonda a finále ve vodárně. Totální scenáristické peklo, diamanty, náckové a židé, konspirace, zlý cikán, scéna v opeře. Co půl hodiny nová postava, výbušný kočárek a slavný zubař. Naprosto nevypočitatelný vývoj vzniklý dějovou roztříštěností, přemírou vedlejších témat a absencí nosné zápletky. Bavila jsem se. (+ mám dojem, že jsem na stopě Schlesingerova trademarku zmatenosti)(6.1.2013)

 • dzej dzej
  ****

  Film obsahuje řadu výborných, až nezapomenutelných scén (kromě obligátních dentistických alotrií také úvodní hádku v autech či souboj R. Scheidera s Číňanem), ale jako celek na mne působil jaksi nesouvisle, nespojitě. Motiv bývalého nacisty vždy mrazí (viz Nadaný žák), Laurence Olivier navíc hraje výborně. Hereckým výkonům ovšem zcela jasně dominuje Dustin Hofman. Jeho "babe" Levy je nejistý intelektuál, plný traumat z minulosti, která se snaží ventilovat každodenním běžeckým tréninkem. V průběhu celého filmu se prezentuje jako oběť a na konci se jí opravdu stane...(20.12.2005)

 • MoRTy
  *****

  4,5* ..výborná klasika !(4.6.2010)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $21,709,020(27.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace