Perfektně zorganizovaná akce zahraničního špičkového kasaře selhá na "zájmech " několika českých podvodníčků. Ve vile, která je určena k demolici byl v trezoru zlatý poklad, ale díky "zájmům" zmizel… (oficiální text distributora)

otík

Podivná, občas nudná a přitom místy výtečná komedie. Jiří Sovák přiletí z Londýna vykrást na zakázku vilu, která se má velmi brzo zatopit vodou. Jenže mu místní zlodějíček Pepa Dvořák ukradne kufr s nářadíčkem a tím se rozbíhá kolotoč nedorozumění, naschválů, pastí a chytrých řešení. Květa je tu jen do počtu, Lipský si odehrál zajímavý průměr, Krampol si zahrál to, co od něj v té době filmaři očekávali, zato Libíček co slovo to perla. Bohužel film má nevyrovnané tempo, především v prostřední části hrozně nudí, ale závěrečná třetina filmu je skvělá. Ne sice tolik známá, ale dobrá komedie. ()

Kimon

Sedmdesátý čtvrtý rok a následné, úspěšná doba klasických tuzemských komedií okořeněná tak typickou hudbou pro komedie z těch let. Mimochodem, nedovedu si představit ten tehdejší herecký ansámbl komiků bez hudby Zdeňka Lišky. A to by nebyla správná komedie Hynka Bočana, aby se v ní "nehrálo" o velký balík peněz. Tak se tedy podívejte, jak se někteří koumáci uměli v té naší krásné netržní socialistické vlasti nádherně otáčet. Tehdejší podvodníci by ale mohli těm dnešním "tunelářům" jen a jen závidět. Jak tak koukám dnes okolo sebe, dodneška to někteří stále dobře umí a vybrušují své nekalé jednání k naprosté dokonalosti. Bohužel. ()

BoredSeal

Dobré herecké obsazení (lákavá nabídka Sováka a Němce jako záporáků ze Západu) a pár dalších klasiků plus hudební doprovod Zdeňka Lišky, který zachraňuje mnohé a dává filmu pocit dynamické děje a tempa, které film ve skutečnosti nemá. Pobavuje mě, že už v 70. letech filmy zdůrazňovaly vyčůranost Čechů. Dva a půl hvězdičky. ()

pytlik...

Jeden z mála filmů, kterému Liškova hudba doopravdy nemohla ublížit. Nevím, na co to měla být kritika, patrně si režisér řekl, pravá levá, vezmu to jedním vrzem. Ale spíš se mi zdá, že se trefoval do socialismu, neboť Sovákovo povzdechnutí, že při investicích do akcií není o co stát, prostý český člověk střádající haléř k haléři ve spořitelně na ubohý úrok nemohl brát jinak než jako výsměch. Podobně jako napravení bývalého zloděje v podání Libíčka, pomáhajícího soudruhům v uniformě dopadnout padoucha, aby jim nahradil čas, který v minulosti strávili chytáním jeho. Myslím, že nad takovým kvalitním vymytím mozku by zbledli i takoví Jehovisté, a to sami používají dokonalé mejdlo že. Nejtragičtější rolí je bezpochyby ta Dvořákova, ukazující bídu socialistického amatérského sportovce. Tehdy bývalo běžné, že se navečer vypotácely z posiloven a tělocvičen mátožné vyhublé neupravené postavy, podobné mírně oživlým mrtvolám (tímto tleskám Bočanovi za šťastnou ruku při castingu, když na tuhle roli vybral zrovna Dvořáka), které trávíc celý den pilným tréninkem, samozřejmě neměly čas na vydělávání peněz. Takže je jasné, že se musely živit drobnými krádežemi, neboť na větší jim síly nezbývaly. Pláču nad jejich osudem... kdo by je chtěl vinit? Kdo? ()

ViktorD

Podivná taškařice, zatím nejslabší film Hynka Bočana, který jsem kdy viděl... 11. 6. 2010: Zhruba po půl roce jsem měl možnost film vidět znovu a svůj unáhleně příkrý posudek musím tak trochu vzít zpět. Snímek není až tak jalový, o jednu hvězdičku více si určitě zaslouží jednak za výkony Jana Libíčka a Josefa Dvořáka a jednak za stylovou hudbu Zdeňka Lišky. Dávám tedy čtyři pěticípé. :) ()

• V jedné ze scén se nemůže David (Jan Libíček) dostat ze Škody 110R dveřmi, a tak proleze ven kufrem. Toto auto ale má zavazadlový prostor vepředu a s kabinou není nijak spojený, navíc je velmi mělký a dospělý člověk se do něj v žádném případě nevejde. (Stejšn)
  • Natáčení probíhalo v Klatovech a Plzni, konkrétně v hotelu Central na hlavním plzeňském náměstí, kde byl ve filmu ubytován Reiner (Jiří Sovák). (dyfur)