Jen se podívejte na ten odvážný obal a nebojte se vydolovat z toho ten supr obsah. Ocenění opět na Grand Prix v Locarnu jako "Fádní odpoledne"(8.7.2014)

Večný svit budovateľskej mysle.(21.5.2011)

"V poslední době se rádo zapomíná. Na moc věcí se rádo zapomíná."                                                                                  Vidět tenhle film někdy v sedmdesátých letech, byla by to bomba. Pro Ty, kdo nezažily, bude zřejmě nudný a skončí někde v odpadu. Zde nejde o nějakou agitku nebo alibistický film. Je tu sice líčen mladý soudruh, ale především jako člověk se svými vztahy. Reálie šedesátých let jsou pro mne navíc cenné, protože mi ukazují, jak vypadal svět, když jsem se narodila.(16.9.2014)

• - Podle vzpomínek Jana Kačera se coby začínající herec s tehdejší hvězdou čs. filmu Janou Brejchovou viděl poprvé právě při natáčení postelové scény. (hippyman)

• - Komunisté umístili film na černou listinu a uvedení se odložilo o jeden rok. (Yardak)

• - Natáčelo se v Teplicích a okolí. (optik)