Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Se šéfem Oakesem se právě pokouší koupit od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim domluvit obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes je přesvědčen, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že si její členové nejsou jisti, zda Kevina zabili. Dozví se také, že Kevin měl bratra dvojče. Za sto tisíc dolarů je ochoten ho zastoupit. Agenti ho podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna v elegantního světáka. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, muž ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se ubytuje v bratrově newyorském bytě a stane se terčem útoku neznámého vraha, raději zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby pokračoval. (TV Nova)

Macik

Jeden z mála amerických filmů,který se natáčely v Praze,co se mi opravdu líbil... Ch.Rock je parádní... Akce jakbysmet...O trošku patriotismu míň a ještě tak zkrátit o půl hoďky a je to na 5... ()

ADZI

Je vidět, že Praha a vůbec celá naše vlast je nádherné místo, protože se tady točí jeden film za druhým. Bohužel tenhle film nepřináší naprosto nic nového a ten hlas dabéra, který už pro české filmy daboval snad všechny černochy světa, mi vážně začíná lézt na nervy. Dokoukal jsem až do konce, ale určitě bych přežil bez toho, abych tebhle film viděl. ()

spiritus

Mírně nadprůměrná akční podívaná, která se bohužel určitě nepovedla tak, jak bylo původně zamýšleno. Totiž krom krásných Pražských exteriérů, tu není nic moc mimořádného, co by stálo za povšimnutí. Sice se sem tam objeví nějaká ta vtipná scénka, sem tam nějaká ta akcička a nějaký ten český herec, ale nadruhou stranu, by film mohl rozdávat nelogičnost a klišovitost na všechny strany. film je navíc zbytečně dlouhý, takže nuda se začne projevovat v pvní polovině filmu a ke konci už je to téměř všudypřítomný jev. Nic na tom nemění ani dobré herecké obsazení, které zůstalo zcela nevyužito ve svém potenciálu. Celé mi to zkrátka nějak nesedí, navíc k režisérovi, který natočil skvělou "Telefoní budku". Velmi slabé 3 hvězdy jsou max. co mohu udělit. ()

Vejrrr

Ten český název filmu ... Milé :) By mě zajímalo ... kdyby se to natáčelo v Bulharsku, jestli by se film jmenoval Bulharská spojka :-D ()

mira007

Trošku primitivní akční film, ale nebylo to marné, přesto hlavní body dávám tomu, že se to točilo v Čechách. ()

aLPaC

Ano, je to velice povrchní zábava a ani Anthony Hopkins se do své role moc nehodí a ani se moc nesnaží, ale Chris Rock (ač ho bytostně nemám rád) celkem hláškuje a odsýpá to, takže když se bavím, hodnotím vysoko. ()

Ant_Antony

Skvělá Rabinova hudba (kterou si rád poslechnu i po dvaceti letech od premiéry), až moc uřvanej Chris Rock, "ukecanýho" Vašuta přehraje i Jákl a celý to táhne na vedlejší kolej odsunutý Gabriel Macht... Pasáž v Čechách je jedna z těch lepších co film nabídne, jinak bída s nouzí, která mohla být o závěrečných 30minut kratší... ()

FunThomas

Ale jo, občas se zasmějete, jinak film nenabízí vesměs nic nového. Hvězdička taky zato, že je film točený v Česku:) ()

Aldanar

Chvíli jsem přemýšlel, jestli nedát ****. Už dlouho jsem se totiž nezasmál tolik, jako u tohohle super akčního filmu. Začal jsem tento film sledovat čistě náhodně, protože běžel v televizi. Následně jsem už koukal a žasl... :) Je to řazeno do žánru AKČNÍ ... to možná jo, ale více akce předvádí 75 letej dědula Hopkins, než Chris Rock, KOMEDIE ... celý film je naprosto směšný! a THRILLER? Více napjatý jsem byl u WALL-Eho než u České spojky. Dialogy bily do očí, scény skřípaly a prostě to celé nefungovalo... ()

waits

Malokdy je Hopkins k videni takhle unaveny a bez naboje, vlastne to vypada, ze tu roli vzal z donuceni. Zprvu jsem premyslel, jestli je jeho vzacne nevyrazny vykon zapricinen vnitrni distanci od scenare, ktery jeho, postarsiho charakterniho herce, nuti vyklanet se z okna jedouciho auta a soucasne strilet, ale ke konci filmu mi to doslo. Poslouchat celou dobu radobyvtipne hlasky Jaka Hayese by zdeptalo i bujarejsiho ducha. Pri uniku pred strilejicimi vrahouny: "Spokojen? To bych musel videt nahou Jenifer Lopez" Haha. "Doktor Rap a Hiphop" Hahaha. Anthony, zastrel prosim nejdriv Hayese a hned vzapeti scenaristu. Distribucni nazev Ceska spojka me dorazil. Kdyz hraje Praha nejakou tu Cernou horu nebo Petrohrad, tak mi akcnak prijde v poradku, ale takhle mi nase maticka s tou elitni zlocineckou smetankou nesedi. Porad mam takovy neodbytny pocit, ze se u nas z krade a vrazdi tak nejak provincne. Jo, jinak, Praha nadherna, ale to snad vsichni vime. ()

Kratoc

Tenhle film mi připomíná závod formule 1. Vysokooktanové palivo, auta, o kterých víte, že umí jezdit 300 km/h a jezdci, kde každý chce být první v cíli. Jenže ... Se něco děje na startu a pak když si na hodinku dáchnete, abyste se mrkli, kdo to nakonec vyhrál, tak skoro určitě to bude ten, který byl po tom startu za první zatáčkou na předním místě. Stejně tak je na tom tenhle film. Začátek dobrý, prostředek jako kdyby nebyl a na konci se jenom ujístíte, že vše dopadlo tak, jak to po prvních deseti minutách filmu vypadalo, že o dopadne. ()

Gulde

Takový nenápadný nápaditý špionážní film, navíc zasazený do České republiky. V TV si ho vždycky rád shlédnu. ()

Pedro Morales

Několik povedených a vtipných hlášek společně s českými reáliemi zkrátka nestačí na to, aby film vytáhli z jinak téměř všudypřítomné šedi a průměrnosti. ()

kaze

preco si to Cesi prelozili ako Cesku spojku? pre tu Prahu? film bol o niecom inom, ako o ceskej spojke.... ()

Berry

Chris Rock má to správné charisma, ale nemůže zachránit film, který ani zdaleka nedosahuje kvality, kterou Schumacher předvedl např. v Telefonní budce nebo v 8mm. ()

El-Barto

Tenhle film mě hodně zajímal, když mě jít v televizi, tak jsem se těšil. Popravdě mě tak na 50 % zklamal a za necelých 40 minut mě přestal bavit. A ten Vašut nebyl ani do počtu. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin