Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Se šéfem Oakesem se právě pokouší koupit od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim domluvit obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes je přesvědčen, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že si její členové nejsou jisti, zda Kevina zabili. Dozví se také, že Kevin měl bratra dvojče. Za sto tisíc dolarů je ochoten ho zastoupit. Agenti ho podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna v elegantního světáka. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, muž ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se ubytuje v bratrově newyorském bytě a stane se terčem útoku neznámého vraha, raději zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby pokračoval. (TV Nova)

Razzor_82

"Máme bombu na sedadle." Čistě průměrná buddy komedie s českou stopou. Lokace prahy potěší ale ty herecké výkony našich herců jsou žalostné. Vašut a Jákl v rolích drsňáků působí směšně. Dost naivní scénář a průměrnou zápletku zachraňuje odvážný Hopkins a vtipálek Ch. Rock. Vašut a Jákl v rolích drsňáků jsou k smíchu. 6/10 ()

Lord Fuck

Chris Rock je ve dvojroli bezvadnej. Super příběh, hlavně se to natáčelo u nás, hrál tam Petr Jákl takže co víc si přát :) ()

Odpadlik

No ... tak za co jsou ty dvě hvězdičky. Ta první za Českou republiku, v níž se děj z části odehrává. Přeci jenom si stále ještě nenechám ujít přestřelku na zámeckých schodech nebo Hopkinse v Praze. Ta druhá by asi byla za pár fórků ("Je tady stejně hnusně jako v New Yorku") a perfektně natočenou honičku v lánu obilí. Zbytek je už je nuda a klišé. Tisíckrát omílané téma "najít a zneškodnit" bombu, deaktivace doslova v poslední vteřině, mraky špiónů, v nichž se za chvíli skoro nikdo nevyzná (á la Mission Impossible, to je klasický případ - dvojitý agent, trojitý agent ...). Když se děj přesune zpět do Ameriky, je to doslova k nekoukání. Bez jediné špetky nápadu, včetně trapných a zprofanovaných výroků, kdy jakýsi Jugoslávec Dragan pronáší "moudra" typu "vy se na válku díváte jen v televizi nebo jako na počítačovou hru". To už tu bylo x-krát. Říkal jsem si, že by Anthony Hopkins v žádné blbosti nehrál, ale omyl. Byla to tak nevýrazná postava, že by ji mohl doslova zahrát kdokoliv a ke konci už mi ho bylo i líto. Jakoby si i on sám říkal, kdy už bude konec, do čeho jsem se to dal. ()

Sosak

Ta hvězdička je fakt jenom za to, že se to odehrává tady. Jinak tam všechno stojí za jedno hrozitánský hovno a ani Hopkins tomu nedodává šťávu, působí senilně. Příběh je ubohej a nejhorší na něm je ten černoch, co hraje hlavní postavu. Snaží se bejt vtipnej a hláškoidní, ale pokaždý dopadne jak totální ořech. ()

Brady

Průměrná akční komedie, ovšem s nadprůměrnými herci. Navíc za účasti našich herců a natáčené u nás. Ať si kdo chce, co chce, říká . . . 80% :-) ()

Pilsner12

4 hvězdy za povedené vyzdvyžení Prahy, ale také hlavně za interiéry a exteriéry Choťěšovského kláštera. Aneb málokdy se mi stává, že tam, kde běhali Hollywoodské hvězdy o prázdninách jezdím a užívam si jako nějaká Hollywoodská hvězda :-) ()

Bobšule

Netřeba si zastírat, že tři hvězdičky jsou pro tento film až příliš velké dobro. A netřeba snad rozmazávat, že minimálně jednu hvězdičku jsem věnovala Toníkovi. Tu druhou pak svému milovanému městu. (Praze, kdyby někdo pátral.) A teď něco o filmu. Užvaněnej mladej černoch je pro tento žánr čirý přehmat, obávám se. Pokud to má být tedy akčňák z prostředí tajných služeb. Užvaněnost se u tajných služeb nenosí. Pokud jsem si stihla všimnout. A je mi putna, že hlavní hrdina "přece není zaměstnancem tajných služeb". Nenávidím prostě užvaněnce, kteří si myslí, že čím rychleji a víc mluví, tím lepší herectví, nebo zábava, to bude. Nebude. Momenty, kdy Chris Rock (nějakým nedopatřením) mlčel, byly ve filmu těmi nejlepšími. Obzvláště pak ty, v nichž se náhodou dostal ke slovu Toník. Ač to asi bude znít velmi divně, řekla bych, že právě v tomhle filmu, kde - přiznejme si - neměl ve skutečnosti do čeho píchnout, byl snad nejvíce sám za sebe. Prostě jen chodil (a ano, chvílemi i popoběhl, přece jen, je to akční film) a tu a tam utrousil cosi velmi kousavého nebo aspoň trefného. U mě dobrá, takhle se to má dělat. Takže kdyby někoho zajímalo moje doporučení, tak pro příště odstranit zcela cokoli mladého užvaněného, postavit to na Toníkovi a když se rozvine nějaký ten vztah k (pokud možno) pohlednější mlaďošce, jen dobrá. Ovšem potíž tkví v tom, že nám Toník od té doby krapítko zestárnul, takže bych na něco podobného patrně raději už nebyla zvědavá snad ani já. (Promiň, Toníku.) ()

Petulka88

Věsmes průměrná záležitost. která je pro našince zajímavá především tím, že se podstatná část filmu natáčela v Česku (ne, o Vašuta nepříjdete). Jen se tak trochu divím, že se tomu upsal herec Hopkinsova formátu. ()

Ceberus

Netuším, proč jsou z tohoto filmu všichni tak frustrovaní, já se bavil výborně. Rockovy hlášky mě vrátily do dob Posledního skauta či Mizerů. Stormare ve své klasické roli slizkého rusáka nezklamal a přítomnost Prahy a Rabinova hudba pak byly jen třešničkami na dortu. ()

Acrobat

Nemožné zaujať jednoznačné stanovisko. Strácam sa kdesi v istote režiséra radšej nič neposrať, čo však vedie v dodržiavanie štandardov, ktoré nesvedčia ani hercom, ani akcii, ani príbehu. Veni, vidi , vici a film je preto v....nedôstojnom zabudnutí. ()

rublik05

Ve všech ohledech čistě průměrný akčňák, který má ale to štěstí, že se natáčel v naší krásné zemičce, takže záběry např. z Prahy vyloženě zahřejí u srdíčka. Jinak ale snímek nenabízí žádnou extra velkou podívanou, bohužel postrádá jakoukoliv atmosféru, napětí vůbec nefunguje a humor je až na světlé výjimky absolutně o ničem. Zklamali mě i herci, od pana Hopkinse a vtipálka Chrise Rocka jsem očekával mnohem víc. Své odvedla i zbytečně dlouhá stopáž, film místy dost nudí, neoslní ani průměrnými akčními scénami. Očekával jsem teda větší pecku, tohle je jen slabý odvar a laciný pokus o špionský akční thriller. 4/10. ()

Monggol odpad!

O tom, ako jeden černoško z Nevjorku zachránil slobodný ... ehm "slobodný" západný svet. To som nevedel, že u Joela Schumachera šlo IQ tak rýchlo dole.  A scenár asi napísal tak 13-15 ročný retard, inak si to neviem vysvetliť.  Takúto kokoninu som už dlho nevidel a dúfam, že už ani neuvidím. Ale vlastne dnes, kedy retardácia postihla veľkú časť národov, tak to asi bude oceňovanejšie než predtým. ()

Nix

Je to taková nenáročná akční blbůstka, která se tváří jako nepřímý příbuzný filmům jako je Nepřítel státu, Mission atd... ale jako nechytejte mne za slovo, je to jen opravdu vzdáleně zhruba sto milionů kilometrů. Ale akce tu nějaká je, je tu dobrej Hopkins a nezáživný Rock. Asi v rámci vidění všech akčních filmů bych řekl ať se někdo podíve, ale pokud to neuvidí vůbec nic se nestane. Ale nejhorší to není, jsou horší. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin