dr.fish

Co se může stát, když je venku fakt vedro? Rupne člověku v kouli. Začne dělat ne to co se má, ale to co se mu chce. A já to chápu, taky mám občas chuť do toho pořádně praštit... Parádní kus filmařiny, tohle je ten mnohovrstevný příběh, podnětů k zamyšlení spousty a hlavou víří hlavní otázka- komu dát vlastně za pravdu?- zločinci, který se jen vrací domů, nebo zparchantělému systému a zemi, kterou nepoznává ani ten, kdo se v ní narodil? 90% ()

Carrie_3

Při sledování tohoto filmu se mi v hlavě honila myšlenka, proč právě "Falling Down" patří mezi nejlepších 200 filmů zde na ČSFD. Na úvod musím říci, že se mi snímek líbil, ale takto vysoko na stupnici bodování bych jej určitě nezařadila. Mnoha lidem se čas od času stane, že jim prostě "rupne v bedně", co se může, tak se pokazí a najednou se nahromadí tolik negativních věcí, že prostě a jednoduše vybuchnou. Ano, i tento případ se stal Michaelu Douglasovi, ale on, na rozdíl od většiny z nás, se rozhodl s tím bojovat (bojovat se světem, městem, společností), vzít věci do svých rukou a konat. Až druhou stránkou zůstává, že jeho konání nebylo zrovna pozitivní a ohrozil tím životy několika lidí. Divák má v tomto filmu možnost poznat hlavního hrdinu z té druhé stránky, ne jako kladného hrdinu, jak jsme na něj obvykle zvyklí. ()

campix

Na Volném pádu se mi opravdu líbí ta prvotní myšlenka chlápka, ve kterém prostě bouchnou saze a vyřídí si to s nespravedlivou společností. Jediný háček zde je, že tento člověk byl vždycky psychicky labilní a tak to není o normálním člověku, které mu by ruplo v kouli ale o psychopatovi, ve kterém se to prostě všechno nahromadilo. Celkově si rozhodně myslím, že Joel Schumacher natočil daleko lepší filmy (Telefonní budka a Čas zabíjet) a Volný pád je zde na databázi trošku nadhodnocen, ale určitě si budu pamatovat Michaela Douglase v hlavní roli, jehož je to docela one man show a také scénu ve fast foodu, kde si objednává snídaňové menu v době kdy se již nevydává pomocí brokovnice. ()

filmharmony

...poslední kapka do poháru... a je tu biják jako hrom... černo před očima... Douglas a já... jak jej člověk na počátku chápe... a jak ho chápe pořád... spád, valící se rytmus a bezmocný vztek, který se vaří a všechno musí ven... i když není návratu... ()

BoXBe

Divák se u pohledu na Michaela Douglase v jedné ze svých životních rolí pořádně zapotí. Definice zmaru a obraz vybíjení si zlosti na systému a řádu, který z pohledu jednotlivce může někdy víc brát, než dávat. Hustá atmosféra se dá u tohohle filmu krájet. Slabší závěr kýžený dojem nezkazil. ()

Flyer

Velice zajímavý snímek zobrazující nešvary dnešní "vyspělé" doby. Veškeré dění sledujeme ze dvou pohledů. První tvoří příběh obyčejného policisty, který jde do důchodu a který řeší jako poslední případ prapodivné řádění "fantoma" s košilí a kravatou. Tento "fantom" tvoří druhý pohled na věc. Na první dojem nevypadá nijak výjimečně - asi jako úředníček s brejličkama a kufříkem. Ovšem v osudný den dokápne poslední kapka a tento človíček se vzbouří proti všem. Na jednu stranu ho lze chápat, na stranu druhou však nemůžeme souhlasit s jeho až násilnickým počínáním. Díky některým poměrně vtipným situacím čeká na diváka zážitek, který není vyloženě depresivního rázu, ale spíše připomíná satiru. Škoda jen šablonovitého závěru, protože jinak je tento film zajímavý jak svoji myšlenkou, tak výborným zpracováním a v neposlední řadě také hereckým projevem onoho fantoma - Michaela Douglase. ()

otík

Strhující thriller o muži, kterému přeskočí v doprávní zácpě a začne se chovat poněkud násilně. Dobrá studie amerického života. ()

tom88

Veľmi zaujímavý film o jednom chlapíkovi, ktorý to možno nemyslí až tak zle, ale spoločnosti sa to rozhodne nepáči. Film odsýpa veľmi rýchlo a na nudu čas neostáva. Douglas zahral dosť dobre a jeho úloha sa mi rozhodne páčila, aj keď to s ním nedopadlo dobre. Je to kvalitná dráma, ale aj výborná akčná zábava. Joelovi Schumacherovi sa to tentokrát určite podarilo. K plnému hodnoteniu stále niečo chýba. 80% ()

AdaMM

ano - ale. problém je v tom, že sice vám může rupnout v bedně a může to dopadnout i hůř, ale nějak jsem to v tomhle případě nebyl ochotný Michaelu Douglasovi uvěřit. nicméně některé scény byly geniální :) ()

MJMilan

Zajímavý, netradiční, psychopatický snímek o chlápkovi, jež se snaží dostat zpět ke svojí dceři, aby jí popřál k narozeninám, ... zdánlivě banální věc, jenže co se stane, když se zaseknete ve koloně v úmorném vedru, když vám začnou vyhrožovat lidé z místního gangu či obviňovat vás z toho, že jste vyšinutý? :-) ... ()

Los

Kdyby všichni jezdili MHD, tak se toto nestane :) Ale pak bychom přišli o skvělý film. Michael Douglas působí vskutku skvěle šíleně, ale jeho jednání lze vcelku chápat. Podobné pocity znechucenosti světem jistě každý někdy zažil a osobně si myslím, že opodstatněně. ()

E=mc2

Veľmi decentá kritika amerického systému čo je obrovská škoda. Američania majú celkovo problem otvorene rozprávať problémy ich krajiny bez toho, aby pri tom nestratili normu slušnosti. To uberá tomuto filmu na sile. Douglasa nevnímam ako negatívnu postavu, skôr naopak. Úplne s ním súhlasím. To svet okol sa posral. Každý kto vníma jeho postavu negatívne by si mal zaklepať na čelo. Krásny nápad. Schumacher ma na svojom konte 2 filmy, teda tento a telefónnu búdku ktoré ma dostali svojou jednoduchosťou, nápaditosťou a spôsobom natočenia. Kultový film právom. ()

Mylouch

"Jdu domů" aneb After-road movie v džungli LA s úvodním záběrem odkazujícím ke klasice. Pro mě jeden z nejosobnějších filmů o racionalitou pramálo ovládaném hledání a posouvání hranic v životě v moderní společnosti, založené na nepředvídatelném výsledku interakcí množství pudy ovládaných bytostí v prostředí nabídky a poptávky. Přesní Douglas, Duvall, Hershey a další ve scénáristickém skvostu z doby, kdy se poutníkovi pletly do cesty třeba telefonní budky nebo stavba metra. "Jsme stejný ! Chceme to samý." ... nebo ne ? ()

Noviik

Příjemná kritika současné doby se skvělým Michaelem Douglasem. Williama Fostera naprosto chápete od začátku až do konce. ()

bk81

Dokonalý film se skvělým Douglasem. Na tento film se můžu dívat pořád a stále se mi líbí tak moc jako poprvé. Bomba. Škoda, že Schumacher už takovou kvalitu netočí, každopádně za tento film bude navždy u mě machr. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher