dudo24

Myšlienky tam boli ale chcelo to hlbšie dialógy/monológy. Niektoré scény mi totiž prišli trochu prázdne. Nepáčilo sa mi, že z hlavnej postavy urobili takého vyšinutého chlapíka. Radšej by som bol keby stál plne v “práve” pri svojich anarchistických obchôdzkach. “I'm just standing up for my rights as a consumer.” ()

Petr59

Vůbec nechápu tak dobré hodnocení tohoto snímku..... Na mě tedy tento film neudělal žádný zvláštní dojem a spíše naopak mě to přišlo jako úplně neskutečné, nereálné, nepřirozené a chvílemi i nudné. Ok, Michael Douglas nehraje špatně a je asi ze všech herců nejvěrohodnější a nejlepší, s rolí psychopata se popral dobře a u toho to taky končí. Samotný příběh je velmi zvláštní a nelogický, vůbec nesouhlasím s tím, že by byl nějak propracovaný. Ze začátku to skutečně vypadá tak, že Williamovi rupnou nervy v dopravní zácpě a jako nezastavitelná psychopatická mašina začne pochodovat městem až ke své rodině. Ale později zjistíme, že on byl na hlavu už dávno před nějakou zácpou a ta zácpa akorát pomohla k projevu jeho psychopatických rysů osobnosti, které on měl samozřejmě už dávno před tím. Už dříve z něj měla manželka strach a věděla, že má sklony k násilí. Už dávno před nějakou blbou zácpou dostal výpověď v práci a děsil i svoji matku s kterou žil. Film vůbec nepojednává o nějaké proměně slušného člověka ve cvoka (jako např.Spalovač mrtvol), ale spíše pojednává o někom, kdo byl vždy psychopatem a jen zachycuje část jeho života, ne žádnou radikální změnu jeho osobnosti. William byl odhodlaný terorizovat svoji rodinu už když se vydal na cestu, ne až po nějaké zácpě, ta tam prakticky nemá žádný význam. Film nemá nějaký vývoj, chybí tam dějová linie a je to vlastně celé o tom - jak se jeden "psychopat ", který vlastně jen zabije jednoho člověka a to jen v sebeobraně, vydá ke své rodině, cestou městem ohrožuje bezpečnost občanů, několikrát se s někým pohádá, někoho zmlátí, párkrát i vystřelí a nakonec ho zabije srandovní policista..... Není tam ani žádné napětí, je to předvídatelné, chybí tam dějové zvraty a nakonec mi z toho vychází tragikomedie, protože těch vtipných scén je tam více, jak nějakých násilných (tedy vlastně i ty násilné scény jsou vtipné). William kromě jednoho fašisty (a to ještě v sebeobraně) nezabije nikoho, nikoho ani snad nezraní a že v sebeobraně uhodí nějaké floutky basketballovou pálkou? To by snad udělal každý ne? Nebo že se projde soukromým golfovým hřištěm a vyděsí tam jednoho dědu k infarktu.... a z toho si mám jako sednou na zadek? Psychopata si tedy představuji úplně jinak, nebýt závěrečné scény, kdy se William pokouší svoji rodinu zabít, tak bych ani neřekl, že je duševně nemocný, ale zkrátka jen podivný cholerik..... Co se týče ostatních postav, tak to je úplná katastrofa.... policista Prendergast do filmu tahá nějaký svůj příběh, který je úplně nezajímavý (rozhovory s jeho dominantní manželkou, problémy s nadřízeným), to do filmu vůbec nepatří a k ničemu to nepřispívá, naopak to spíše z příběhu dělá nešťastnou komedii. Policista se chová více jako cvok, než samotný William, protože jestliže se řeší nějaký vážný případ a on řeší pořád nějaké kraviny, směje se a pořád prostě řeší něco jiného, tak to jako fakt ne..... To je snad nejméně uvěřitelná postava co jsem kdy viděl...... Takže asi jdu hodně proti proudu, ale tento film se mi téměř vůbec nelíbil, možná je moje chyba, že jsem to nepochopil, jako nevím. :-D Ale protože já bývám ve svém hodnocení velmi mírný a protože Michael Douglas se hodně snažil a nemůže za nelogický a snad i debilní příběh, tak ty dvě hvězdičky dám. A navíc, jestliže vám děti radí jak zacházet se zbraní, tak vás to pobaví. () (méně) (více)

baclajean

Perfektný film, zobrazujúci, čoho všetkého je schopný naštvaný človek, ktorý nemá čo stratiť. Veľa smiechu na hláškach, ale aj príležitosť na zamyslenie, to je to, čo film ponúka. A asi som konečne aj videl Roberta Duvalla hrať rolu, v ktorej sa mi pozdáva. ()

Gortyna

Výborné dílo. Už jenom kvůli scénce, ve které černoušek radí Fosterovi, jak vystřelit z bazuky, si film vysoké hodnocení zaslouží. ()

carl.oesch

Skvělý a svým způsobem mrazivý film, zejména v dnešní době. Je to totiž otázka, kdy se v blízké budoucnosti takhle a v reálu začne chovat ne jeden "William Foster", ale masa těch v zásadě normálních lidí, kteří jsou pod stále větším tlakem dnešní zvrácené neomarxistické společnosti...…..zde to M. Douglas kosí nějak tak spravedlivě, otázka je, jestli až k tomu dojde v reálu, tak to tak spravedlivé bude taky - a obětí se stanou jenom zmrdi a vohnouti a nebo naopak spousta slušnejch nevinejch lidí..... ()

Kinofil

|| R || Warner Bros. || Rozpočet: $25 mil. || USA: $40 903 593 - ČR: 2 575 568 Kč - Celkem: $54 100 000 || Schumacher prostě umí točit thrillery o narušených jedincích. Douglase mám rád, ale vždycky na mě působil zvláštním dojmem. No a tady vidím proč. Ne že by takový byl doopravdy, ale impulzivního magora z kanceláře zahrál věruhodně. Stačí jedna úvodní scéna a divák pozná, jak snadné je zbláznit se v dnešním světě. A to byl teprve rok 93 (točeno krátce po nepokojích v LA). Veškeré jeho narážky (ceny zboží, fastfood, gangy, oprava silnice) mají přesah do dnešní doby. Díky tomu je Volný pád nadčasové dílo mimo jiné s výborným Duvallem, který ztvárňuje policajta před důchodem, jenž má komplex se svou prací. Douglasovo "Já jsem padouch?" je skvělým vrcholem filmu a stojí za zamyšlení. 95%. ()

Luswani

Další z té řady vysoce hodnocených filmů, u kterých právě to hodnocení nedokážu pochopit. S hlavní postavou nejde vůbec sympatizovat, od úplného začátku se chová jako naprostý psychopat. Žádný z jeho skutků není nijak omluvitelný, ani opodstatněný danými okolnostmi, všechno je příliš přepjaté. A ty dialogy, ach ty dialogy... plné amerických keců. A k tomu velmi nevěrohodné herecké výkony a podivná režie. Nevím jestli to byl záměr, ale je tam několik situací, které mají prvky jakési parodie. Gang střílí na ulici ze samopalů, postřílí všechny lidi na chodníku, kromě jediné osoby, právě té, kvůli které začali střílet. Scénka ve fastfoodu je taky slušný bizár. Golfové vozítko sjíždějící do vody, malý kluk radící, jak střílet z raketometu a spousta dalších prapodivných momentů, které v rámci žánru působí úsměvně. Zkrátka film, který si hraje na něco velkého, ale ve výsledku je spíše směšný. 20% ()

RadaRD

Na tomto filmu je úžasný sledovat, jak "hlavní hrdina" postupně zabředává do čím dál hlubšího bahna a přesto všechno máte pocit, že s ním naprosto soucítíte a v podstatě nadšeně kvitujete každý jeho skutek, jelikož mu zatraceně rozumíte. A navíc mě bavilo všímat si každičkého detailu - film jsem viděl nespočetněkrát a vždycky jsem objevil něco, čeho jsem si předtím nevšiml. ()

caMen

Člověk občas tajně sní o tom, co by nejradši udělal, ale neudělá to. A jak říkají v Leteckých katastrofách, k tragédii vede většinou celá série špatných událostí, či rozhodnutí, které vyvrcholí pádem. A tady se to stalo. Náraz byl nevyhnutelný, ale protože se hlavní hrdina vzepřel systému, je vlastně člověku sympatický a dává mu za pravdu. Až na ten způsob, jakým některé situace řeší. Michael Douglas v sobě nezapře talent pro skvěle podaný sarkasmus. ()

Simako

No tohle je opravdu geniální výkon Joela Schumachera!!Bravo a ještě jednou bravo!!! Dougles byl opravdu neskutečně dobrej!! Jásná pětka!!! ()

casyy

Neúprosný obraz toho, kam jsme to díky tomu všemu pokroku, spěchu, chaosu a touhou hnát se za něčím, co kolikrát ani nemá smysl dopracovali. Brilantní výkon Michaela Douglase, díky němuž jsem se s Fosterem naprosto identifikoval. Mít jen o trochu slabší nervy, být o něco labilnější než jsem a mít více kuráže, tak beru pálku do ruky a jdu mu okamžitě pomoct. ()

FrankieSS

Rozhodně nejlepší film Joela Schumachera (ale Telefonní budka je v nejtěsnějším závěsu). Micheal Douglas ve své nejlepší roli (spíše v jedniné roli, kde mi byl sympatický :-) ... Dovolil bych si tvrdit, že je to vlastně i tak trochu satira. Skvělá satira na zaběhlé společenské normy, které dodržujeme, aniž bychom pořádně věděli proč. William Foster je největší psychopat, jakého jsem kdy viděl (konkrétně se mi zdá, že nejtotálnější magoři a psychouši se objevují ve filmech J. Schumachera) ... I když je to psychopat, tak mu od začátku fandíte a i přes to že obvyklí psychopat je postava záporná Foster je je charakter kladný ... Scénu v McDonaldu, kde se Douglas snaží dostat snídani, bych si mohl pouštět snad stokrát ... K tomu všemu hlavně dopomáhá hodně dobrý scénář, který nepostrádá ani dávku humoru, takže když jsem viděl jak Douglas dává někomu přes držku, dokonce jsem se i dobře smál. ... Prostě W. Foster je nej akční postava v dějinách filmu (kam se hrabe Švarcenegr se Stalounem) ... Bohužel na druhou starnu R. Duvall mi přišel tak nějak do počtu, asi jako všichni ostatní ... spiš vytvářeli takovou kulisu Douglasovi ... Chlápek s kravatou, upocenou košilí, intelektuálními brýlemi, kufříkem v ruce jedné a baseballovou pálkou v druhé, kterak kráčí městem za svou dcerkou a který dává přes hubu každému blbečkovi co se mu připlete do cesty je za čistých 5* a musí se vidět :-)) ()

bear

Nemrzí vás teď že jste mě nechtěl pustit přes vaše hřiště? Ano, je to vaše hřiště. A teď tu umřete s touhle směšnou čepicí. Jaký je to pocit? Jeden z nejlepších amerických filmů. Když jsem ho viděl před mnoha lety, připadalo mi to přitažené za vlasy. Člověk musí nejdřív v kapitalismu chvíli žít, aby to plně pochopil. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher