Reklama

Reklama

Dva astronomové vyrážejí na mediální turné, aby varovali lidstvo před smrtící kometou, která se řítí přímo na planetu Zemi. Zdá se ale, že to nikoho nezajímá. (Netflix)

Recenze (906)

verbal 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem neomarxisticko - pandementní grétoagitku á la Netflus a přeqapive dostal docela milou a obecně trefnou satiru, takové Vrtěti psem krát 100 pro nové tisíciletí o tom, jak nám tu točí světem banda bezskrupulózních, nenažraných a mocichtivých politických impotentů, za jejichž nitky v zákulisí tahá hrstka sociopatických, ještě nenažranějších a virtuálními machinacemi ovatěných kokotporátních bilionářů s božským komplexem, přičemž všichni využívají pro účelové pasení přitroublého stáda dávno skoupená povrchní, mršinožravá masmédia a hlavně vox populi přitroublých dementizérů na asociálních sítích, dekádu pečlivě a cílevědomě budovaných přesně za tímto účelem. Karikatura MuskoJobse dokonalá, stoletá Blanšetka až neuvěřitelně nabalzamovaná a Rocco Sifredi alias Leoš di Obrna nade vši pochybnost potvrdil statut prkenného pornoherce. Jeho etuda vycáknutí v televizi byla natolik bezmimicky dokonalá, že ji dokonce na celé čáře trumfla i proslulá, a jako vždy zoufale kožená, lukostřelkyně z Hangrgejs. Každopádně nejpodařenějším vtipem na tom všem je, že něco takového zafinancoval a šíří další zkurvený bolševický kokotporát, svým zřetelně demagogizujícím obsahem cíleně programující debily ke kolektivnímu vědomí kokotporátního komunismu a kandidující na generálního tajemníka ústředního výboru. Patrně nějaké problémky na pískovišti, ovšem i tak kapku hovno do větráku, soudruzi! Samosebou se mechanismus tohoto příběhu dá v současnosti naroubouvat na cokoliv – od globálního homosexualizování přes negrofikaci až po fuj fuj republikány. Ovšem srovnávat stoprocentně anihilační kataklysma s maximálně 1,8 procentní chřipečkou, jak tu předvádějí ti nejbystřejší z nás, to je vskutku na okamžitou lobotomii a nesporným důkazem toho, že vše výše popsané funguje na celých těch 70 procent světových hlavovprdeláčů jako dobře namazaný manipulativní stroj. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Vtipné, chytré, zábavné. Satirická instant classic, která trefně vystihuje sračky, do nichž se naše civilizace zanořila díky sociálním sítím, fakenews i spasitelským hodným miliardářům - i s reflexí faktu, že tady nejspíš všichni brzo umřeme, jen asi ne na covid ještě. Díky velkorysému podání, špičkovému řemeslu (top střih!) a parádní herecké sestavě v čele s DiCapriem může pobavit i ty, co už odhalili, že je Země placatá. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Je nasnadě, proč Leonardo DiCaprio, ekologický aktivista, který si pečlivě vybírá filmy, kývl zrovna na tento. Protože za smrtonosnou kometu si dosaďte současné a v následujících letech zhoršující se klimatické změny a je vám to úplně jasný. Na jedné straně jeho postava, Dr.Randall Mindy a na straně druhé – v reálu – popírači jako Klaus, Trump a podobní hlupáci, kteří navzdory jasným vědeckým a exaktně prokázaným faktům odmítají vliv člověka na změnu klimatu, přesně jako to ukazuje McKayův film. A lidi, přesně jako v jeho příběhu, na to obecně serou. Raději dají povrchně lajk článku o tom, jak se nějaká pseudo-celebrita rozešla s přítelem a něco, co bude za pár let, nebo to už pozvolna přichází, absolutně neřeší. Protože celebrity a další podobné povrchnosti v komerčních médiích (a dnes již bohužel i ve veřejnoprávních), které se zaměřují primárně na zábavu, v dnešní době táhnou. Pak se tedy nemůžete divit, že rozchod Ariany Grande má v televizi vtipně přednost před informací o blížícím se nebezpečí z vesmíru. Bohužel film po našláplé první půlce, kdy se McKay mimo již zmíněné navíc trefně otírá o neblahý vliv sociálních sítí, povrchní a krátkodobé uvažování politiků a stádní myšlení populace, trošku ztratí řetěz a tah na branku a dojede ke konci už na volnoběh. Prostě ze sžíravé satiry se to překlopí na příliš aktivistickou věc bez nadhledu. Ale celkově ty 4 hvězdy si to za zprávu, že sedíme na sudu s dynamitem a smějeme se přitom jako idioti, nakonec zaslouží. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Nejhorší je, že ve světě, v němž politicky vládnou populisti, v němž už médiím nestačí ani infotainment, ale jedou čistej entertainment, v němž značnou část reálné moci drží nikomu odpovědní technologičtí giganti v čele s výstředními megalomanskými miliardáři, v němž agendu udávají trendy na sociálních sítích, kde má líbivá blbost větší váhu než fakty podložené stanovisko, by to se zkázonosnou kometou dost možná dopadlo přesně takhle. Děsivé, pravdivé, a zároveň vtipné. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejočekávanějších filmů roku, přišel až v jeho závěru, ale stál za to. Herecký dream team ve filmu, který na vážné věci (zničení naší planety ) ukazuje mimořadné přesným satiristickým způsobem, to co devastuje celou naší společnost, populismus, povrchnost, hamižnost, rozdělování společnosti. Všechno přesně vtipně, vystížně a naprosto originálním filmovým jazykem, se suverenní kamerou, režií, střihem i hudební složkou. K hercům nemám jedinou výhradu, palce nahoru platí absolutně pro všechny. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Vlastne som sa celkom nudil. Na jednej strane si uvedomujem, ako je to geniálne vymyslené a napísané (satira o reakcii ľudstva na globálne klimatické hrozby napokon zhodou okolností dokonale komentuje aj všetko, čo dokážeme stvárať okolo covidu) a rovnako skvele natočené a zahrané... a predsa akoby mi v tej dokonalej filmárčine chýbala šťava, nejaký odpich, ktorý by to premenil na strhujúcu pecku. 7/10 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ano, vidíme se v tom všichni a vidíme v tom veškerý konzum, který nás v dnešní době obklopuje. Tímto zrcadlem doby je K zemi hleď! originální, jedinečný a jednou zřejmě dost vypovídající. Také je to ale klasická oskarovka, která nabízí přehršel herců, co se tu překonávají a požadují za to minimálně nominačku. Leo jedinej je asi snesitelnej, zbytek je protivnej jak činže. Jen Jonah Hill svojí arogancí navíc asi ani nemusí nic hrát. Osobně oceňuji nápad, trefnou, ale nevtipnou, satiru. Nejvtipnější moment je asi závěr, díky němu bych nejvíc přál nějaké to ocenění k Markovi Rylancovi. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA ║ Tržby Celosvetovo $779,351▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Taký remake Štvrtého proroctva, ale nie, katastrofická satira ako hovado ale ani nie moc vedľa by som povedal. Na ameriku akurát tak ušitá. Obsadenie fajn, aj keď možno DiCaprio a Jennifer Lawrence sa až tak úplne do daných úloh nehodia. Režisér Adam McKay ide stále svojím štýlom mimo mňa, kde sa podeli kvalitný režiséri. /70%/ ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Měl jsem tě rád, Adame. Tvůj sarkasmus, bryskní dialogy, diskomfort, cit pro vyšinuté postavy. Tohle je jak Roland Emmerich, který se snaží být velmi chytrý a pronikavý. Všechno duté, timing mimo, ironické výpady o metr vedle. Chápu, že to konvenuje takové té všeobecné naštvanosti na stav světa, ale vlastně to z něj reflektuje mnohem míň, než se zdá. Je to taková navoněná bublina. Uvnitř prd. ()

woody 

všechny recenze uživatele

Pokud se toho moje děti dožijou, tohle jim ukážu jako záznam toho, v čem jsme žili. Kecám. V čem budou žít i ony. McKay do toho narval všechno a kupodivu (na Netflix) to drží pohromadě. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Trefná a velmi povedená satira, ale zároveň jeden z nejdepresivnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl...je to takový filmový kompilát všeho, co devastuje západní společnost - všudepřítomná mělkost a povrchnost, zhoubný vliv sociálních sítí, bulvarizace zpravodajství i žurnalistiky obecně, navázání korporátu na politické elity, oligarchizace politiky, populismus, narcistní a neschopní politici, hluboké štěpení společnosti...vlastně jediné, co v západní společnosti funguje, jsou technologie ... V amerických reáliích je kritika jasně adresná (Trump a jeho elektorát), ale dobře to známe i tady u nás (Trumpovi republikány tu lze asociovat s voliči agenta StB Bureše a Pitomia), pod povrchem samozřejmě dříme klimatická krize a vlažný přístup k jejímu řešení. Dobrovolně se řítíme do záhuby, čehož je tahle satira příhodnou metaforou... ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Zdařile to tne do živého, co se týče dnešního zpochybňování absolutně všeho a neustálého hašteření, kdo má či nemá pravdu. Což ve výsledku znamená, že se neudělá zhola nic. Místo komety si můžete dosadit jakékoliv současné diskutované téma. Co se zpracování týče, tak to prostě není tak chytré a cool, jak by asi chtělo být. Přesto mě to bavilo a závěr na mě zapůsobil i tak. ()

FlyGun 

všechny recenze uživatele

Představte si, že by u nás natočili satirický film o diskutérech novinky.cz VS sisyfos.cz. Byl by to litý boj plný přebujelých nepokorných eg na nebezpečných krajích obou stran pomyslného "intelektuálního" spektra. Účastnění se vehementně snaží přesvědčit ty druhé o své "pravdě", a při té cestě se nenápadným povýšeneckým tónem nadřazují nad ostatní pro vlastní uspokojení a ujištění. Nakonec ale stejně všechny čeká stejný osud. Teď se pojďme přesunout do Ameriky, kde mají ve zvyku vše extrémizovat ještě o několik tříd výš. Don't Look Up si dokážete plně vychutnat pouze v případě, že máte otevřenou mysl a nepatříte do skupiny lidí se zarytými ideály. McKay mi přišel svým scénářem férový, a necítil jsem, že by agresivně nadržoval pouze jedné straně. Vzal ty nejběžnější absurdity dnešního světa a zveličil je do podoby, kam mohou směřovat, pokud se něco fundamentálně nezmění. Bohatě jsem se pobavil, letos můj měřič hlasitosti smíchu zaznamenal vyšší hodnoty decibelů jen při Czechcloudovém odhalení nového studia. Možná by pomohlo, kdyby se jednalo o komornější záležitost s ne tak známými herci. Je mi jasné, že někteří snímek jednoduše odsoudí jen na základě vybraných Twitterových příspěvků a nahých fotek hlavních účinkujících. Pojďme pro jednou zase hodit všechno za hlavu a užít si film, aniž bychom v něm pouze za každou cenu zarytě hledali něco, co nekoresponduje s naší představou o světě. Na závěr musím vypíchnout prvotřídní střih a herecké výkony, které se již dnes promítají v každé šatně fotbalových týmů. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Adam McKay nám chce něco sdělit a dělá to (opět) velmi efektně. Ovšem co přesně to je, tím už si nejsem tak jistý. McKay se trefuje do post-faktické reality 21. století, za jejíž podobou jsou v lepším případě chladní byznysmeni, v horším do sebe zahledění vizionáři. Podobně jako v Sázce na nejistotu (a s o poznání svěžejším stylem, než jaký jsme viděli třeba v Soderberghově nedávném Pracím automatu) se v duchu přísné satiry dozvídáme, na čem naše společnost momentálně stojí. Výsledkem je vyhrocenější variance na Network o půl století později, která sice na spoustu problémů s nekompromisním humorem ukazuje, zároveň však trpí typicky dobovými problémy – rozklížeností, občasnou scenáristickou překotností a křičením hlasitých statementů bez vybudování dostatečného základu. První necelá hodina se pyšní skvěle úzkostnou atmosférou a kdyby v tomto duchu McKay pokračoval ještě chvíli, a pak film ukončil, výrazně by zamíchal kartami v mém žebříčku nejlepších letošních filmů. Od psychologicky relevantní připomínky toho, jak každodenně řešíme malichernosti, však uhne k rozmáchlejším tématům. Širší společenský pohled je pro téma satiry samozřejmě nezbytný, přesto v této fázi může být McKay rád, že sehnal tak početnou skvadru skvělých herců, kteří prodají i slepé příběhové linky. A tak snímek doklopýtá až k emociálně fungujícímu konci. Nakonec tedy převládá spokojenost, v lecčem i větší než u Sázky na nejistotu; nechybělo ale mnoho, ale mohli jsme řešit skutečně extrovní pecku. Více zde. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„MÁME ŠEST MĚSÍCŮ, NEŽ LIDSTVO A VŠECHNY ŽIVÉ DRUHY VYHYNOU…“   Vrtěti psem ze současnosti. Tohle už není alarmující, skandální ani ironický. Tohle je skutečnost! Groteskní zpráva o konci lidstva je vypovídající, ale bohužel občas i trochu nudná. (A že dávám HUMOR **, je zásluha toho fóru na konci!)   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jestli by mi bylo při konci civilizace smutno. 2.) A.I.L.F..  ///  Thx za titule „Vít Bezdíček.                   PŘÍBĚH  ****  HUMOR  **  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

kiddo 

všechny recenze uživatele

Přesvědčilo by mě to uvěřit, že lidstvo si nezaslouží nic než vyhynout, kdybych v to už dávno nevěřila. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Adam Mckay a politická komediální satira At it´s Best! Lepší timing pro tenhle film být nemohl. Přiznám se, že jsem měl nízká očekávání, nejde úplně o můj šálek čaje a jsem rozhodně v šoku, že se ve výsledku jedná o jeden z nejlepších letošních filmů s nejhvězdnějším hereckým cástingem, který se letos objevil. Film nejvíce těží s atraktivní ( čti aktuální) zápletky, kde dva low level astronomové objeví blížící se kometu, která se řítí přímo k naší planetě a je vtipné, že to vlastně nikoho pořádně nezajímá. Dicaprio tradičně výborný ( scéna, kde mu rupnou nervy jasný herecký highlight), ale nejvíce u mne film táhla Jennifer Lawrence, která si většinu scén rvala pro sebe a dala najevo, že je silným soupeřem k Sandře Bullock v boji o Oscary. Ve filmu skvěle fungují dramatické a vypjaté momenty, kde mi několikrát naskakovala husí kůže. Ten film má tolik úžasných a memorable scén, při kterých jsem si hodněkrát řekl ( Tohle je síla!) a to si u konverzačních filmů rozhodně neříkám často. Humor u mne nebyl nejsilnější stránkou, ale to mi až tak nevadilo. Líbil se mi i koncert Arianny Grande a epické Sci-Fi finále Emmerichových rozměrů s vyloženě Top Notch potitulkovou scénou. Stylové, trefné, úsměvné, znepokojivé, zábavné a velmi mrazivé. Netflix přitopil pod kotlem a opět natočil jeden z filmů roku. Filmařská i herecká lahoda, kterou si s chutí zopakuji. Příběh 5/5, Akce 2/5, Humor 3/5, Násilí 0/5, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5, Herci 5/5. 10/10. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Sympaticky hvězdný warning před naší vlastní planetární debilitou a hašteřivou namyšleností, před neschopností a nekompetencí "elit" a médií v době, která se zdá čím dál víc znepokojivá, vykolejená a absurdní. Mohlo být i komičtější, ale ve finále slouží sevřít srdce spíš než pro pobavení, asi by šlo proti síle sdělení. Další povedená práce McKay, dobrý záznam ducha současnosti. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Povězte mi, o co jde a pak řekněte, proč mi to říkáte." Optimismus americký prezidentky byl protivnej a  bavil mě. Kometa za půl roku zasáhne zemi a všichni zemřeme? Fajn. Takže nejdřív vyřešíme válku robotů, atak mimozemskejch civilizací a pak přijde na řadu kometa. Hned po volbách. Vždyť co to vlastně znamená, že bude zničená planeta? Zvedne se vlna tsunami, vybuchnou sopky a země exploduje? No a co? Hlavně že McDonald bude mít v akci velký hranolky za cenu středních. Nebude? Jak to? Ale o nic nejde, tak se budeme dívat na oblíbenej seriál, než ta blbost přejde. On nebude ani seriál? Tak já chci nový volby a prezidenta, kterej vlastníma rukama vychýlí kometu z kurzu. Stejně ji vypustili Rusové. Tady se demokracie ohrožovat nebude. Bronteroky na vás. Přeju každýmu, aby se u toho bavil stejně dobře jako já a aby mu neunikaly některý souvislosti, který evidentně unikly mě. ()

Reklama

Reklama